Jump to content

Изтъркване на копчета на А3 8Р


LTPetrov

Recommended Posts

Здравейте Започнах темата в раздела модификации, но там се обсъжда друго в момента и едва ли някой който има нужда от помощ там ще я получи.

Възможно е и преди да е подхващана акo е така извинявам се за дублирането. Тази част от съобщението ще я изтрия по късно.



Здравейте проблемът е следния, много е вероятно да е познат на всички, които карата Ауди А3 8Р след 2003 година.

7906099N.jpg

 

7906101M.jpg
7906102l.jpg

 

Редактирано от Moonland
Корекция на линковете към снимките.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега тук във форума, който ги реставрираше точно тези неща. Не помня кой точно беше, а и не ми се търси сега, но си беша направил тема човека. Предполагам в раздела продава/услуги. Ако не те устройва това можеш да потърсиш в ибей. Там е пълно и с климатроници и с копчета за фарове. А ето ти нещо и от продавалника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно пусна отделна тема, въпросът така или иначе не му беше мястото там, пък и е полезно да има отделна тема за това и за други.

 

Варианти много както е отбелязал и колегата - въпрос само на това колко пари би дал...

Винаги имаш варианта да ги подмениш и с нови или поне копчетата за централното и за фаровете.

 

За да знаеш все пак какво да търсиш ето номера

 

Копчетата за централното: 8P1 962 107 B (обръщам ти внимание, че това е актуализиран номер, което показва, че частта е претърпяла промяна във времето, нищо чудно и с цел подобрение на покритието. Алтернативно можеш да вземеш и същия номер без B накрая, което е това, което имаш в момента)

 

Ключа за фаровете има доста разновидности в зависимост от конфигурацията. До колкото виждам от снимката имаш фарове за мъгла?

Ако да, това е отново ревизирания номер: 8P1 941 531 P. Алтернативно по-стария номер за същата конфигурация: 8P1 941 531 B

 

Коя година е колата ти? Като гледам ключовете са ревизирани след 2004/2005-та, нищо чудно това да е проблем само при съвсем първите от модела...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Това е доста интересна тема и заслужава внимание.

Ще разкажа и началото на моето решение на проблема.

Ходих при така наречени майстори на копчета професионалисти. Помолих ги да ми покажат нещо готово и останах изумен:

1. Копчетата с два нюанса по тъмни в сравнение с матовото сиво. Когато са централни копчета изглежда много грозно.

2. Ръбчетата на рисунките вътре назъбени.

3. Когато е тъмно те прозират и изглежда грозно

4. Когато пръстите са ти мокри по тях остава черно - с времето по копчетата няма да остане боя

5. Един приятел си беше оставил ключа за светлините и си го беше маркирал. И за учудване му върнаха друг- добре направен но неработещ

И големи скандали - накрая му дадоха още един бонус.

И до тук спирам ако се замисля има и още минуси на майсторите на копчета. Може да има и изключения моля да ме извинят.

 

След което потърсих  информация за нови и останах оплашен за кола която струва около 8500 лева да даде човек 500 600 лева за копета е престъпление.

 

И минах на вариант втора употреба. Обиколих малко морги и за мое учудване почти всичките бяха в лошо състояние.

 

И започнах да дебна в интернет обявите. Горе долу седмица ровех и намерих това

 

7906576L.jpg

Перфектен външен вид.

 

Свалих моят контролер и на него пишеше 10.2003 година - ревизията

На новия пише 10.2005г.

 

А партс номера е еднакъв 8P0820043H 5PR

 

7906580G.jpg
 

 

И ме хвана страх да няма някакви софтуерни проблеми и да не загубях някакви настройки.

Реших да сменя панелите и мисля, че взех правилното решение.

въпреки, че външният им вид и опциите които предлагаха бяха еднакви едната платка имаше един интеграл повече - тази от 2005г.

 

7906590y.jpg
 

7906589e.jpg
 

 

взех си мойта електроника и я монтирах на новия преден панел

 

7906630R.jpg
 

 

Резултатът е перфектен.

 

7906633w.jpg
 

 

Не знам дали има значени и дали се пазят някакви настройки в близо 10тината интегрални схеми но мисля че това е правилния и логичен бюджетен начин.

 

Когато занесеш контролера си на някой нямаш гаранция че ще ти върнат същия, може да ти дадат някой запойван или дефектирал или мога доста да изброявам.

 

Да не говорим, че за да демонтира копчетата

 

7906638j.jpg
 

 

трябва да режи и да лепи пластмаси... няма нищо сигурно. После може да ти потъват копчетата.

 

 

И аз съм готов с пърата част от този ремонт. Остават още 2 детайла



@fifipaldi

 

Господинът предлага и климатроник и ги бях спазарил за 150 лв двете. Но изчаках два дена да мога уикенда да видя по моргите в областта и в понеделника ги беше пратил вече най-вероятно на пълната цена която беше обявил.



@Моонланд Колата е 12.2003г. От първите ревизии. Най-вероятно в последствие са сменени материалите наистина новите копчета стоят с малко по твърда гумировка.

Редактирано от Moonland
Редакция на линковете към снимките.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших моя проблем така. Прие ми оферта от 40 паунда човека. Остава само да си взема колата от сервиза и да прехвърля панела както беше направил tanybg (той е и човека, който продава копчето за фаровете).

Проблема с копчето го реших така. Пак ми прие доста добра оферта. 35 евро ако не се лъжа за чисто ново копче ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за клиамтроника си взел разумно решение.

 

За другите 2 неща просто сменяй, като е хубаво да намериш реяизираните номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходно мнение!

 Да пича ми каза, че ги е пратил на Бургас :) и ако му ги върнат ще звънне, но не звънна :) Колко парички му даде?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега това е моето решение за двете копчета които останаха.

 

7909822X.jpg
 

 

И резултатът е такъв. Доста е незадоволителен но продължавам да дебна, и с помощта на колеги от форума ще му дойде времето.

7909835C.jpg
 

7909837q.jpg
 

 

Ако Някой предлага такива детайли запазени да пише.

Редактирано от Moonland
Цитиране на предходно мнение!! Редакция на линковете към снимките.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Незадоволителен" е меко казано действително :)

Като гледам обаче и блока с копчетата за прозорците ти е за смяна, макар и не толкова от крещяща нужда като останалите.

Дебни в ибей - изпадат нелоши оферти. Можеш да помислиш и за смяна с фейслифт части ако ти допадат, след като се запознаеш с особеностите, т.е. дали ще трябва да се преправя нещо. Но това има смисъл само ако се каниш в бъдеще да я пипнеш по-цялостно в тази посока, иначе ще седят не на място спрямо всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планирам първо да оправя копчета- те ме дразнят най-много после после скоростния лост но с топка с плътна кожа - не тази дупчената.

После ще сменя конзолата под ръчната спирачка с черна

7910928U.jpg

 

 

После тези конзоли на вратите които забеляза.

 

И накрая един волан най- вероятно този- без кпочета по него

 

7910942F.jpg

 

Прочетох доста по темите как ще стане точно. Като му дойде времето ще имам и някой и друг въпрос.

 

Обичам стоковите и стандартни неща. Ако сложиш нещо фейс или С лайн стои малко странно трябва всичко да е такова.

 

Колата е модел 2004-2008 и мисля само с такива стокови части да я оборудвам.

 

Сега са ми на дневен ред копчетата.

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,на това попаднах аз http://olx.bg/vzstanovyavyane-na-kopcheta-i57451888

Дано е от полза на някого :) 

 

П.С. Не знам как е като качество,но на снимките изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах ,че и някой други пластмаси са ти изхабени , ето аз как постъпих лятото. Сега се загледах , че на снимките малко кофти изглежда , но на живо особено когато е минало и време от пръскането елементите стоят доста добре :)
http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=143444&page=64

Редактирано от Sc00by
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...