Jump to content

фабричен ксенон на Б6


vesii

Recommended Posts

колега Tonko, не съм казал дали си прав или крив в изказването, казах че аз не съм на 101% сигурен, че фар с крушка тип D1S на Audi A4 B6 модел е bi-xenon както казваш в един от твоите постове, и аз затова попитах дали е така както го казваш, с надеждата че си по-запознат от мен, и че ще ми отговориш с неоспорими аргументи, моите фарове също са с крушки D1S, но аз не мисля че са bi-xenon, след като имам отделна крушка за дългите светлини, така че ако съм те обидил, държа да ти се извиня за непрофесионалното ми изказване, с което съм те довел до състояние да си мислиш че съм те обидил, искам да знаеш че не е умишлено, далеч съм от мисълта да се заяждам или да налагам мнението си на всяка цена, все пак както са казали древните римляни: "Във спора се ражда истината"!

А аз смятам че тук има и са достатъчно интелигентни хората.

Още веднъж извинявай ако съм те обидил с нещо, нищо лично :)

Редактирано от benzinjiata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм със същите D1S крушки,казаха ми ,че фаровете са биксенон имат една пластина вътре която се движи.Преди време ми изгоряха последователно баластите,замених ги с китайск които ми монтираха вътре във фара на местото на оригиналните,не дават грешки нО, по грозни(слаби)къси светлини не съм виждал,понякога ми се иска да си сложа обикновени крушки.Дългите са разкош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koky, рециклирай рефлекторите и ще се родиш :)

 

В петък пристигнаха Филипсите D1S XenStart 4300k и щракнах няколко снимки на старите ми крушки, които са Osram Xenarc 4300k. Колата е взета 2006г. май месец и е с тези крушки от преди покупката и. Може и да са оригиналните, може и да не са. Забелязах огромна разлика в новите и старите крушки. При старите крушки пъпката е запълнена с бял прах (предполагам), докато при новите е прозрачна.
Това е старата
20141017_181641.jpg

20141017_181658.jpg

 

Това новите
20141017_181618.jpg

20141017_181735.jpg

 

По опаковки изглеждат оригинални, но съм наясно, че и фалшификатите са добре замаскирани. Каквито и ще да са, надявам се да светят по-добре от старите. Разлика ще направя чак към средата на тази седмица. Ще пиша след като ги тествам  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително пусни снимки преди/след, защото аз съм с някакви китайски и определено смятам да ги сменя с ebay-ски.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте отново. Вчера взех колата и веднага смених крушките. Всичко беше ок първите 8 секунди, след което една от крушките просто изгасна, след 3-4 секунди пак светна и така още 2 пъти, докато накрая не изгасна съвсем. При ново палене на фаровете отново светва, но пак премигва 3 пъти и изгасва. Размених баластите, но абсолютно същата работа. Другото което забелязах е, че ми дава грешка за автоматичното регулиране на фаровете... Някой има ли идея дали крушката е проблемна или проблема идва от някъде другаде ? Иначе разликата е огромна спрямо старите ксенони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

koky, рециклирай рефлекторите и ще се родиш

Къде или кой?

Ако знаеш някой от форума,преди ми се мярна писано за един колега от Стрелча ли беше,но не мога да открия темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа, че търговеца ми изпрати две чисто нови крушки (за негова сметка) миналата седмица и онзи ден ги получих. Сложих едната и всичко заспа, сега видимостта е поне 3 пъти по-добра. За жалост нямаше как да заснема преди и сега, защото не ми се занимаваше да разглабям и другия фар за да сложа старата крушка. Имам снимка на която единия фар е с нова крушка, а другия със стара, но в момента ми е трудно да я кача. По-късно ще заснема как светят в момента фаровете и ще кача снимки. 

koky, свържи се с Валентин (geraka е никнейма му във форума. Имам и телефона му - 0883 33 75 42), той се занимава с отваряне на фарове и почистване отвътре. Може да ти изпрати и рефлекторите в Стрелча, да ги рециклират. Аз лично нямам контакти на фирмата, която рециклира рефлектори в Стрелча, но предполагам ако се разровиш в гугъл ще намериш. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ще качиш ли снимки да ги видим как светят, че аз като си разглеждах фара преди няколко седмици видях някви гадни китайци, които не ми харесаха и искам да ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за забавянето.

 

Започвам с две снимки, на които са монтирани стара (дясна) и нова (лява) крушка. Разликата според мен е доста голяма, макар на снимките да не си личи много.

20141104_205554.jpg

 

 

20141104_205545.jpg

 

Останалите са от различни места в София, направени в движение. Качеството на снимките е кофти, но може да се направи една преценка.

20141127_001445.jpg

20141127_001707.jpg

20141127_001913.jpg20141127_002057.jpg

 

Аз лично съм много доволен от осветеността и според мен си заслужават парите тези крушки, най-малкото защото излизат като цена по-малко от една такава в България. Вече се уверих и че търговеца е коректен, така че от тук нататък всеки трябва да си избере сам за себе си :)

Поздрави и хубав ден !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер светят! Моите ги смених преди 5 дни, сложих някакви уж ОЕМ от Ибей за 30 лири, не светят толкова добре като твоите, поне на снимки. Все пак светят по-добре от тези, които свалих. Които се оказаха оригиналните на има-няма 12 години. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви ти бяха преди това крушките, OSRAM ли ? Питам, защото при мен бяха точно OSRAM, а някъде бях чел, че оригинално вградените са Philips. Иии още един въпрос, каква марка са тези които ти си взел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram, да. Не ги погледнах добре за подробности и ги прибрах. Ако има някъкъв начин да разбера дали са оригинално вградени, може да ги погледна, че не съм ги хвърлил. Може и да не са от завода, просто ми се стори, че са доста дърти. :) Новите според мен са някакви ноунейм китайчета, които ги кръщават, че са ОЕМ. Нямаше производител, поне не видях, само прочетох, че са 4300к и, че са D1S. Иначе селъра имаше доста продадени бройки такива.

Ето линк:

http://www.ebay.co.uk/itm/D1S-HID-Xenon-4300K-Bulbs-OEM-Replacement-OEM-DIRECT-FACTORY-Phillips-BMW-Audi-/260927623954?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cc07f9312

Честно казано, съжалявам, че не взех 5000к, тези много ми жълтеят като за ксенон. Ама нали гледам да спазвам вградените неща от производителя...

Между другото видях такива в Алиекспрес за 18 долара - все си мисля, че са същите. :) Трябва да поръчам едни за сверка.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз по същия начин реших, че ОСРАМ-ките са оригинално вграждани, тъй като изглеждат доста дърти, а и кола ми е в България от 2006та и не са сменяни никога крушките. Моите са също 4300К и съм доволен от светлината която излиза от фара, няма жълт оттенък. Явно съм случил на читави крушки. В крайна сметка не ме интересуват толкова колко са оригинални или не,а да виждам пред колата. Със сигурност могат да се намерят и още по-добри варианти (цени-качество), но трябва да споделяме кой от къде и какво е взел.

До колкото бях чел относно Philips Xenstart - хубаво било да бъдат с номер 85415C1, тъй като били 'ъпдейтнати' и светили повече. Колко е така .. аз не мога да кажа, но определено съм доволен от покупката на този етап. Сега остава и да силиконизирам единия фар, че влиза яко конденз от регулирането на лупата - ужасно тъпо са я измислили !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината откакто съм ги сложил не съм карал колата извънградско нощем и впечатленията ми са само от градско каране. Гледах да мина през някоя по-тъмна уличка нарочно, за да видя как светят все пак. И мен не ме интересуват да са оригинални, имах предвид цветовата температура, която се вгражда от Ауди. Всъщност имах дилема точно между Филипса, който си сложил и тези, които купих. Явно за едни 30 лева спестени съм сбъркал. Но определено на снимките твоите крушки светят по-бяло, май и по-силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се включа и аз - на тези, които им трепти фара, като трепне по-сериозно изписва ли ви грешка на дисплея? Мен направо ми прекъсва от време на време за секунда - примерно при неравности, но понякога и на прав път, и светва грешка на дисплея. Казаха ми, че си заминавал ксенона, но не се знае колко може да изкара - Божа работа..С Б6-ца съм от края на 2001, как да разбера точно каква крушка ми трябва? Ако е би-ксенон няма отделна крушка за дългите, нали така? При мен са си с отделна. И ако съм с нормален ксенон, мога ли да разчитам, че крушките от тази обява, която колегата пусна по-нагоре в темата, ще стават и за мен: http://www.ebay.co.uk/itm/D1S-HID-Xenon-4300K-Bulbs-OEM-Replacement-OEM-DIRECT-FACTORY-Phillips-BMW-Audi-/260927623954?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cc07f9312

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ShoxXx, линк-а е това, но вече са изчерпани. Може да се абонираш за този продавач и да следиш кога ще изкара пак ксенони. Има и други варианти, пак на добра цена, но трябва да се порови хубаво.

 

Dimmy, би-ксеноновата крушка на Б6 е D1S. При мен също имаше треперене, но крушките не са изгасвали и на борда не съм имал грешки. При теб по-скоро ми изглежда, че не правят хубав контакт или крушките в самия фар или буксата на фара ти е прецака и при неравности не прави контакт. Колкото до дългите светлини - в самия фар (в лупата по-конкретно) има една пластина която се вдига и светлинния поток се разпределя по друг начин, но в същото това време светва и съседната крушка (до лупата) - тя също е за дълги (H7 12V 55W) - т.е. не е само ксеноновата крушка за дълги. Това е при Б6, при Б7 нещата седят по друг начин. Би-ксеоновите фарове при Б6 са сивo-черни отвътре и колата има задължително пръскалки на бронята под фаровете. Най-добре свали един от двата фара и провери каква крушка има вътре - на нея си пише. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси bkolev за информацията! Пръскалки имам на бронята, но утре ще го свалям фара и ще погледна за какво става дума. Аз също си мислих, че не прави добра връзка някъде, но човека, който ми прави електрониките по колата, каза, че просто си е в самата крушка проблема. Не знам, освен да се консултирам и с някой друг..Истината да не излезе по средата, както нерядко се случва :D

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Dimmy, и на мен дясната крушка ми трептеше, гаснеше, даваше грешка на дисплея, но след като ги смених с такива RayTech

нямам никакви главоболия, купих ги от тук: http://xenon.bg/manufacturer/21/raytech.html

Вярно не са оригинални на Philips, Osram и Hella, но си светят доволно, моите крушки са D1S

Редактирано от benzinjiata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bkolev, такива ли са твоите?:

http://www.ebay.co.uk/itm/251723347080?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Притеснява ме само, че продавача няма рейтинг и се чудя дали да се хвърля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лявата крушка от обявата не е нова. Погледни в средата на крушката как е опушено в жълтеникаво. Това е характерно за вече употребявани крушки.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-NEW-PHILIPS-D1S-XENON-BULBS-LAMPS-4300K-AUDI-BMW-MERCEDES-VW-OPEL-/191221433142?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c85af8336

 

Този ми изглежда доста по-надежден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...