Jump to content

Проблем с падане на акумулатора


Nasko_audi

Recommended Posts

Здравейте колеги.От 1 месец имам следният проблем.Сутрин като се кача и искам да запаля акумулатора ми е паднал.Когато го заредя или ми дадат ток се оправя но на следващият ден пак е паднал.Последния махнах акомулатора и видях,че под него дупката за оттичане на водата е запушена и там се сабира вода която покрива половината акумулатор.След като я отпуших водата изтече и всичко исъхна.Така 2 седмици не ми е правила проблем докато днес след като валя 2 дена пак сутринта неискаше да запали и акумулатора беше паднал.От какво може да се получава тази загуба на ток и то само когато вали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора е в пластмасова кутия и даже да е 90% потопен във вода, ако не стига то оловните куплунги няма да се изтощава.  Проблема е в самите кабели или някъде по системата. Измери съпротивлението когато е суха и когато е мокра и виж разликата. После като се намокри пак тръгвай по кабела на плюса и търси от къде идва малкото съпротивление. Дърпай бушоните един по един и мери.

 

Докато го намериш просто изключвай плюса вечер за да не пада като вали.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е утечка защо само когато се намокри се получава,преди това 15 дена не го е правила вчера като заваля и днес пакк се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е утечка защо само когато се намокри се получава,преди това 15 дена не го е правила вчера като заваля и днес пакк се получи

 

Получава се защото водата провежда ток. И колкото е по-замърсена, толкова по добре го провежда. Например ако имаш кабел с напукана изолация и се намокри, започва да провежда ток навсякъде където се допира до метала на колата, който е свързан към минуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най-добре да отида да го погледнат в сервиз ако могат да намерат откъде е тази утечка.А знае ли някои добро място в пловдив където да отида ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а замислял ли си се, че е време да смениш акумулатора? Така, както го описваш си си за нов акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега акумулатора е ок защото си пали без проблем като си го заредя с машинката.Предишния път когато ми го прави проблема беше преди един месец и от тогава до преди три дена не ми е правил проблем.Само когато вали и се намокри малко тогава го прави.То това е и странното че когато е суха си пали без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да умре тотално и моя палеше без проблем....само като е много студено се сърдеше :)! На всички аудита се понапълва отсека на акумулатора с вода при силен дъжд, но жиците все пак са най-отгоре и остават сухи. По-скоро отиди да ти замерят акумулатора с товарна вилка дали държи ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега ще го пробвам да не е от него, това ще е най-добрия вариянт.Ако трябва да търся утечки е по голям филм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко има оттечка  в много от случаите проблема е в сноповете кабели влизащи от купето във вратите. В такъв случай бутона на аварийните след остава да мига след като заключиш колата.Ако всичко е наред изгасва след около минута. Загледай утре преди да отключиш колата дали ти мига бутона.

Редактирано от ianely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...