Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

а как се ъпдейтва iOS.....1-2ч. след обявяването......или в много краен случай на следващата сутрин след евънта

много ограничаващо дейба :hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не разбрах в дългоочаквания лолипоп има ли нещо революционно заради което да си хвърля неудобния и малоядрен 6+ и да си купя Самсунг или Нексус някой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има революционно, най-сетне има шанс тази недомислица Android да заработи нормално. До момента за изпълнение на приложение се пускаше Java виртуална машина (от там и вечният недостиг на памет) , от 5.0 насетне Dalvik (java vm) е заменен с ART (android runtime). Дали ще е удачно или не - времето ще покаже, до тогава гледам Моторола са пуснали устройство с 3GB рам ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има революционно, най-сетне има шанс тази недомислица Android да заработи нормално. До момента за изпълнение на приложение се пускаше Java виртуална машина (от там и вечният недостиг на памет) , от 5.0 насетне Dalvik (java vm) е заменен с ART (android runtime). Дали ще е удачно или не - времето ще покаже, до тогава гледам Моторола са пуснали устройство с 3GB рам ...

20 пъти му го написах на д-р Енчев това. Дано като го прочете от теб белким го вдене най-накрая. А дано, ама надали...

Моторола далеч не са единствените с устройство с 3GB RAM между другото.

Sent from my HP EliteBook 840 G1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност революционния ART е реално начина по който апликациите се изпълняват при iOS. Още от ден първи. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как се ъпдейтва iOS.....1-2ч. след обявяването......или в много краен случай на следващата сутрин след евънта

 

И 2 седмици не можеш да го вдигаш, докато не излезе поправката на бързия ъпдейт :hilezh:

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че го сподели, че не го знаехме :)

 

Предвид вече 32 страници колко от Андроидаджийте всъщност знаят за света на iOS не е зле все повече подробности и допълнения да ви се съобщават ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудия Вентилатор, какво си казал бе, професоре, ти не казваш, а просто пишеш без да има обикновено някакъв кой знае какъв смисъл от написаното. Обясни ми на мен като прост потребител, който не иска да си прекарва живота в инсталиране на ромове и тн. глупости, за новите революционно нови екстри, които Андроид операционната система и у-вата предлагани за нея ще ми предложат, че да хвана и да си сменя телефона с такъв от тази платформа.

 

Отварям тая страница и умирам от смях: http://www.android.com/versions/lollipop-5-0/

 

Дай да видим заглавията, дето трябва да ме накарат да си го купя телефона: 

 

Pick up where you left off - това при iOS го има от достатъчно време, сега още по-добре реализирано с Handsoff-а и работи далеч по-добре от Андроид алтернативата.

Material design: fluid, purposeful motion - да се чете - сложихме лъскави анимации на всеки action - нещо, което го има от непомна кога вече при iOS

More tangible interaction - отново от ден 1 на iOS

The right information at the right moment - някво подобрение по нотификейшъните? Не е точно като да не мога да спя заради тоя фийчър...

 

И това са им на ландинг страницата - хайлайтнати фийчъри/подобрения от маркетинговия им департмънт. За кво говорим братче 4/4 булшит. Единствения реален бонус - вече не стартираме апликациите по безобразно малоумен начин. Нещо което се прави в iOS от ден 1 отново... 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукча писател, чукча не читател, а?

 

Family Sharing, iCloud Drive, Health, Continuity - все нови неща, добавящи нещо към iPhone experience-a. Сравни ми го тва с фенерчето в нотификационния център и свръх продуктивните анимации при всеки досег с телефона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета аз, имам и HTC и iPhone и ги сравнявам директно. Не съм от потребителите, които се кефят на iCloud, Family sharing, Health али бали...Телефона съм го взел да говоря и най-мразя да викам ало...ало, а той да ми вибрира в ухото. Първо да си оправят вдигането на слушалката после да си се хвалят. Баси телефона, където основната му функция за, която е взет не работи както трябва. Но има и хубави неща, но не са тези изписани на заглавната им страница. Твърде целенасочени към определена група хора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тебе открай време сме ти казали, че ти трябва една нокия с фенерче. Това, че на теб не ти върши работа нещо, не знач, че не е полезно за определени хора. 10 пъти питах, кое е тва в новия Андроид, което да ме накара да сменя платформата и така и не получих отговор. Нула откъм иновации, докато при iOS се вкараха доста нови и полезни неща. Това, че ти не ги ползваш, грам, ама грам не променя ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да минат 2-3 месеца поне едно 10-15% от андроид юзърите да ъпдейтнат и тогава шЕ почне истинският флейм.....

 

 

Чета аз, имам и HTC и iPhone и ги сравнявам директно. Не съм от потребителите, които се кефят на iCloud, Family sharing, Health али бали...Телефона съм го взел да говоря и най-мразя да викам ало...ало, а той да ми вибрира в ухото. Първо да си оправят вдигането на слушалката после да си се хвалят. Баси телефона, където основната му функция за, която е взет не работи както трябва. Но има и хубави неща, но не са тези изписани на заглавната им страница. Твърде целенасочени към определена група хора. 

 

Бате още в предната тема ти казаха хората тва че не можеш да се оправиш с елементарно устройство като ябълката не значи че телефона е кофти, то не бяха нотификации, то не беше интернета и други ала бала проблеми за които е нужно да отделиш 15сек. и да вложиш малко мисъл за да ги разрешиш. 

След като не те кефи iCloud и т.н. просто явно не си за смартфон, купувай си една нокия 1110 и си решавай генерално проблема. 

 

Проблема с вибрирането го имаше точно 1 седмица след iOS 8 , при iOS 8.1 (даже не съм сигурен дали не беше 8.0.2) проблема беше решен. Точно 6 дни и няколко часа....... 

 

Андроидаджиите чакат по 1-2 месеца само да стигнат до ъпдейта...пък после кога шЕ дойде ъпдейт с изчистени бъгове (каквито 1000% ще има) един бог знае......

 

 

Добре, че го сподели, че не го знаехме  :)

 

 

 

След като го знаехте що не светнахте и пичовете от гугъл да го направят по рано тоя невероятен преход ? Или после нЕма да може се фалите с 24 кОр процесори и хиляди гиги рам.....  :hilezh:


И 2 седмици не можеш да го вдигаш, докато не излезе поправката на бързия ъпдейт  :hilezh:

 

 

 

:hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудия Вентилатор, какво си казал бе, професоре, ти не казваш, а просто пишеш без да има обикновено някакъв кой знае какъв смисъл от написаното. Обясни ми на мен като прост потребител...

Какво да ти казвам на теб, ти си като фурнаджийска лопата, чуек. Много съм далеч от това да те навивам да сменяш въйфона с Android слушалка. Ти също си много далеч от това да ме убедиш да си взема въйфон. Ама не щото въйфона е смотан, а щото дотук изписа купчина бошлаф и не даде два смислени аргумента. В общи линии разсъжденията ти се свеждат до "на Андроида менютата се скриват наляво, а на въйфона надясно, следователно въйфона е по-добър...". Хайде zlobil поне от време на време има някой проблясък, та става някаква дискусия.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koe e по-добре? Да ти дадат системата, когато е напълно готова или да ти подават бъгави бети през седмица и после да бързат да ги оправят? :hilezh: И ти да се кефиш че вече можеш да го вдигаш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е като излезе ъпдейт да може да го аплайнеш. Това за бетите е смешно от устата на андроид юзъри защото до тази версия може би всичките рилийзи са си бета откъм работа и стабилност. Едно голямо мех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не бързам за никъде? На мен и така си ми работи супер телефона. Вдигам го лесно, батерията ми кара 2 пълни дена, уай фая не ми се губи, вайбъра, уатсапа и фейсбука си ми бачкат... И съм дал 100 паунда за него :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...