Jump to content

Оборотомера спря


venci borisov

Recommended Posts

Здравеите,внезапно спря да ми работи оборотомера колата е 80b4 2.0 115k.c.Някой може ли да каже къде да търся проблема.

Предварително ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукнати спойки. Разглобяваш таблото да остане само платката и от ляво където е мястото на обортомера,там ще видиш пукната писта,при мен беше се скъсала от жълтата букса чак до шесте крачета,вероятно и при теб е същото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако ти трябват части имам табло с уреди с неработещ километраж. Оборотомера работеше нормално когато го пробвах. Ако ти трябва нещо пиши едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти кажа аз имам същият проблем и ме дразни изключително много.
За жалост аз си купих цяло табло от колега от форума на което всичко му работеше.
В един моент спря. Слагам старото ( Уж неработещо ) И ТО РАБОТИ !!! !??!? .

Влизам в една дупка и оборотомера спира

Вадих букси наред пръсках чистих и така остава...
Ако намериш друго решение, не Пукнатата писта пиши моля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обортомера взима сигнал от датчика на хол(на дистрибуторната капачка дето е) зачисти буксата и самия датчик и провери за прекъснат кабел или хлабава връзка. Късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да има спукана писта,презапой всички спойки на оборотомера,при мен беше така и вече 2 години работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така беше с километража. От миналата година като ходих на море отказа , после започна ту да работи ту не, докато не умря тотално. Според мен проблема ти е в таблото , километража. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да повдигна темата!Днес ми направи следния номер:давам на контакт само и оборотомера отива на 600 оборота/втората черта под 1000/,махам контакта и пада долу,после пак давам на контакт,пак същото.И километража отчита по малко,т.е. изминал съм примерно 50км. а той ми показва 45км.Дали ще е от това ши..ано табло или някой ши..ан датчик.Ще съм ви благодарен до гроб ако някой ме насочи в някаква посока/без презапояването на таблото,щото съм го правил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...