Jump to content

Въпрос за дюзи на BKD 140 к.с.


bsdnikolov

Recommended Posts

И все пак поради това, че се прескочи въпроса ми (http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=163061&p=2365770):  

Другото, което ми прави впечатление е, че цилиндрите работеха доста изравнени докато колата беше студена, но колкото повече колата загряваше, толкова повече гориво впръсква трети цилиндър. Някой може ли да ми каже защо???

 

Все пак, търся отговор на въпроса.???

 

st_later2.png

 

st_later3.png

 

st_later4.png

 

st_later5.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма питай бе питай, що не ме питаш, а пишеш на хората :). Чул ли си термина "пикаеща дюза"?  Е твоята е на път да стране такава. Както сами виждаш все още си в норма и си далеч от това. От др страна 1ви цилиндър компенсира 3ТИ.. Това е мн често срещан проблем при 3-ти цилиндър. Винаги той се прецаква пръв. Защо нямам отговор. Не е само при VAG. 

Редактирано от tanybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както са писали момците по горе ,още ти е рано,очаквай сив дим с повишаване на стойността на дюзата на трети цилиндър,стигне ли 1.5 и нагоре при още не загрял мотор около 70-80 гр ще усетиш лютивия дим и стойности над 2 .По време на каране няма да намираш голяма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Направи им реглаж на дюзите и на ангренажния ремък. Запалването е 1342, затова 3-тия е с +. На първи цилиндър най-бързо се износват компенсаторите на дюзите обикновено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях дюза на същия BKD мотор в далечната 2011 година за 300 лева втора употреба, намери ми и ми я смени Ifidik! Преди да я сменя, колата ми наби грешка светна чека и грешката по спомен беше 3 цилиндър извън рамките на контрол нещо от тоя род на руски беше, вече не помня, но колата не пушеше кой знае колко до преди светването....

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...