Jump to content

Смяна на стъкло от фар


Ek3eky7opa

Recommended Posts

Здравейте колеги, счупиха ми единия фар и искам да ви попитам възможно ли е да сменя само стъклото на фара или нещо друго да се измисли, защото иначе трябва да купувам нови два фара :(post-84831-0-29434900-1418058486_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си здраво стъкло само гледай да не е от кола с десен волан. Сваляш твоето то е на щипки с си слагаш новото. Ако рефлектора ти е мръсен го измий с вода. Не с препарати и не го бърши с нищо понеже е възможно да му се изтрие покритието на рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... възможно ли е да сменя само стъклото на фара...

 

На точно този дето си дал снимката, ми се чини, че е лепено "стъклото".

И "стъклото" ти трябва да е пластмасово.

=> нов фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени директно и двата фара с нещо оригинално. Направо не знам такива вкусове наследили ли сте ги или сте ги придобили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Не видях, че има снимка. Тези фарове от снимката освен, че са подпомогнали китайската икономика никаква друга работа не вършат. Махай ги и си купи оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се дават много пари - оригинални Bosch/Valeo с каквито е била от завода. Ако ти се дават и държиш на ксенона - Valeo от S4 B5 преди фейслифта (най-трудни за намиране) или Valeo S4 B5 след фейслифта. Намериш ли си фарове след фейслифта, ще трябва да ги смениш заедно с буксите и да си изрежеш на двата калника алуминия, който стърчи по ръбовете, за да могат да влезнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам какви са ти фаровете сигурно е рязано от калниците за да се съберат. Ако е така трябва да си търсиш фейслифтови фарки. Не съм сигурен дали отделните фар и мигач ще стоят, ако е рязано от калниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми рязани калниците. Тунинг фарове за А4 Б5 са, уж американски, харесва ми във тях че пластмасата на тях е напълно изчистена :)

post-84831-0-09726800-1418208872_thumb.j Ето и габаритите ... яд ме е. Много си ме кефеха ама явно нищо неможе да помогне :(

Благодаря ви, за коментарите колеги.

Редактирано от Ek3eky7opa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Какво ще кажете за тези фарове колеги, заслужават ли си? И могат ли да се полират понеже собственика им каза, че били малко пожълтели от слънцето?post-84831-0-56868200-1420375039_thumb.jpost-84831-0-27885100-1420375042_thumb.jpost-84831-0-03491300-1420375045_thumb.j

post-84831-0-53015900-1420375101_thumb.j

Редактирано от Ek3eky7opa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едни китайски боклуци на други.Не не си заслужават,според мен си търси такива   http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=159383

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

здр.само стъкла за фар продават ли се и на какви пари са?че пръснах и двата фара от моя глупост,че сложих много силни крушки,става въпрос за подобни

IMG_20161106_095834.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) здр.

2) кого питаш, това тук не е търговския подфорум, иначе .....

2а) да, продават се и отделно, било стъклени, било пластмасови, както ви се хареса.

3) парите - според договорката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, първо темата е на година, малко вероятно е някой да ти отговори(поста ми е изключение, за което съжалих в момента на "Публикувай"),  второ както споменах, това не е търговския подфорум, там освен че вероятността да има търсеното, е още по-вероятно някой да погледне и да предложи, трето от снимката е неясно какъв тип са фаровете, затова "стъкло за фар като на тези" е просто подхвърлена случайно реплика, без съдържание (никой не е длъжен да гадае и предполага), четвърто, явно не четеш това, което ти написах, а там има цялата нужна за евентуалната ти покупка информация. А реакцията изобщо не я коментирам.....
, нищо ново под слънцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха много добре прочетох това което написахте.И на мен ми е пределно ясно,че се продават,но не откривам къде и каква е цената за това попитах,а един грамотен човек който малко разбира ще види,че тези фарове са нормални така,че не е нужно някой да гадае.Както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с "нормални"  ли се изчерпва описанието? Дори с моята ниска грамотност, и въпреки "красивия" веждови "тунинг", мога да предположа, че това са БОШ-овските светила, със стъклените "стъкла", но вариантите са също и Валео, като двете не са взаимозаменяеми. Така че ако ще изискваме така категорично ЯСНИ и ТОЧНИ отговори на секундата, то ще ДАВАМЕ и ПРЕДЛАГАМЕ ясни и точни изходни данни, всичко друго е елементарно неуважение към останалите форумни потребители, било то грамотни или не.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ги гледам, точно на BOSCH фарове мязат.

Автора да каже дали има по три крушки на фар или по една.

Та номерата на стъклата на фар BOSCH са:

ляв - 8D0941115B

десен - 8D0941116B

 

Успех в намирането и нека цената не те отказва.

Прати си и рефлекторите за рециклиране,

а след като ги рециклират и сложиш и новите стъкла,

ще се изненадаш на перфектното светене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:Да точно такива са,4 в 1-къси,дълги,габарит и халоген.Благодаря за инфото,но още ненамирам.изглеждат така защото стъклата са леко затъмнени.БЛАГОДАРСКО:zustimm:

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...