Jump to content

Няма осветление на таблото - не е кабела на багажника


hayllone

Recommended Posts

Колата е Ауди 80 б4
Здравейте, знам че има много теми за това, но никоя не описва точно същите симптоми.
Така, първо да спомена че габаритити ми са вързани на отделно копче на което единият кабел е вързан към снопа с кабели към "ръчката" за габарити/къси/дълги. (Това го е правил предишния собственик)
И проблемът е: Не свети таблото (другите лампички за ръчна, фарове и т.н. си работят).
Първото което направих е да сменя кабела на 5тата врата (защото нямах светлини на задна скорост). След смяната - светнаха светлините за задна.
Светлините на номера светят. Врътките на парното - не. От копчетата свети само това за аварийни.
След това свалих таблото, огледах пистите (и ги тествах с мултицет). Проверих и реостатчето. Всичко е наред там.
Вчера пробвахме и работещо табло, закачаме го иии тъмнина....

Вече незнам какво да проверявам :(

ПП: Бушонът е здрав (номер: 12, 14).

ПП2: Не е от врътката за намаляне/увеличаване на осветлението

Редактирано от hayllone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери кабела от "отделното копче" до ръчката за габарити-Фарове като за начало

Редактирано от audi4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над жабката има едни букси извади ги и ги сложи пак и виж кво ще стане. А сменял ли си двете белите пластмаси на таблото на които са захванати оборотомера и километража ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е, другото табло си свети като е на другата кола. Като го сложим на моита и не свети.



Над жабката има едни букси извади ги и ги сложи пак и виж кво ще стане. А сменял ли си двете белите пластмаси на таблото на които са захванати оборотомера и километража ?

Сега слизам да видя с тези букси какво ще стане. Не не съм ги сменял белите пластмаси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от няколко дена забелязах че не ми светят врътките на парното.само те,а всичко друго си свети,и немога да разбера къде да рова че да открия проблема!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бушон 14 има ли ток при включен габарит?

ако има виж на жълтата букса,  първи пин , сиво зелен има ли ток. Ако има таблото ще светне.

от пети пин сиво син излиза захранване за врътките на парното, това е след потенциометъра, там при късо или по-голям товар може да стопи пътечките в таблото вместо 5А  бушон 14.

Копчетата светят при контакт, виж им лампичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този първи пин от коя страна на буксата да го търса или там си го пише/утре ще го разглабям/.таблото ми свети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бушон 14 има ли ток при включен габарит?

ако има виж на жълтата букса,  първи пин , сиво зелен има ли ток. Ако има таблото ще светне.

от пети пин сиво син излиза захранване за врътките на парното, това е след потенциометъра, там при късо или по-голям товар може да стопи пътечките в таблото вместо 5А  бушон 14.

Копчетата светят при контакт, виж им лампичките.

Няма ток на бушона (номер 14). Пробвах го: на контакт с включени габарити/къси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си намерил проблема, там трябва да подадеш напрежение от габаритите за светне таблото, може ключа да не подава или има и друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слизам да го "измайсторя" и ще пиша. Ако разбирам правилно, на сиво-зеления кабел трябва да дам ток от габарита ?

Гледам тази схема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така направих, и си реших проблема!
Имам снимки от работния процес, ии финален резултат вечерта на тъмно ще снимам и ще ги кача, благодаря Bager!! Другата седмица като идвам към варна, ще те черпя 3-4 бири! Само дай номер на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших сега следобед проблема!първи и пети пин на жълтата букса заедно запоени и врътките светнаха!МЕРСИ на bagera979!!само че като дам само на контакт и оборотомера отива на 600обр.без да пала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, за да не правя подобна тема реших да пиша в тази. Имам проблем със светлините на таплото, но с не ясен характер. Когато си пусна габарит/къси светва таблото без няколко лампчики от 0 до 80км/ч. Странното което е че светват отвреме на време, но много рядко. Днес си прегледах профилактично реле регулатора не мислейки за този проблем, видях че 3 от студените спойки бяха се нацепили и ги нагрях, за да се оправят. Като го сложиш пак на мястото, запалих и светна цялата подсветка на таблото, но не за дълго. След три старта на 4тия пак старата песен на нов глас. Някакви идеи колеги? :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши връзки!в момента ми гасне подсветката на температурата,леко чукване с пръст в тази област и се оправя.и краченцата на крушките леко ги притесни/при свалено положение/ за да контактуват по хубаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип се получава точно там където контактуват крачетата на крушките да е спукана спойката за това нагрейте цялата площ кудето контактуват всички крушки защото масата и плюса са им общи и ако някъде се прекъсне светят половината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...