Jump to content

Съвет при избор на телевизор


Recommended Posts

  • Отговори 200
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моя няма. За това мрънкях в другата тема. Ама моя е модел 2011 въпреки че почти мога да се закълна - в началото имаше. За сега го ползвам през ноутбука или един таблет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да може да се ъпдейтва от флашка до по-стара версия, или юрисдикция за друга страна. Забелязал съм, че за източна Европа/България всичко е поорязано, особено функции на DVB-T/C.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам има някакви драми с Комкаст и щяло да излиза ап за PS4-ката...В сайта на HBO GO България в крайна сметка намерих, че пише, че работи само на самсунг и лг. Сигурно правят ап в момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм малко бос с телевизорите, но съм настроил моите на държава Холандия. Намира най-много канали и на всички има инфо. Тв. ми е само цифрова през кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, как да подкарам субтитрите на един Panasonic. Слагам ги на флашката заедно с филма, и двете са с еднакви имена, и със .srt и със .sub не ги вижда. Направил съм текстовия документ на енкодинг UTF-8 и неще и това е. Изобщо не ги вижда телевизора.

 

Не ми се ще да ги вграждам с програми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Unicode. Някой път си не става и това е! Много пъти съм го ял това дърво и след много опити имам един текстов файла на лаптопа в хола и на него вълшебен текстов файл, в който вкарвам субтитрите и на 80% тръгват после :magic:

 

П.П. сега видях, че изобщо не ги вижда (предполагам из менютата) - виж модела на ТВ какви формати поддържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с unicode пробвах .. същата работа. tx-42as650 е модела, ма той едва ли е от значение. Разказа ми играта тая гад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога слагат разни тъпи символи в името на файловете или са прекалено дълги. Пробвай примерно видео файла и субтитрите да ги преименуваш на video1.mkv и video1.srt. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем с Panasonic TX-48AS640, само че със звука. Голямата част от филмите са без звук. Мисля във всички случаи става въпрос за .mkv файлове, ако са .avi примерно вървят нормално. Имате ли идея какъв е проблемът и дали има решение? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и с други заглавия, че наистина са дълго написани с малоумни добавки.

 

На мен филма ми е в .mkv , върви си прекрасно, звук всичко има  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Васко - пробва ли с ъпдейт на фърмуера?

@Piaggio - копирай целия текст в друг ноутпад, и както е маркиран текста иди на форматиране и там виж "скрипт" дали ти е на кирилица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и незнайно защо при 4к клипчета мозъчната дейност на професора бие 100% натоварване и почва да сече. Учудващо - с VLC  е особена трагедия, с други плеъри е малко по-добре.

Четох за такъв проблем някъде. Проблем беше че при стриймването процесорът прави декодинг в реално време и затова е натоварен на максимум.

 

4-ядрените модели смарт са добре от гл.т. на това, че бързо изпълняват командите и прелистват менютата с цъкането на копчето. 

100-херцовия панел се проверява с подходящ клип на флашка примерно. Популярен е японка на върьобке. при него една японка се люлее на люлка при висока резолюция на заснетото. Ако клипът не насича и виждаш движението й ясно все едно я гледаш през джама от работата навън, значи е 100 херцов панел. Ако не - рекламен трик. На моя сумсук не сече, а на компа и на един асус лаптоп сече и то бая. Също така бързо тръгва като натиснеш копчето за старт на тв-то. Моя тръгва за около между 5 и 6 секунди. На 6-тата вече гледаш телевизия, а на 10-12-тата се връзва с wifi-то. 

Много от вградените ф-ции за подобряване на картината всъщност я развалят и апаратът се представя много много по-добре когато са на OFF тези функциики. Примерно динамично осветление. това при мен стъмва картината до степен че може да се гледа само на пълна тъмница. Дали е светло или тъмно, то си стъмва как му скимне. Има много други предимно за тези магически 1200 херца честота на опресняване и разни други за бързи движения. Това един път помага и три пъти повече пречи.

Третият производител на матрици е LG.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за още нещо - дали случайно филмите, в случая mkv-файловете не са с АС3 аудио (каквото не се поддържа от този модел)? Може да пробваш с други на ААС примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 в случая mkv-файловете не са с АС3 аудио (каквото не се поддържа от този модел)? 

Нещо такова си мисля и аз... Ако е това, няма решение, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно няма... Заради подобно недоразумие с единия ми ТВ Филипс (има проблеми с адресите по HDCP и т.н.) си писах дълго и широко с представителството на Филипс, и единственото, което получих бе разбиране и любезни отговори като от бот насреща, както и опити да ме отклоняват към рутера ми, мрежата и т.н., а то целият свят пищеше по форумите с този и други характерни проблеми. Естествено, като стана на 2-3 години, ъпдейтите спряха и повечето бъгове бяха фикснати...ама в новите модели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова си мисля и аз... Ако е това, няма решение, нали?

Разгледай ТАЗИ тема. Може да ти е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем с Panasonic TX-48AS640, само че със звука. Голямата част от филмите са без звук. 

Вземи си едно външно мултимедийно устройство и си реши проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@Piaggio - копирай целия текст в друг ноутпад, и както е маркиран текста иди на форматиране и там виж "скрипт" дали ти е на кирилица.

 

Такаа.. все пак след тия операции се появиха, но йероглифи  :steinigung:  сега трябва да мислим как да оправим тая шитня 

 

ПП. Стана най-накрая, трябваше и от телевизора да му задам Unicode... ама много малки тия субтитри деева и Панасониците  :stupid:

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа.. все пак след тия операции се появиха, но йероглифи  :steinigung:  сега трябва да мислим как да оправим тая шитня 

Е, има напредък. :) Сега вече си играй с кодинга. Ако искаш да ти пратя моето текстово файлче, което сработва с тая процедура на повечето субтитри и на двата ми ТВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм много ! Прочети по-горе :)

 

Евентуално, ако може да кажеш как да направя буквите главни поне, малко от малко да са по-големи 

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...