Jump to content

Колата се заключва, но не отключва от дистанционното


Storian

Recommended Posts

Колата се заключва ОК всеки път, но не отключва от дистанционното. Преди се случваше да се налага по няколко пъти да пробвам с копчето и накрая отключваше. Сега обаче като заключа отключване няма. Наложи се да отключа с дистанционното от средния бутон, багажника и от там да вляза...

Бравата е нова, Т.о. Сменяна наскоро заради датчика за отворена врата, но ми се струва малко вероятно да е от смяна на брава. Как мислите, дали може да е от копчето или някакви други идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% е от копчето. Но имам и лоша новина за теб. В Англия си. Там не знам дали и за колко извършват такива ел. услуги . Ако беше в БГ вече е друго. Бутона беше нещо от порядъка на 2-3 стотинки. С труд, не би трябвало да ти излезе повече от 10 лева.



И сега да те попитам: Ти защо влезе през багажника, а не си отключи с ключа колата?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ключа върти но не отключва а като влязох в колата и копчето за отключване на врати не отключва, та чак с дръжката на втория път отвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадиш си модула на централното, отваряш го, препояваш ВСИЧКИ спойки внимателно, като най-голямо внимание обръщаш на спойките на двете черни релета(по осем са на парче). Опитай следното, извади модула без да го откачаш от буксите, инициирай заключване/отключване и когато откаже, почукай по модула(смело, не го гали), ако функцията се задейства, 100% поялник.

 

Всъщност това горното само ако колата е с вакуумно централно, чета ти в подписа A4 B5-1.9TDI и предположих.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това горното само ако колата е с вакуумно централно, чета ти в подписа A4 B5-1.9TDI и предположих.

 

А ние сме с електрическо заключване, не на вакум. А то се управлява от Модул комфорта (Central convenience). Много силно се съмнявам в него да е проблема.

И ключа върти но не отключва .....................................

Ключа не е на електричество!!! Много шано започва да става при теб! 

 

...........а като влязох в колата и копчето за отключване на врати не отключва, та чак с дръжката на втория път отвори вратата.

То и не трябва да работи това копче, когато колата е заключена от вън с дистанционното. Да не говорим, че и дръжката не трябва да ти позволи да отвориш (всичко това е срещу кражба, ако счупиш прозореца, да не можеш да отвориш врата).

 

Наш колега така се беше заключил в колата. Влезнал за малко без ключа и телефон в ръка и колата се самозаключила заради неработещо микроключе. Май си беше повисял час - два, докато го извадят!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще дадеш едни ~125 паунда, за да разбереш че проблема си е останал. @venomcorp, не се обиждай, но това не е френски автомобил от преди 20 години, че централното да се управлява от машинката на шофьорската врата. Слагам 100 паунда на дистанционото. Лошото е, че 100% е купил колата с 1 ключ и няма как да провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистанционното трябва да отключи цялата кола (изключение е селектив локинг-а), а тя е останала заключена. Ако колегата бе казал: не се отключва само шофьорската врата, тогава щях да се насоча към нея.

Но, ако искаш може да си оправи проблема по български: сменяй, докато не го уцелиш. Пък колко ще излезе на края е без значение, важното е че вече работи.

Важно е да се анализира причинно-следствената връзка и абсурдните твърдения да се отхвърлят.

И тъй като съм убеден за дистанционното, нека колегата го провери. Единия начин е чрез VCDS в Meas. blocks. А другия начин е чрез миганията на мигачите. При отключване примигват 2 пъти, при заключване веднъж. Просто след поддаване на команда с ключа, ако не примигат, то е ясно къде е проблема.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам сега се зачетох по-внимателно...моя грешка,извинявам се.Бях останал с убеждението,че не  се отключва само шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kпоети наистина ви благодаря за мненията. Нещата не са се променили и затова ще изпратя утре ключа на ремонт срещу ?28. По всичко личи че проблема е в бутона за отключване. Ще пиша до няколко дни какъв е бил резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% е от копчето. Но имам и лоша новина за теб. В Англия си. Там не знам дали и за колко извършват такива ел. услуги . Ако беше в БГ вече е друго. Бутона беше нещо от порядъка на 2-3 стотинки. С труд, не би трябвало да ти излезе повече от 10 лева.

И сега да те попитам: Ти защо влезе през багажника, а не си отключи с ключа колата?!?

Благодаря колега,наистина се оказа от копчето и ако бях послушал останалите съвети сега щях да съм в страшни приклчения...

Срещу 28 паунда и пощенски разходи копчето бе поправено и цялото дистанционно проверено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето дистанционно също ми правеше такъв проблем и ми скъсваше нервите.Имало е случаи в които седя 10-15 мин.пред колата без да отключи.Един ден го отворих и малко повдигнах 

металните пластинки на бутоните зад батерията и от тогава проблеми не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,да не отварям нова тема,ще използвам тази.От 5 дни не мога да отключа колата си.Обичайно си я заключих с дистанционното,след час престой натискам бутона и нищо.Не реагира по никакъв начин.Започнахме със смяна на батерията отново нищо.Пробвахме и резервния ключ отново нищо.Акумулаторът е сменен на колата март месец,мин.година при паднал стар успях да я отключа.Пробваха с кука откъм шофьорската врата да дръпнат дръжката отвътре,но не успяхме да я отворим.Сега опциите,които остава да опитаме са по някакъв начин или да отворим предния капак и да разкачим акумулатора,или вчера ми дадоха идея да махнем плафоните на задния номер,ако имало там микроключе да подадем ток.Няма ключалка нито на пасажерската врата нито на багажника.Говорихме с човек който отваря коли от съседен областен град,но каза че няма идея как да я отвори.Живея в малко градче и това още повече усложнява ситуацията ми.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели какъв специалист да търся ,че ми иде да и тегля кибрита.В краен случай съм оставила чупенето на някой от прозорците.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте прочела темата, дават вариант за влизане с отключване на багажника от дистанционното, иначе @bsdnikolov е казал(и естествено познал) за проблем с бутона на ключа, търсете там проблема, макар че е малко странно и двата ключа да дадат фира..... А с ключа в ключалката не отключва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при неработещи механични ключалки, не можеш да отвориш колата. Вътрешните дръжки ще позволят отваряне едва при отключване с дистанционно или оторизиран ключ при контакт. Ако проблемът ти е в напълно умрял акумулатор, вдигни предницата на два крика и махни кората прод двигателя. На стартера ще можеш да пуснеш плюс и минус. Но, ако и това не помогне, чупиш прозореца на шофьорската врата и от там. Единственото механично отключване на тази кола е чрез патрона на шофьорската дръжка. 

И съвет, след като успееш да си отключиш колата, оправи патронът на вратата. Това е единствения авариен вход в колата при умрял акумулатор!

Не експериментирай да подаваш ток през плафоните на номера, защото най-много да си изгориш модула "Central electric". Единствения ти шанс за ток при заключена кола е през кабела и корпуса на стартера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,ще проваме.При натискане на който и от бутоните мига светодиотчето и на двата ключа.Този в колата също,при натискане на който и да е бутон няма светлинна реакция на мигачите.Акумулаторът е почти нов,съмнява ме да е той.Bsd Николов,мислите ли че ключар може да разбие патрона и да отворя вратата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, roshlana написа:

Bsd Николов,мислите ли че ключар може да разбие патрона и да отворя вратата?

Струва си да се опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги разрешение на проблема днес няма.След цял ден ръчкане по нея брат ми ходи да гледа друго ауди,колата се заключва дистанционно и се отключва ръчно.Ако знаех че проклетата ключалка е счупена,щях да я поправя ,но късно.Утре ще звъним на автоключар да видим ще се навие ли да дойде на място да се опита да я отвори.Вариант 2 ще бъде идеята на колегата Bsd Николов с подаване на ток на стартера,вариант 3 ще чупя задното странично стъкло,колата ми е двуврата,тъй че това ще прежаля.Цяла седмица чакам и отговор от познат в София за идея или поне намиране на специалист да дойде,но нищо.Каквото и да стане,когато реша пролема ще пиша,да може поне да бъде от полза на някой друг решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали обаче е счупена или просто е затегнала защото винаги го сега е използвано дистанционното? При моята А4-ка беше второто, но след впръсквaне на WD40 в отвора заработи като нова.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги здравейте.Докъде я докарах с моята драма.Поради лошото време преустановихме ръчкане по колата.Най-накрая един от ключарите се съгласи да дойде да се опита да я отвори.След час опити беше отчаян и се отказа.Свързах се и с предишния собственик на колата,за да го попитам защо не мога да я отключа механично.За съжаление той ми отговори,че всъщност също никога не се е опитвал да я отключи с ключа.Мистерията ще я разреша когато отида в София.В сряда се обадих да питам за стъкло в Кобра Монтана.Не чупете никога малките странични стъкла на двувратките,те са по 370 лв.След като разбрах казах че съм съгласна да ми поръчат дясно предно странично.Предлагат се турски и китайски.Обяви цена 45 лв ,казах ок поръчайте го и да запиша час да го сложат.Ето оттук дойде гневната ми реакция,заяви ми че могат само да ми го продадат,но не и да го сложат.Проблем за монтажа изтъкна стъклоповдигачите били много капризни не можели да поемат този риск.Ядосах се и го отчитам като краен недостатък да живееш в затънтената провинция,защото не можеш да намериш адекватна помощ.Във Видин се съгласиха да го монтират.Днес преди да счупим стъклото звънях и на застрахователната си компания,защото се съмняваме че допълнителния имобилайзер дето е сложен,може да прави магарии.категорично отрекоха той да има връзка с проблема ми и заявиха че не могат да помогнат.Счупихме стъклото,и след три седмици престой на открито и при минус 10 градуса мин.седмица няколко дни колата запали от раз.Това което установихме:дистанционното продължава да не работи,т.е.не мога да я заключа.Копчето отвътре обаче я заключи.Другото по странно е че светлинния плафон над номера не свети,не сме човъркали там,след като Bsd Nikolov каза че мога да изгоря нещо.Тъй като заваля опаковахме вратата и я прибрахме на сухо място.Направихме и диагностика,ще я кача в другата тема,но познанията ни стигат дотук.Ще се ходи в столицата то е ясно ,след като сложа стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, roshlana написа:

отчитам като краен недостатък да живееш в затънтената провинция,защото не можеш да намериш адекватна помощ

Не провинцията, кадрите са проблема, сульо и пульо стават "сервизчии", ето и резултата.

Съвет, извадете и отворете бравата, определено има някакъв механичен проблем, защото ключа трябва да отваря във всяко едно положение.

Някъде в тубата има един американец, направил е серия от клипове точно за бравите, с много подробни обяснения за устройството, функциите и начините за ремонт.

А малките стъкла ги има по моргите с хиляди, вади се за минути, е, после си трябва стъклар за поставянето, а и са смешни пари.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, venomcorp написа:

Закача ли я на компа? Набива ли грешки? Може някой модул да е предал богу дух.

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...