Jump to content

Комп от 180кс 1.8Т на 150кс АЕБ


ole

Recommended Posts

Е ли е възможно да сложа такъв комп, ако има нужда ще му напиша номера, на моята кола и колко сложно е?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Изчетох цялата дълга тема, макар и повечето да са разходи съединители и др странични неща. Нищо съществено не разбрах... До колкото мога да намеря някаква логика в писанията евентуален проблем може да има с дебитомера, защото е различен при AEB и AJL, компа е от AJL. Ето му номера 8D0 907 558DA .

Ако е възможна смяната на еку-тата и мога с еку-то от AJL да сложа и съответсващ дебитомер който е значително по-евтин като нов от този на AEB ще съм много доволен.

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти се чете още една тема, виж в 14 коментар започва да се говори за имобилайзера.Аз лично го премахнах и досега не съм имал проблем,но работата е много пипкава,защото може,като се премахне да нямаш възможност да правиш диагностика на двигателя.Аз нямам и такъв проблем.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=157613&hl=

Ето го моя компютър на AJL-a 20140228_150218.jpg
gifs upload

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

integrale45

Чел съм цялата тема за колата ти, браво за положения труд! Отностно имото колко излиза процедурата по премахването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

платих 120 лв на един познат,който гарантираше,че ще стане както трябва,но както ти казвам,не всеки може да го направи по този начин.Ходих на 4 места преди това,предупредиха ме че може да има проблем после с диагностиката и направо ми отказаха.

Чувал съм че буксите на компютрите на АЕВ и AJL са били различни,Сигурно ще трябва преправяне на инсталацията..

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е така се отказвам няма смисъл в такъв случай. Благодаря на отзовалите се.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека и други колеги да се обосноват.А колегата gemballa.bg маже да сподели по-подробно какво е направил.Не се отказвай толкова лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се занимавал само ако ще мога да сложа по-евтин дебитомер, защото както е известно този за аеб е една торба с пари. Писах на колегата, но не ми е отговорил още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям и на двама ви в темата :) Софта го имам на файл. От твоя чип се взима инфо за имото , редактира се AJL-ският файл спрямо твоя и на празен чип се качва готовият вече софт. Всеки мапер може да го направи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми на ЛС цена за цялата процедура и да се меткам и аз, вместо да се занимавам със смяна на целия комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Май ще се окаже, че моя комп няма такъв "чип", а е с флаш памет и работата става през обд. Поне така са му казали на колегата Divko за неговия комп (us a4 b5 1998 aeb). Утре ще проверя.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето снимка на платката, не знам какво да гледам точно по нея за да разбера дали се сменя чип или се флашва през обд https://www.dropbox.com/s/ms6kjdtewetcj8n/2014-05-07%2015.49.26.jpg'>Платката ; Номера на компа

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ОБД не знам, но със сигурност може да се флашне с другите "хард" методи като се свали компа :) Чипа е 29F200AB, горе вдясно на снимката ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен на мястото на отбелязания при теб чип, който е квадратен, имам правоъгълен дълъг чип, той ли се сменя при мен?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз имам едно малко по различно питане, но пак е към контекста на темата. Много искам да си сложа темпомат, но съм с АЕВ с жило и компа ми е с 5-те букси. Има ли начин да се сложи по нов компютър и дросел с електрическа газ, за да мога лесно да си реализирам темпомата също има ли други различни компоненти по периферията на мотора, които е нужно да се сменят или добавят (примерно MAP)?

Поздрави!

Sent from my HTC One using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е сложно. Трябва ти комп, инсталация, ел дросел, тяло на педала на газта иии сигурно още неща. Доста по-лесно ми се вижда да си вземеш системата с вакуум за темпомат и лоста.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...