Jump to content

проблем с телефон за А4 Б7


kiril_bozhkov

Recommended Posts

здравейте колеги, 

имам една б7-ца, като имам някаква стойка за телефон. до колкото виждам си го има и софтуерно. не знам обаче какво още трябва да намеря  какъв телефон трябва да купя за да го подкарам. ако имате някаква представа пишете, че мъката е пълна :) прилагам и снимки на стойката която имам.

post-65552-0-25836500-1415536691_thumb.j

post-65552-0-66525900-1415536701_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптер за съответния телефон и телефон.

т.е. на стойката се слага адаптор и чак след това върху адаптора телефон.

 

а само да те питам, как го видя софутерно? по копчето за телефон ли :)



защото за да работи опцията телефон ти трябват доста неща, не само копче на РНС-е с надпис 'тел' и стойката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми така си мисля, че го има, щото като натисна копчето на волана за телефона и ми изписва, че трябва да поставя телефон и започва да ми говори нещо. а и за това пиша тук за да ми кажете какво точно трябва да се направи за да го подкарам тоя телефон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи вероятно нямаш иснталация с блутуут модул за телефон, имаш стойка само.

трябва да намериш адаптер-има в ибей и да си купиш телефон за адаптера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен. на колата има блутут, но се прихваща само от Нокия. от google play магазина обаче си свалих блутут приложение на ауди за HTC и стана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , бтътут работи със всички телефони ,поне аз моя съм го пробвал със доста и никви приложения не трябват . Заводския код е ( 1234) ако предния собственик го е променил евентуално, тогава може и да е друг .

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, колеги,

 

Имам същата ситуация - стойка без адаптер и телефон. Не разбрах обаче дали в случая директно мога да си вържа телефона посредством блутуут или да търся специален адаптер за конкретния телефон.

 

@kiril_bozhkov: Колега как реши проблема? Без адаптор? Какво приложение си свалил от google play и директно ли върза телефона с колата?

@Bobu: Колега, доколкото видях в ebay (след кратко търсене) има различни адаптори за различни телефони (масово за iPhone). Но възможно ли е самата кола да работи само с тези заводските телефони (които мисля че са точно Nokia) и ако е така как става връзката? Nokia-та (например) чете контактите от телефона ми и прави връзката между него и модула на колата?

 

Та в този ред на мисли си търся адаптер с телефон (ако няма адаптер за моя личен - Леново, който да работи с Audi-то).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Ако колата ти има блутуут ... можеш да го вържеш със всякакви телефони безжично.

Поне при мен и на трите ми телефона Нокия,Айфон и Леново работи без грешка но подчертавам по отделно,не може и 3-те едновременно да ги свържеш.

 

Относно стойката моята е поръчана с адаптор за Nokia 6230/6230i със съответния телефон.

Адаптори в Ибей има колкото щеш,включително и комплект с телефони.

Най-често срещани са за Нокия,Моторола и Айфон ... за останалите марки вероятно трябва се поразровиш за универсален,тъй като на тези изброените си има лого и щампа Ауди,а производителите им са най различни като: Fidelity,Paragon и други.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/23/2017 at 0:57 PM, Андрей Йорданов said:

Здравейте, колеги,

 

Имам същата ситуация - стойка без адаптер и телефон. Не разбрах обаче дали в случая директно мога да си вържа телефона посредством блутуут или да търся специален адаптер за конкретния телефон.

 

@kiril_bozhkov: Колега как реши проблема? Без адаптор? Какво приложение си свалил от google play и директно ли върза телефона с колата?

@Bobu: Колега, доколкото видях в ebay (след кратко търсене) има различни адаптори за различни телефони (масово за iPhone). Но възможно ли е самата кола да работи само с тези заводските телефони (които мисля че са точно Nokia) и ако е така как става връзката? Nokia-та (например) чете контактите от телефона ми и прави връзката между него и модула на колата?

 

Та в този ред на мисли си търся адаптер с телефон (ако няма адаптер за моя личен - Леново, който да работи с Audi-то).

 

Поздрави

 Колега, стойката подържа основните функции-външна антена и заряд. Но това е в сила за по-старите модификации телефон. За Айфон (вероятно и Леново)подържа само зарядно и останалите неща през bluetooth-като телефонем указател и тн. Ако нямаш навигация с голям дисплей о блутуут за мен е напълно излишна тая стойка.

Относно адаптер за Леново, не съм виждал, може и да няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

 

 

Здравейте, моля за помощ .Разбрах от поста ви ,че имате като моя модел панел .Въпросът ми е може ли да отворя пянела по някакъв начин за да си поставя дик ?При натискане на бутона не ми се задейства. Благодаря ве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 11/10/2014 at 16:47, kiril_bozhkov написа:

проблема е решен. на колата има блутут, но се прихваща само от Нокия. от google play магазина обаче си свалих блутут приложение на ауди за HTC и стана :)

Колега, какво е това приложение, как се казва, и аз имам audi navigation plus, както и подготовка за тел. в подлакътника, но не намирам колата през блутуута на телефона ми. Как да разбера имам ли блутуут в автомобила, или щом не го намирам, значи нямам? Като цяло искам да ползвам само опцията за разговори, не ме интересува дали ще мога да си пускам музика през телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Заиграх се сега по празниците и го включих. Всичко е супер освен, че през 5 минути се чува сигнал, все едно се връзва отново. Тоест цялото шофиране е съпроводено с въпросния сигнал. Някой има ли подобен опит и нормално ли е да звънти постоянно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално това ,трябва да сигнализара само когато влезнеш,дадеш на контакт или излезнеш от колата.С айфони ли сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Самсунг, но и с други андроид телефони го прави.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм го да ресетна кеша, но не знам как. Аз съм с Chorus 2.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно телефона да е с две сим карти? Моят телефон е с две и прави така. На жената е само с една карта и не се връзва през 5 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.12.2018 г. at 12:18, pampo написа:

Заиграх се сега по празниците и го включих. Всичко е супер освен, че през 5 минути се чува сигнал, все едно се връзва отново. Тоест цялото шофиране е съпроводено с въпросния сигнал. Някой има ли подобен опит и нормално ли е да звънти постоянно?

А как се включва че и аз не мога да намеря блутота от телефона 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Честно казано не съм сигурен какво точно направих. На навигацията в settings на тел. меню дадох default и ок, после през блутуут менюто на тел. вече се виждаше аудито. Телефонът ми е епъл. Днес ще пробвам да рестартирам навито и да видим дали ще спре да се рекънектва постоянно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...