Jump to content

не раборят ел. стъклата


nnnn1

Recommended Posts

Здравейте,при бутоните за ел. стъклата не светят червените светодиоди,т е не идва напрежение,моля за съвет къде да погледна и премеря ,благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен две си отидоха.Вече съм без релето и съответното няма проблем.Само не се сваля вече автоматично до долу

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми пречи че не светят, просто не е фактор дали работят прозорците ако не работят лампичките :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ,да , но само ако не работят лампите.Иначе те се захранват от захранването на ел. стъклата и ако системата се "срине" както пише колегата , те не светват .

 

по темата: Имаш два предпазителя за проверка , единия термо, виж и него за всеки случай, макар че основно релето сдава багажа. Ето и схемка .

http://dox.bg/files/dw?a=8fbefc50a4

c95e123065e63d06.JPG
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря за съветите и схемата,разрових се отдолу под волана,то плетеница от кабели,ужас,страх ме хвана да не срина друго нещо,бушонът е наред,термото не зная къде се намира,извадих релето и пах го напъхах,ако ми попадне ще си купя 2-ра употреба.Разглобих блокчето на вратата,стегнах куплунгите,връзките..и като запалих колата се появиха диодите и стълкото заработи.Спирам на бензиностанция,свалям стъклото,и после като тръгвам не иска да се вдигне(нищо не свети),а съм на магистрала и си духа яко..голям ташак..намалих скоростта,пробвам переодично,удрям по вратата-неиска да светне и да се вдигне..по едно време след около 10 мин хоп-заработи..сега не смея да го сваля пак да не запецне.Сетих се,че като ми слагаха алармата там долу по кабелите имаше яко ровичкане,рязане,наставяне,изолации...нещо май са бутнали и не дава хубав контакт..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термопредпазителя също е под волана,ще го познаеш по алуминиевото капаче, така както описваш проблема може да се дължи на студени спойки в релето,може да го отвориш и презапоиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и кабелите в маншоните между вратите при пантите,може да има някой прекъснал и понякога да дава връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...