Jump to content

водна помпа


luka

Recommended Posts

Колеги ,водната помпа трябва ли да се сменя със ролките и ремъците ,при положение че нямам проблем ,и дали има и тя някави километри пробег...

 

колата е б5 1.8     125кс ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да "трябва" едва ли, но е желателно, не струва хиляди и за твое спокойствие сменяй, не си струва разкостването на половин кола за една помпа после. Все пак я отворете, ако е с метална турбина, не се вижда сълзене/мокрене от семеринга, няма осезаем луфт, може и да я оставиш.

 

(и вземи прочети правилата за постване, с това заглавие трошиш реноме :hilezh: )

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли помпа е причина за "чезнещ" антифриз, но и тя е вариант. Местата за изтичане без да се вижда ясно и категорично са доста, като се почне с всеизвестния "петохуник" зад мотора(при ADR май беше трихуйник ако не се лъжа), продължи се с всички съединения по маркучи и тръби, лошия вариант с гарнитура/пукнатина глава, казанче парно......, разширителен съд/капачка.....Почваш да ровиш, гледаш, слухтиш и душиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ще е май...съединенията уж ги гледаха заедно с тоя трихуйник нямало нищо..а казанчето за водата го смених с ново есента...остават се лоши варианти :unsure::magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и ас го имам този проблем трети тройник сменям и силикон топло устойчив слагам и най много месец и пак -боклука сие боклук.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата я смени, защото рискуваш вече буквално да останеш на пътя. Тези помпи не протичат, а направо спират въртят водата. Ще се видиш в чудо, а канчето кипва за минути. Не е гаранция, че ще те остави, но е възможно, а аз ВЕЧЕ не бих рискувал. Както сигурно и тези на които им се е сипало на главата.

Теч, теч, ама за какъв теч става въпрос. На колко време, колко изчезва.

Ама и ти нервиш - в първи пост пишеш, че няма проблем, в трети пише, че ти бяга вода.....последно????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм оставал на пътя, заради несменена водна помпа.

Като я обслужвахме, майстора каза: Наред е, ще изкара още.

Изкара около година и се пръсна перката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цяло лято около кило чезни...  плюс минус :nixweiss: Евгени що са нервиш :bia: казах че нямам проблем все още ,та се сетих за помпата и за тва питам :lupe: ..........панаира голям ли е само да се смени помпата :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...