Jump to content

Смяна на таван


quattro88

Recommended Posts

Здравейте ! Колата ми е с платнен таван, който естествено е провиснал и ми се ще да го оправя. Възможно ли е ако намеря от тези които са като пластмасови тавани, да сменя сегашния с такъв? Колата е 80 б3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че имам шибедах - електрически. Дали на колите с шибедах са слагали от пластмасовите тавани? Тези тавани след определена година ли са поставяни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре (според мен де) е да си го тапицираш.Демонтажа е малко ........но ако се направи като хората се получава доста сносно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибидах с пластмасов таван мисля че няма.

Най добре са си тапицираш твоя - не е никак сложно.Даже има платове с дунапрен наподобяващи оригиналния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да шибидаха се сваля.Като го пробереш назад в тавана и отгоре се показват доста болтчета.Резвиват се и шибидаха се вади нагоре през дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят го претапицирах миналата година.Стана доста добре.Материалите ги поръчах от тук:http://olx.bg/originalni-avtomobilni-platove-za-tavani-lepilo-kozha-i-dr-i32189717

Излезе ми 50 лв. материали.Платът е като оригиналния!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибидах с пластмасов таван мисля че няма.

Най добре са си тапицираш твоя - не е никак сложно.Даже има платове с дунапрен наподобяващи оригиналния.

Аз имах Б3 с шибедах и такъв таван, асамия шибедах се сваля много лесно както е описал колегата.Само трябва да се внимава при ваденето да не се одраска боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо може би ще потърся пластмасов таван от кола с шибедах, ако не намеря евентуално, тогава ще претапицирам моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Свалих плата от тавана и остана да сваля самата кора която е залепена за таван. Но се налага да сваля колоните - предните, задните и средните, където влизат предпазните колани. Някой да знае как се свалят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните и задните колонки са на щипки.Пъхаш си пръстите в горния край и дърпаш.Предните излизат лесно (но внимавай че са чупливи),задните излизат малко по трудно.Средните колонки имат винтчета най отдолу под пластмасите на прага.Като ги развиеш дърпаш колонките надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Свалих плата и дунапрена,остана кората, тя е като шперплат дали мога да я боядисам с спрей и направо нея да сложа без да тапицирам с друг плат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...