Jump to content

Проблем с зареждането на газ


Recommended Posts

Здравейте колеги  :) Имам проблем с зареждането на газ,зареждам за 1/2 лева и пистолета изключва,места се от другата страна на колонката  зареждам за 6/7 лв и пак изключва и бутилката ми седи пълна малко след половината,пръсках съчмата на зареждачката с WD и не се оправи.Колата е с обикновена АГУ и зареждачката ми е до гърловината на резервоара.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз един път така минах през една дупка по пътя и изведнъж диодите за нивото на газта светнаха всичките а газта беше на свършване,карах така два дена и газта наистина свърши но диодите не гаснат,отивам да зареждам,казвам сипвай до горе влязоха 4 стотинки и спря,извади пищова ръга съчмата 9 10 с зор 12 стотинки викам спирай отивам да плащам,излизам си с касовата бележка и си тръгвам и след 100 метра диодите угасват,обратен завой и пак на същата газстанция-момчето ме гледа умно и вика пак ли ще се мъчим викам сипвай смело до горе .Този път нямаше проблем,явно беше блокирал по някакъв начин поплавъка и не позволваше пълнене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е пълна с въздух и да няма място за газта?Или някакъв проблем със содата в бутилката?

А от къде този въздух че да не иска да пуска газ в нея,от сондата би трябвало да е
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сачмата изпуска газта от тръбичката за пълнене.Тогава при всяко зареждане първо вкарваш въздуха от тръбичката и след това газта.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е някоя от 2те съчми,защото зареждам на едната колонка за 1/2 лева места се на другата и сипвам 6/7 (явно тя има по силно наляга) утре ще сменя съчмите и ще видя какво става,разбрах че понякога и самата тръба на газта се задръства и става така,надявам се да се справа утре и всичко да е 6+.Мерси все пак за съветите колеги утре ще напиша какво е станало.Поздрави : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз есента имах този проблем. Газовата е на 6 години . Моята бутилка е тип рез. гума , не мога да го кажа торо....  Проблема ми беше в поплавъка на сондата. Сондата е БРЦ Европа. Застава високо горе поплавъка и няма пълнене. Чуках с гумен чук и други простотии. Свалих я сондата. Пръсках със спрей, раздвижвах я и заредих един път и край. При мен осите бяха тръгнали да ръждасват. Накрая дадох 100 лв и малко за нова сонда. Имаш вариант да откачиш поплавъка и да не я препълваш. Хубаво си натиснал съчмата и ако това не помага ....Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сачмата изпуска газта от тръбичката за пълнене.Тогава при всяко зареждане първо вкарваш въздуха от тръбичката и след това газта.

На колко години или зареждания трябва да се изпуска въздиха от бутилката.13г.пълнене и каране и още не се е напълнила с въздух!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто като заредиш бутилката и почнеш да караш излиза и въздуха заедно с газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с въздуха е много смешно не съм виждал кола с въздух в бутилката :-) ,а съм работил 7 години на газстанция .Проблема ще се реши след сваляне на фланеца на бутилката там вътре има едни пружинки и едно цилиндърче с чопче което влиза в един отвор ,оффф не мога да го обесня много добре ама най добре изхаби си газта и на празна бутилка ако не иска да зарежда си свали фланеца огледай го ,нищо сложно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам,ама колегата kolu ми вкарва оферти с въздух в бутилката,което не е варно и не може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми запушена тръбата от зареждачкатак ъм бутилката и ми се е прецакала "техниката" дето ми показва колко е пълна бутилката.Говорих с едно момче от ОМВ и ми каза че понякога налягането на газта е по голямо и залъгва бутилката че е пълна,Един негов приятел е бил с същия проблем изпразнил е цялата бутилка и е напълнил и сичко се е решило след няколко дена се надявам да имам точен отговор дали проблема е разрешен все пак благодаря на всички за съветите.Живи и здрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

а един познат си оправя поплавъка както е пълна наполовина бутилката -разви си болтовете на сондата ,каза фъс и я махна -виждаше се газта вътре .гледах го така :huh: после си сложи пак сондата и газта пак си имаше налягане за да излезе от бутилката  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...