Jump to content

Съвет при избор на телевизор


Recommended Posts

В крайна сметка послушах съветите тук и си взех 50 инча телевизор - SONY KDL-50W828 :) Върза се с домашното кино, ка модула работи перфектно, имам едно дистанционно! АЛЕЛУЯ!!!

 

Само да видя как да си оправя субтитрите на HBO-то, че са ужасни :(

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 200
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами едни такива размазани са...предвид, че субтитрите са векторен формат ми е супер странно как може да са толкова зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм много за сега, тествах и 3D-то, много добре си работи - пуснах му от мака Sin City 2 от замундата, ясно, отчетливо 3D :) Очилата не ги усещам, не знам какъв е тоя хейт по активните цайси. Картината е много добра, гледа си в някаква база за настройки и си решава само какъв режим да пусне - вери умно особено за такива като мен, които не могат да си калибрират нещата или не искат :) Чудя се дали да си взема One  Flick  дистанционното, но в магазина имаха само едно запечатано, а и малко бързах, така, че не можах да видя как точно се случват нещата с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз ще почакам малко за 4к.

 

За мен 4 к си е маркетингов трик, не виждам с какъв материал ще го използваш пълноценно такъв телевизор. Скоро дръпнах ремуксите на Гладиатор-екстендед-ремастеред ала бала и Ловци на духове 2 - ремастеред ин 4 к.....очаквах наистина добър образ на 50-та ми. А то образа си беше посредствен и с шумове дори в сравнение с нормалните блурей релизи, които не съдържат в името си ремастеред и 4k, че дори и от някои hdtv рипове. Последния Трансформърс и той на зърна. Grey...е няма толкова грозна картина! Не ми трябва 4 к на мен, достатъчно би било филмите като ги снимат, да ползват качествена лента, от която после да направят качествен скан за блурей в 1080p, за какво да увеличават резолюцията, ако не премахнат шумовете... Ридик на някаква извънземна лента ли са го снимали, че е толкова добър образа. Има възможност да се подобрят нещата, без да се скача на по-висока резолюция от 1080p.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и 1080п беше маркетингов трик преди немного години...

 

Иначе при мен ще се ползва основно за монитор :dance:

 

В едната стая ТВ ми е мултимедия с безжична клавиатура мишка и преносима масичка и повече се ползва като компютър, така че 4К ще ми залепне идеално за десктоп резолюция. Само още не мога да изчистя нещата с хардуера - имам доста мощна конфигурация и бързи видео карти и незнайно защо при 4к клипчета мозъчната дейност на професора бие 100% натоварване и почва да сече. Учудващо - с VLC  е особена трагедия, с други плеъри е малко по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, естествено, че е маркетинг трик, всяко ново нещо се и трябва да се използва за повече продажби - помним Full HD, HD Ready :) и тн. По едно време и салама в магазина беше HD ready, така, че нищо ново под слънцето. Вече реалното подобрение в картинката според мен е минимално, гледах в магазина блурей вс 4к сигнал на два телевизора и да ти кажа от 3 метра колкото гледам разликата беше пренебрежима. Поне за моето неспециалистко око :) Определено го нямаше ефекта уау който беше примерно като смених макбука с ретина такъв и прогледнах направо...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От vhs към dvd прехода беше уау, не само заради подобрението в образа, а и заради 6 каналния звук. От dvd към bluray прехода беше уау, заради доста по-доброто качество на видеото, и в много по-малка степен на аудиото...е, поне при мен е така. Не мога да различа на слух 6 канален dts 1536 kbps от ac3 640 kbps, и причината не е компонентите на системата ми, мощен ресивер Sony, големи колони навсякъде...може в ушите ми да е проблема, както и да е, това е по отношение на звука dts/ac3 vs hd audio. Обаче за видеото, при положение че много по-голямата част от филмите които излизат на bluray, дори не се доближават до лимита на формата като качество на образа, щото са снимани на калпави ленти, да рипаме за още по-голяма резолюция, за мен си е ненужно, излишно и т.н. Аз клипове не гледам, за сметка на това гледам много филми, и от моята гледна точка, така стоят нещата.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли вчера сефтосах теле Еxodus който свалих от замундата на HD някакъв рип. Всичко супер, но картината беше доста странна, все едно не е филм, а научнопопулярен филм или сниман с айфона клип. От рипа и филма ли е или някакв анастройка на телевизора съм омотал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си изтеглил Exodus.Gods.and.Kings.2014.720p.WEB-DL.x264[ETRG], то няма грижи със самия релийз. Поиграй си с настройките на картината, но преди това тествай готовите профили, като Кино, Спорт, Музика, Анимация ect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо никак не съм фен на готовите профили, повечето така изкривяват и орязват картината... Аз си калибровам задължително един Custom, в който съм сигурен, че се вижда цялата градация от черно до бяло, с изключени повечето от екстрите, които доомазват положението (шуподтискане, активен подсвет, и др. щуротии). Повечето канали, които гледам ги има на HD и там няма нужда от корекции, а за PC режим,  абсолютно всичко е спряно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да види, къде и какво му харесва. Има хора, които адски много се радват да гледат филми, с този свръх полиран ефект, за който говори N1995. А когато ползваш телевизора за филми, втори монитор, youtube, конзола (в моя случай PS4) и телевизия, можеш да си сигурен, че няма универсална настройка за всичко. Затова профилите (поне според мен) са адски полезни.

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам нормалните SD-та, HD каналите където има, пускам филмчета през лаптопа и играя на PS4, няма как да е един профил. ТВ каналите ги сравнява с някаква си негова база данни и избира профила автоматично на базата на това какво се гледа, но като му боднах лаптопа останаха само кино и стандарт, като стандартния беше като научнопопулярен филм, а киното по-топли цветове и леко замазанко. Ще си поиграя днес повече и ще насваля различни рилийзи, може да е бил някой 60фпс примерно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им разбирам на тия профили - имам два профила THX certified - жълти та жълти. Гледам че и доста филми ги снимат с тая гнъсна жълта оцветка. Не знам каква е тая мода по "ретро" визията на стар съветски филм. Както и сериозно ми липсва "zoom out" аспект за калпави канали с ниска резолюция. Що не го правят като функция?

 

И аз съм си направил един къстъм профил "на око". Някой ден ако му е скучно на Магьосника може да го поканя да му дръпне една калибровка про.  :flehan:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре с колориметър, че е много субективна преценката специално за RGB... Аз рових в разни форуми, за да си настроя RGB gain & cut по някакви зададени параметри, но въобще не ми хареса резултата, определено си беше твърде "топло", явно заводските настройки могат да имат твърде големи отклонения, все пак не е профи техника телевизора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно доста хора са се оплакали от жълтеенето защото освен Cinema 1 са направили и пресет Cinema 2, първия жълтее, а втория е далеч по-балансиран. Като смениш от 1 на 2 чак синее леко. Ще прочета още малко, но не съм сигурен, че ще мога да калибрирам телевизора веднъж за всичко, което се гледа на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изображението, както и звуковото приемане си имат класифицирани понятия и сертификати за качество на възпроизвеждането. По същият начин както има стандарти за Hi-Fidelity  при аудио обработката, така има и за видеото и общата крайна цел е висока вярност на пресъздаването. Демек колкото повече филтри на изображението слагаме, толкова повече го изкривяваме - това по повод вградените "пресети". Някои от екстрите към ТВ са аналогия на преувеличените аудио мощности - хипер мега басс, пространствено звучене и други маркетингови глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В този ред на мисли вчера сефтосах теле Еxodus който свалих от замундата на HD някакъв рип. Всичко супер, но картината беше доста странна, все едно не е филм, а научнопопулярен филм или сниман с айфона клип. От рипа и филма ли е или някакв анастройка на телевизора съм омотал?

 

Трябва да изключиш MotionFlow - с него прилича на телевизионен театър от едно време :)

 

Потърси по форумите за читави настройки.

Не  е гаранция, че точно същите ще ти паснат, но е напълно възможно.

Виж и тези настройки на Cinema 1 режима - твърдят, че тези настройки дават качествена картина с точно цветопредаване.

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледах ги както и още няколко, но накрая само ме заболяха очите. Накрая reset to default и като, че ли най-добре се случват нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да изключиш MotionFlow - с него прилича на телевизионен театър от едно време :)

 

Това е много вярно, да. Но след последния ъпдейт, не намирам къде са го дянали :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Advanced options на картината е :) Не мога да разбера защо с моя телевизор не мога да влезна в SEN :( В смисъл да си вкарам юзъра и пас-а от плейстейшъна да речем. Виждам всички апове но логин и тн. няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...