Jump to content

Дебитомер


lingerov

Recommended Posts

Дебитомера ми дава грешка   16486 -  Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low  Чистих го с спей преди 4-5 месеца добре беше но пак я даде грешката. Иначе колата си пали и върви и ако се кара без рязко смачкване на газта  не я записва грешката но ако я напънеш 1-2-3 хубаво и я записва. Та на въпроса дебитомера ми е някакъв ментак  на него пише само някаква фирма и номер не се чете поизтрил  се е. Какъв  е оригиналния номер на дебитомера разбрах че е Хитачи  за нов няма пари сега  втора ръка ще е но различни номера  пишат че стават за моя мотор като търсих в Продавалника а колата е  А4 1.8 125к.с.  ADR мотор 98г.

post-13376-0-64871800-1416654324_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомера е Hitachi 058133471 AFH60-10B.

Мисля,че си е добре като стойности.

В  тази тема съм пуснал стойности от моя дебитомер.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=162693#entry2298392

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя дебитомер беше хитачи оригиналния . Смених го с Pierburg . Посъветваха ме че са добри. Като цена - нов го намерих с фактура за 200 лева от Юли Авто.

 

колата е като твоята 1,8 125к 98-ма. ADR

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега,гледам,че същия въпрос си задал и месец юни-за 5 месеца до днес така ли не откри дали е дебитомер(ако е дебитомер,предполагам,че за 5 месеца щеше да се скапе)?А иначе и моя съм го пръскал-временно помага и после пак забиваше муцуната.Смених го както е писал колегата по-горе с Пиербург(казаха ми,че заводски ги вграждали на фолксвагените-дали е така-не знам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи и въздушния филтър да е чист и пак пръсни със спрея ! Да не си сложил някой спортен филтър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здр. колеги намерих дебитомер от АДР мотор пак 125к.с. от 95г но е с алумениев корпус и номера му е 037 906 461 В  AFH 60-10A  а за моята която е 98г. по етка излиза 058 133 471  AFH60-10A  и е с пластмасов корпус  дали са заменяеми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако можеш сложи си нов. после така или иначе и да работи тоя ще е пак до време. и пак ще трябва да купиш нов. 

 

аз съм на мнение че не съм толкова богат , та да слагам втора ръка важни части , та после по няколко пъти да ги сменям.

 

важните неща са си важни и не трябва да се слага какво да е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера установих че като разклатя буксата на дебитомера двигателя започна да претриса и въпросната грешка 16486 -  Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low   се появи постоянно. В момента нямах друг дебитомер при мен  но при откачена букса колата пак работи но сигурно в някакъв авариен режим. Та реших да видя какво има вътре с макетен нож отворих капачето това но което пише марката и номера и вътре има залята със смола електроника . И какво да вида от буксата към платката има едни мостчета от нежно телче и едното беше отпоено от платката.Разчоплих малко смолата и го запоих  сложих го на колата изчистих грешката и проблема изчезна паля гася грешка няма залепих капачето със силикон и вчера и днес до сега проби ръчка с Ваг -кома нама никакъв проблем  а и сутринта като я запалих си вдигна оборотите на 1200 и със загряването си ги свали плавно което в студовете дори и при -12 студ не го правеше. Та за сега приключвам с този дебитомер.    Дано върви  без проблемно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал си късмет :gut:, явно не е лоша идея преди смяна на дебитомер да се отвори с научна цел :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

късметлия . хем си се сетил . хем си го можеш. защото има хора които даже не знаят какво е това поялник и как се използва.

 

аз нямах твоя късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...