Jump to content

Показание оборотомер-скоростомер


иво костов

Recommended Posts

Колеги,искам да ми кажете показанията на оборотомера спрямо скоростомера.Демек карам с 60км с колко оборота показва,70,80,100,120.Моля пишете и на коя скорос сте,става въпрос за 4та и 5та скорост.Колата е Б4,2.0 АБТ.Мерси предварително!!Това го правя защото ми се струва че оборотомера не показва правилно.Неможе при 80км да ми показва 1200об на 5та.Иначе всичко друго е перфектно по двигатела!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е при мен на 5-та предавка 

 

7801344p.jpg

 

Тук е мястото да попитам при ABT-то къде се намира сензора за оборотомера :nixweiss: , предполагам в делкото.

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю,а ако и с АБКто са еднакви/в таблата/,може и колегите с АБКта да предоставят инфо.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 5-та 2000об. съм на 80км/h по-табло.Но имам 5км отклонение,нагоре реално съм с 75км/h.Хубавото е,че на баир си набира без проблем на 5та предавка.Май съм с къси скорости на 115км/h съм на 3000об.Над тази скорост киломентража си лъже от 10 до 15км/h от тези които показва.

Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите са!Ако още някой каже при 60,90км.ще съм доволен.Тия дни я изкарвам и почвам да пробвам!Весело изкарване на празника!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си по скоро километража и тебе да не те лъже с 20км, както е при мен - като тръгна примерно и се движа с 5-6км, километража вече показва 25-6

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се че използвам темата.И на мен нещо оборотомера ми прави номера.Колата си работи стабилно и нормално, може би с малко по-ниски обороти от преди, а оборотомера показва под 400.Преди показваше около 900.къде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби таблото и бутни с пръст стрелката и виж дали се движи лесно и дали се връща сама в начална позиция. Може да я задържа нещо.

Редактирано от acpa4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен вчера сутринта са появи същия проблем.нормално винаги ми държеше около 850 оборота на празен ход.вчера като я запалих да поработи преди да тръгна оборотомера ми показваше 200 оборота.следобяда като се беше постоплило и като покарах се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...