Jump to content

Мнение за поддръжка на audi a4 2.5tdi автоматик , 2002 година


Recommended Posts

Здравейте, Колеги,

 

Насочил съм се при избора ми за автомобил към AUDI.От много модели ,които разгледах се спрях на този модел :

http://www.bomiauto.com/bg/auto/audi-a4-2-5tdi-avtomatik-9621

Тъй като до сега никога не съм карал такъв автомобил моля за Вашето обективно мнение относно разходите по подръжката, първоначално обслужване и заслужава ли си да се спра на този модел.Четох доста противорчиви мнения относно двигателя на този модел,Поради това реших да се обрна към Вас като хора имали и имащи автомобил АУДИ ,и знаещи за плюсовете и минусите на автомобила.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола от висок клас (макар и изродски тясна, особено отзад), ниска цена на закупуване - много сериозни възможности за главоболия и скъпи ремонти впоследствие.

2.5 тди е т.нар. "душегуб" - в по-късните години са отстранени послояичните проблеми с износващите се валове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душегуб с Мултитрошляк е лош старт с марката...

Поне така ще те посъветват повечето тук :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, тъй като това ще ми е първата кола от марката , към какъв модел AUDI да се ориентирам?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса в модела, а в комбинацията от мотор+скоростна кутия в този случай, както и всяко от тях отделно. Поне такова е масовото мнение в този форум. Естествено въпрос на късмет, но при коли с вече навъртян сериозен пробег, възможността за проявяване на проблеми, които струват скъпо се увеличава. Ако търсиш автоматик се ориентирай към моделите, които са куатро - в тях се вгражда типтроник, за разлика от безстепенния мултитроник при тези с предно. Относно моторите не искам да съм категоричен, но най-често препоръчваните мотори за този модел са 1.8T и 1.9TDI.

Редактирано от vikzata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aииии, тва мултитроник ли е?

Тогава  - по-скоро твърдо не.

Щот душегуба може да е с новия код - съответно да са поотстранени бъговете, но мултитрошляка е печално известен по целия свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите и консултацията.Сега ще прегледам пак предлаганите Аудита в mobile и ще търся варианти 1,8 и 1,9 TDI  да видя какво ще излезе като опция .Ако се наложи пак ще искам Вашето мнение за дадена оферта. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 не гори колкото бензиновите мотори от тия години, колкото и някои колеги да лансират тая теория:)

Всичко останало написано дотук в темата малко или много е показателно!

 

П.п:   наистина хубав ГИ струва повечко от 1000лева, но си струва разликата в цената :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...