Jump to content

Ауди А4 Двигател


moPKoBa

Recommended Posts

Здравейте

Как мога да разбера дали двигателя на А4ката е 180коня(AJL) или 150коня(AEB) при условие,че кода на блока е изтрит и няма талон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в багажника под тапицерията където е резервната гума от дясно трябва да има лепенка на която също го пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на главата ли кода е изтрит? Моя AJL е с блог на APU поради технически причини, компютъра и инсталацията на двигателя при теб ли са?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е изтрито и нямам инсталация. :nixweiss: А по електроника как мога да разбера?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буксите,които отиват към таблото при AJL са различни.Дай ми снимка на капака на клапаните.Пластмасовата кора върху двигателя се закрепва по съвсем различен начин,при АЕВ е със щипки а при AJL е с болтчета 6 мм,освен ако не е правена комбинация от няколко мотора

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е такъв,че исках да купя една кола (купих я късно днес) и човека ми се калне ,че е 180 коня и,че нямала номера или били изтрити оказа се,че има на главата номер AEB и по талон си е такава,но за мен си остава загадка дали е 180 и са сменяли глава или е 150.А и също така няма лепенка в багажника никаде.Утре ще пусна снимки на ДВГ.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви разлики има между AEB и AJL. Всичко им е еднакво - блок, бутала, валове, биели, всичко даже и стоковото турбо е еднакво. Компа е друг и тези 30 коня са извадени софтуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка не мога да разбера какъв е.От темите които прочетох всичко показва,че е големия ама пише на него друго. :nixweiss:

Ето снимки на ДВГ:  http://imageshack.com/a/img905/3024/emWjV7.jpg  http://imageshack.com/a/img913/3254/b2ewB1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е загадка.Имам съмнения за AJL-180 кс. Ето го моя мотор-AJL

dvgVY0Hl2t.jpg

debwPoFNMM.jpg

kompiutyr-AJLHR0enXI.jpg

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори капака на пластмасовата кутия на компютъра и му снимай/запиши номера.Ако някой, който повече разбира да отвори компа и да види има ли допълнително чип вътре.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-лесният начин е да постнеш тук номера на ЕКУ-то и някой колега с ЕТКА да го провери.

 

Сещам се и за дебитомера - при AJL е Хитачи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка званнах днес на един приятел в магазин за авточасти и по ВИН излезе,че трябва да е AJL,но след много ровене и мъки прочетохме,че и на блока пише AEB.Сега следва утре да минем през КАТ и да се молим този ДВГ да не е с набити номера а да е сменян още когато са я внасяли мантрапазите. :steinigung:

Ето и една снимка на ЕКУто: http://imageshack.com/a/img537/7806/o01ioj.jpg

Редактирано от moPKoBa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ето и една снимка на ЕКУто:

...

 

По числата от снимката излиза,че ECU-то е за 1.8Т AJL.

п.п. Я кажи на талона с кои букви е записан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом по талон е АЕВ и в действителност в коша е същия като букви иномер,

какво те притеснява пред КАТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ще плащаш по нисък данък и ще си джиткаш със 180 коня или това което е останало от тях. Я влез с диагностика в паметта на таблото и да видиш реалните километри на мотора

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме да не са набивали този номер за да плащат по нисък данък въпреки ,че си изглежда савсем нормално. :nixweiss:

А колата си е доста хубава това,че са сменяли мотор(евентуално) :hilezh:  не ме бърка понеже си работи перфектно пък и както каза колегата по нисък данък.

Редактирано от moPKoBa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямам имобилайзер.Има някаква аларма ама е слагана допалнително.А снимка нямам точно сега ама таблото е със голям фис и числата са му четни,нечетни малко разбъркани.

п.п. имам снимка амa еe..... http://imageshack.com/a/img907/9306/Cmj2xO.jpg

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото е като моето с допълнителните уреди, за напрежението на акумулатора и температурата на маслото. Дано да ти работи буксата за диагностика, защото ако не се премахне правилно имобилайзера, тя не остава активна. Имобилайзера при AJL е коплекта от табло, гривна ,ключ и компютър, не е като при АЕВ

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си работи днес я закачахме даже нямаше грешки за ДВГ.Само аиребега светеше ама го изчистихме и си изгасна.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...