Jump to content

Стържещ звук от двигателя. А4 1.8 APT 2000г


Svetosalav

Recommended Posts

Здравеите.

Първо да отбележа,че потърсих информация но не намерих.

От 2 дни има един стържещ звук от двигателя като я запаля до колкото долавям е от задната част. на двигателя Колата е 1.8 А4 Фаце 2000г. APT -код на двигателя. Мотора си работи нормално иначе.

 

Когато запаля звука е доста силени се чува и в купето, като подам газ на празен ход и на скорост като карам след 3000оборота изчезва от рас този звук.

Ако е на първа над 3К превключвам на 2-ра и пак се появява докато достигне 3 К-оборота.

 

След като я покарам по дълго звука значително намалява. а иначе както казах над 3 К го няма въобще.

Маслото е ок. Ремъците са сменяни преди 15 К км.

Това което открих като информация, е че има някаква верига за за клапаните ли нз точно за това питам и някакви обтегач за тази верига.  А и някой ми беше казвал, че имало верига от задната част на двигателя.

За съединителя нз. дали и не е от него, но не ми е притрисало боксувал или нещо др. а и няма никаква разлика в звука като го натисна съединителя.

 

Моля за съвети от какво е този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дам идея, но все пак, ако проблема е в отпусната верига не слевда ли нарушена центровка и трудно палене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам АДР и имах пообен проблем колата тракаше от задната страна на мотора,когато е на празен ход и до към 1500-1600 оборота.Проблем с палене и центровка не съм имал, само това тракане беше, сменихме обтегача и веригата на валовете и се оправи. :)

Редактирано от alexander alexandrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега почти сигурно е обтегача на веригата, и аз имах подобни проблеми с него.

Лошото на по-новата година е, че става вече електически и доста по-скъп от обикновенния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може само бананите на обтегача да са износени, веригата прави канали в тях и понякога ги чупи, днес говорих с колега с който се видяхме преди 2 дни.При него стържеше при плавно подаване на газ м/у 1000 и 2000 оборота, при рязко подаване не стържеше.Само че му набиваше грешка и светваше чека.Вчера я отвориха и се оказа проблем с бананите, вече са сменени с нови за 35лв. Комплекта и няма проблеми.Обаче ако са здрави обтегача се сменя целия.Шанса веригата да се е разтегнала е малък.Не карай така много време, за да не стане беля.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже каде мога та проверя цените тъй като по сайтовете не намерих нищо. Също четох,че ако е електрически може да се замени с хидравличен. Електрическия до колкот разбрах не е от най-ефтините :) Не бих дал 1000лв, за кола която струва 3500 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някои модели феис са с все още с  хидравличния обтегач, така че си провери за твоя код на мотора какъв дават,за мен е от стрия хидравличния с APU и с отстъпка ми излиза към 300 лв даже и надолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...