Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Тука нема дори двама човека, които реално да разбират как работи rollout-а на новите версии в Android. 

 

 

Факт.

 

Радваме се, че те има.

 

Кога да го очакваме? И за Мото Гъ също ме вълнува?  :blume:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да, ако не е тайна, сподели как работи ролаута, та да не си коментираме без хич.

 

Аз пък ще споделя, как работи при иОС, чети ме внимателно, защото е сравнително сложна процедура. Значи, първо казват ъпдейта идва е на тая точно дата. След това идва тая дата и сваляш ъпдейта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видяхме какво стана като излезна точно на уречената дата. Магически се изпари възможността да се закачаш към WiFi мрежи, ползващи WPA2 и още куп други екстри. И седмица по-късно 8.1. Аре лека, че нема смисъл да се хабим повече...

За rollout-а виж Chet Haase в Google, обяснил го е просто и ясно човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и ? Тва да се ъпдейтваш по часовник ли е важно ?Ако имаше избор от една тотално локната ОС и два псевдо мейнстрийм девайса, сигурно щеше да е така...Аз лично не виждам драма, дори с предните две версии не съм забелязал, но или повече си ползвам ноутбука или не съм се превърнал в такъв гийк, който само да рови по ревюта и да сравнява...

ИОС може ли ако поиска човек да му разкара досадните и някой безмислени фабрични приложения или сега ще кажете,че няма такива ?

Г-н SK. отново обади...Андроид бил заприличал на ИОС...Ами ,че той може да заприлича на каквото си поиска ...Напълно реално е.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, започва все повече да прилича на това, което е... евтино копие на оригинално замисления продукт. Нещо като да си поръчаш китайско дистанционно от eBay... Върши работа, ама не е същото :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много болка в постовете на андроидаджийте се усеща :)

Само да питам нещо революционно в тоя лолипоп има ли? Ии чакаме на тъпия iOS да дърпа напред? Щото тва беше също основен коз наред с мултитаскинга, че не се орави нещо мега яко и ново всяка година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д-р Енчев, казах ти, че тая тема не е за теб. 267 пъти се спомена, че рънтайма е сменен, а ти пак задаваш "умен" въпрос. Чети само по-добре да не правиш фалове, че е смешно вече.

А, и вземи се научи накрая как се пишат окончания на съществителни в множествено число в българския език, учи се в трети клас. :)

Sent from my HP EliteBook 840 G1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бързо се осъзна че не става :hilezh:

Тука нема дори двама човека, които реално да разбират как работи rollout-а на новите версии в Android. Ама си коментирате да не е без хич.

Това да не ти е iOS 8? След една седмица да пускат 8.1, че са се накъкали здраво.

Иначе от кое да си впечатлен? От лагавия интерфейс? Или може би от функционалния десктоп с widgets, от който получавам каквато ми душа иска полезна и неполезна информация? Или от Google Now, чрез който мога да създам reminder да купя кисело мляко утре сутрин без дори да докосвам телефона? Или с готините транзишън анимации за всяка интеракция с OS-а? Чакай, сетих се! Сигурно от смешните икони, които години наред изглеждат по един и същ начин и не на последно място олигофренския кръгъл хардуерен бутон, който ми повишава кръвното с недомисленото си предназначение.

точно пък иконките ви са толкова недодялани че все едно аз съм ги правил на paint, щото говорихте че Сири никой не го ползва я да видим колко хора ползват Google Now? За млякото признавам, не съм виждал по-иновативна екстра :hilezh:

iOS8 имаше дребни бъгове които бяха оправени 1 седмица след като го пуснаха....при вас след 2-3 месеца тепърва всички ще имат достъп до ъпдейта, бъговете бог знае кога ше се фикснат след като всеки си пренапише софтуера за неговия отпадък....

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, започва все повече да прилича на това, което е... евтино копие на оригинално замисления продукт. Нещо като да си поръчаш китайско дистанционно от eBay... Върши работа, ама не е същото :D

Кой е този оригинално замислен продукт ? За твое сведение Стив Джобс купува ИОС готова, после само и променят графичния интерфейс...Какви толкова разлики искате да откриете с Андроид, като става въпрос за платформи, които трябва да движат в общи линии еднакви приложения...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой купува iOS бай ти Стив Джобс?

 

Бтв не го изключвам като вариант, тъй като Епъл придобива не една малки компании с добри идеи, но дори така да е, не става само със закупуването... Да не говорим, че от закупения продукт до момента е извървям много дълъг път в правилната посока според мен :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-смешното е "после само и променят графичния интерфейс" тва САМО дето Андроид не могат да го направят от ден едно на iOS-а им :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли се засегна бе :) На тебе всяко мнение ти е толкова тъжно, че няма на къде, нали се сещаш, опреш ли да обясняваш за правописни грешки, значи рязко няма кво да кажеш. Седа и го гледам тоя нов революционен лолипоп дето ни кара да го чакаме като второто пришествие и освен едно зле направено копие на iOS7 дизайна друго нищо не мога да видя.

Бате, аз ли съм виновен, че не можеш да пишеш? :) Сподели сега за дизайна къде Google са настъпили авторско право на Ейпъл (нали правилно го изписвам?). :hilezh: Темата за авторските права и копирането приятелски ти предлагам да не я отваряш, че ще те подсетя за нотификациите и някои други неща, които напоследък нахално заимствахте от "копието на оригинала". Да не говорим, че името на ОС-а ви е търговска марка на Cisco Systems...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е този оригинално замислен продукт ? За твое сведение Стив Джобс купува ИОС готова, после само и променят графичния интерфейс...Какви толкова разлики искате да откриете с Андроид, като става въпрос за платформи, които трябва да движат в общи линии еднакви приложения...

 

Моля осветли ни за момента на покупката на готова iOS  :lupe:

 

 

Да не говорим, че името на ОС-а ви е търговска марка на Cisco Systems...

 

 

Ако може някой обаче освен Стив Джобс с едно обаждане да обясни, че имената iOS и iPhone много го кефят и ги иска, но няма да даде и лев за това... а евентуално в бъдеще време ще сътрудничи на компанията ...   :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един (вероятно глупав въпрос), но може ли Андроидската многозадачност, като има входящо позвъняване, на което примерно, не искаш да вдигаш, да си го метнеш в бекграунд да си звъни, и да продължиш да си правиш другото, което си правил преди позвъняването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пинвайте го тва мнение като "Най-добър отговор" и я затваряйте тая тема най-добре :) А ония отгоре шпечето пък за копиране вика да не отварям дума. Ако нямаше iOS нямаше да има и Андроид, а Гугъл щяха да се чудят перални ли да правят или миялни на чинии. В което сигурно щяха да са малко по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един (вероятно глупав въпрос), но може ли Андроидската многозадачност, като има входящо позвъняване, на което примерно, не искаш да вдигаш, да си го метнеш в бекграунд да си звъни, и да продължиш да си правиш другото, което си правил преди позвъняването?

Май не може. Поне това което опитах в момента не става. Като звъни не сменя задачи. Мога да да мютна с обръщане надолу, да вдигна, откажа и/или да откажа с СМС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не може. Поне това което опитах в момента не става. Като звъни не сменя задачи. Мога да да мютна с обръщане надолу, да вдигна, откажа и/или да откажа с СМС.

Винаги съм се питал защо е така при iPhone, но явно и при Андроид е същото. Виждам ги така нещата - звънка, виждаш, не го искаш по някаква причина, и го мяташ да си звъни в беграунд, а ти продължаваш да си дописваш примерно мейла. Що трябва да го изчакам да се назвъни...  :nixweiss: за да мога да си ползвам устройството... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...