Jump to content

DPF със или без?


Bilsan

Recommended Posts

  • Отговори 613
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурно дебне да ти източи нафтата...


а от кога шпека кара 3.2, нали беше масонин с 4.2 V8?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 тди фабрично без дпф от шела на българия до бизнес парка 6.2 с трафик, 5.8 без сутрин и вечер всеки ден :) ще дам сега Стефан да ми махне задните седалки и турбото и казанчето за чистачки и ще реализирам още литър икономия поне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама 3.0тди е х2 мощността на твоя мотор + 4х4 и автоматик...Аз съм го казал 2.0тди е много икономичен и се возиш на цигания с него, моя никога не съм успявал на магистрала да го докарам над 10, а в града много рядко, но съм успявал.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен градското ми е 7-8 в един момент става 12, сменям въздушния филтър и пак 7-8. Не изкарва година деба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорех за маршрут Студентски -> Семинария -> НДК -> България -> Гешов -> К. Величков -> Тодор Александров. Това в 23ч. си е маршрут със бая светофари, всичките работещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен сега ми е около 10 със спокойно градско каране без много задръстване.

 

Преди с ЕГР, ДПФ и катализатор под 12 рядко съм падал по същите маршрути...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпекси, как разбра кой е маршрутът? :)

Няма особена разлика откъде ще минеш по това време.

И мен сега ми е около 10 със спокойно градско каране без много задръстване.

 

Преди с ЕГР, ДПФ и катализатор под 12 рядко съм падал по същите маршрути...

Сега на всички е нисък, след месец ще видиш реалния.

По коледа пак всички имаме нисък разход. :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и това, но сега пак има задръствания заради Цариградско и ползваш климатик освен, ако не искаш да шашнеш колежките с телесната ти миризма след 30 минути под слънцето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам... на мен ми е супер досадно да гоня ниския разход, а то дори не си заслужава кой знае колко за 2 литра... С ръчката без ЕГР и без ДПФ (фабрично), не знам с какъв мапинг, щото така купих 2-рия кораб, без да минавам 1500 оборота, даде 12/100. С нормално каране, без търсене на икономия, но все пак влиза в графата "влачене", даде 15/100 :). През останалото време обаче си карам като неандерталец и гледам да се движа постоянно в 2000-3000 диапазона, като превключването при ускорение е почти винаги между 3500-4000... 13.5/100 твърд разход на колонка. А и климатик включен постоянно на най-ниското, както и доволно натоварване откъм пътници с 250 кила само от мен и брат ми + регуларно по още 1-2 човека, че го играя такси за някои колеги :). Сега като сложя автоматика и Стефчо пооправи софта, ако стъпи на 12-13 с пъргаво каране, ще съм доволен :). Там също на седана забивах твърдо на 13.5/100, но определено с ръчката колата е доста по-жива и по-лесно се държи в обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирането на вихровите клапи правят икономията, а на стария ти кош работеха. Чипа ти беше кадърно направен. Автомата дига разхода само зимата, заради гъстото масло.


На белия стикер колко разход ти дават за коНбито?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми сега ще видим на комбито как ще се отрази, то все пак е и с двата катализатора, за разлика от седана, така че и те трябва да си ходят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прибиране от черноморието, с минимална скорост 170км/ч и максимална 230км/ч, 2 спирания за по 10 минути без гасене, 4 човека и багаж до горе, разход 11,3 на колонка при зареждане на ОМВ.

Спирането на вихровите сваля г/д с 1 литър разхода и е по-пъргава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прибиране от черноморието, с минимална скорост 170км/ч и максимална 230км/ч, 2 спирания за по 10 минути без гасене, 4 човека и багаж до горе, разход 11,3 на колонка при зареждане на ОМВ.

Спирането на вихровите сваля г/д с 1 литър разхода и е по-пъргава.

Кажи средната скорост по борд колко е. Тия общи приказки сме се наслушали. Каравана не дърпа ли отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шпек чакам версията на скоростната кутия да ми дадеш да видим с кой софтуер си да знаем дали си с правилното масло, а не само да хвърляш бомби по темите кое как трябва да бъде...оказа се, че има хора с 6-ца, а карат със софтуер за 8-ца от няколко години...и нищо не се е счупило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...