Jump to content

Смяна на фаровете А3


DreamTheater

Recommended Posts

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фаровете наистина са много хубави и добре стоят на А3. Foxy ако не е тайна може ли да споделиш къде си си ги харесала и срещу каква сума ? :respekt: Днес се позабавлявах малко по магистралата с новата придобивка и ми направи впечатление, че при 180 км/ч колата се държи очудващо добре на пътя :hilezh: Естествено имаше от старите гоУф рейсъри и прибирането ми към столицата стана още по-забавно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете наистина са много хубави и добре стоят на А3. Foxy ако не е тайна може ли да споделиш къде си си ги харесала и срещу каква сума ? :respekt: Днес се позабавлявах малко по магистралата с новата придобивка и ми направи впечатление, че при 180 км/ч колата се държи очудващо добре на пътя :hilezh: Естествено имаше от старите гоУф рейсъри и прибирането ми към столицата стана още по-забавно :zustimm:

Фаровете ги харесах ей тук: Онлайн магазин и от Ем Комплект, но там чакам да ми кажат имат ли в наличност, като при тях е 140лв / бр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едитвам се...фаровете ще ги купя от FK Automotive Tuning. С шипинга до България и купона за първоначална регистрация за новини на сайта излизат 120 евро. Така поне ще съм сигурна за качеството и гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 60 лв си напред, но колко време е доставката? Премисли хубаво дали да ги поръчваш от там и дали наистина ще ти излезне по-евтино, понеже мен за една нищо и никаква стойка за телефон, поръчана от eBay ме разиграваха да ходя до Столична митница, след което се оказа, че колета бил на Митница Аерогара София и загубих един ден в обикаляне :steinigung: Поинтересувай се дали се плаща някакво мито на тези фарове, защото аз платих 7 и нещо мито за стойката, която в сайта беше на цена от 8,99 $ :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 60 лв си напред, но колко време е доставката? Премисли хубаво дали да ги поръчваш от там и дали наистина ще ти излезне по-евтино, понеже мен за една нищо и никаква стойка за телефон, поръчана от eBay ме разиграваха да ходя до Столична митница, след което се оказа, че колета бил на Митница Аерогара София и загубих един ден в обикаляне :steinigung: Поинтересувай се дали се плаща някакво мито на тези фарове, защото аз платих 7 и нещо мито за стойката, която в сайта беше на цена от 8,99 $ :stupid:

Шипинга е от Германия с DHL е за 2-3 работни дни. Т.к. е вътрешнообщностна доставка няма мито и ддс и не се ходи на митница - идват си направо на посочен от теб адрес. Плащането е през PayPal така, че и то е подсигурено.

Идеята ми с купуването на фаровете от там не е само за спестените стинки - искам да съм сигурна,че купувам нещо читаво и оригинално доколкото може да е такова, хората дават 2 години гаранция за тая работа. В момента са на тия пари,т.к. са в някаква промоция иначе са 175 евра без доставка. Има и други намалени модели, но аз много държа да нямат LED лампички, angel eyes и други такива. Обмислям покупката и на стопове от там и като ми дойде превода в PayPal към 22ри ще пазарувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз разгледах стоповете, че са на много приемливи цени (50-100 евро). Дано наистина да няма някакви скрити условия и това да е крайната цена. След запитване в Dectane.de колко ще е крайната цена с доставка, такси и т.н. на фарове, които бяха обявени на 220 евро най-културно ме отбичиха, като ми отговориха да погледна съответната цена под продукта, и че не могли да ми кажат колко ще струвала доставката до България, понеже използвали различни куриери ... <_< Ако наистина 120 евро е крайната цена за фаровете веднага поръчвам едни и за мен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз разгледах стоповете, че са на много приемливи цени (50-100 евро). Дано наистина да няма някакви скрити условия и това да е крайната цена. След запитване в Dectane.de колко ще е крайната цена с доставка, такси и т.н. на фарове, които бяха обявени на 220 евро най-културно ме отбичиха, като ми отговориха да погледна съответната цена под продукта, и че не могли да ми кажат колко ще струвала доставката до България, понеже използвали различни куриери ... <_< Ако наистина 120 евро е крайната цена за фаровете веднага поръчвам едни и за мен :hilezh:

Ами аз вчера се регнах на сайта,добавих ги в количката,посочих шипинг адреса,потвърдих плащане през PayPal и ме прати на страницата на PayPal да потвърдя поръчката. Невиждам какви други разходи може да възникнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Foxy ако имаш възможност ела към 15:00 пред НИМ и там ще си поговорим по-обстойно относно поръчките от чуждестранни сайтове и доставката им, понеже и аз като теб си казвах че няма какво да изскочи повече от платеното в PayPal. Предполагам, че ще успея да стигна до 15:00 за срещата на клуба, която впрочем ще е и първа за мен :hilezh: Ако дойдеш и видиш една мръсна А3-ка с рег. номер СА9110РХ свиркай :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Foxy ако имаш възможност ела към 15:00 пред НИМ и там ще си поговорим по-обстойно относно поръчките от чуждестранни сайтове и доставката им, понеже и аз като теб си казвах че няма какво да изскочи повече от платеното в PayPal. Предполагам, че ще успея да стигна до 15:00 за срещата на клуба, която впрочем ще е и първа за мен :hilezh: Ако дойдеш и видиш една мръсна А3-ка с рег. номер СА9110РХ свиркай :respekt:

Много се извинявам, но чак сега виждам поканата....ще ми е интересно обаче за непредвидените разходи да разкажеш. Аз досега съм имала най - много досег с ebay, и тук там от разни други сайтове, пак с разплащане през Paypal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз една молба: като си инсталирате фаровете, да вземем някъде по тъмно да сравним как осветяват, че моите нещо ме измъчват - светят неравномерно, има рязка граница между осветена и неосветена зона, та не съм много доволен. Крушките са Osram Silverstar +50%, фаровете са регулирани в пункт за ГТП с леща (лупа).

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото съм запозната точно така трябва да е линията - рязка от осветеност до неосветеност. Иначе към края на месеца на драго сърце ще събрем колите за да се види кой какво е постигнал :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "ЗА" за една среща на Софийските А3-ки :respekt: Може пък да получим някой полезен съвет за експлоатация и ремонт по А3 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ъпвам темата- не съм взела фаровете все още (чакам заветния превод на пари), но пък загледах още едни и съм леко озадачена от описанието, че едните са от 1996 до 2000, а другите от 2000 до 2003??? Някой има ли представа каква е разликата освен във визията??? Има ли разлика във формата преди и след 2000??? Мойта е точно 2000 година и се чудя сега... :gruebel:

От 1996г до 2000г:

fkfsai9003.jpg

От 2000г до 2003г :

fkfsai010049_z1.jpg

До края на тази седмица трябва да съм решила, все нови неща изскачат....ужас вече... :gruebel::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1996 до 2000 се произвеждат моделите на А3 които са с отделен фар с мигач, а от 2000 до 2003 е фейслифт модела който е с цял фар с мигач и има разлика във формата между двата фара и ако не се лъжа и леки разминавания в предната броня на двата модела. Конкретно при тези които си дала на снимката не мога да кажа освен във визията дали се различават и по нещо друго. Но доколкото знам не е проблем на А3 преди фейслифта(ако твоето е такова) да се сложат фейслифтови фарове каквито са вторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1996 до 2000 се произвеждат моделите на А3 които са с отделен фар с мигач, а от 2000 до 2003 е фейслифт модела който е с цял фар с мигач и има разлика във формата между двата фара и ако не се лъжа и леки разминавания в предната броня на двата модела. Конкретно при тези които си дала на снимката не мога да кажа освен във визията дали се различават и по нещо друго. Но доколкото знам не е проблем на А3 преди фейслифта(ако твоето е такова) да се сложат фейслифтови фарове каквито са вторите.

При мен е отделно мигача....довечера ще кача снимка,че вече съм в няма такова недоумение кои да взема. Като цяло вторият вид ми допадат най-много, ама да не стане, да не са за мойта кола....На всичкото отгоре нарих и едни които са от 1996 до 2003????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ъпвам темата за да кажа,че в крайна сметка вчера поръчах фаровете без диодите и едни стопове с общата цена от 135 евро и 16 евро доставка, като ги поръчах на фирма и ми махнаха ДДС-то. Използвах и ваучер за 10 евро намаление. Говорих с хората и по телефона, щото се бях омотала на сайта им, та си махнах стоповете и им се обаждах да си ми ги върнат в поръчката. Ще пиша като дойдат - очаквам ги в началото на следващата седмица с DHL с доставка до вратата на офиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега според мен по добрия вариант ако искаш да я разкрасиш търси си фарове 2-ра ръка феислифт но само оригинални дори и да не са в мн добро състояние (пожълтели или надраскани стъкла или помътнели отвътре)има колега от форума който ги прави като нови но не се подлъгваи да си вземаш депо няма да ти вършат никаква работа даже ще имаш ядове с тях

Може ли да споделиш кой е този колега, моите са потъмнели отвътре и се интересувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, следя внимателно темата но за монтажа никой не споменава, че трябва да се изреже част от калника при мигача, иначе не може да се монтират.

А относно закупуването на фаровете Depo в Интеркар 3000 са по 95 лв. за бр. със отстъпка за сервиз, свободна продажба частни лица 160 лв. за бр.Така че защо

ги търсите по разни сайтове? :rolleyes:

Редактирано от Lotus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, следя внимателно темата но за монтажа никой не споменава, че трябва да се изреже част от калника при мигача, иначе не може да се монтират.А относно закупуването на фаровете Depo в Интеркар 3000 са по 95 лв. за бр. със отстъпка за сервиз, свободна продажба частни лица 160 лв. за бр.Така че защо ги търсите по разни сайтове? :rolleyes:

Защото всеки си мисли, че нещо купено от Western Europe /EC/ made in China /Indonesia/ Bangladesh... е по-качествено и надеждно, па даже и с грамадна "интернационална" и "междупланетна" Гаранция /дето ходи я търси.../ от нещо купено от "Илиенци" със същия произход! Важното е да си пуатиш с И-бей копеуе!

Редактирано от darkflame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, следя внимателно темата но за монтажа никой не споменава, че трябва да се изреже част от калника при мигача, иначе не може да се монтират.

С фарове на Sonar като тези не се налага да се реже калника. Влизат си "plug and play". :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, следя внимателно темата но за монтажа никой не споменава, че трябва да се изреже част от калника при мигача, иначе не може да се монтират.

А относно закупуването на фаровете Depo в Интеркар 3000 са по 95 лв. за бр. със отстъпка за сервиз, свободна продажба частни лица 160 лв. за бр.Така че защо

ги търсите по разни сайтове? :rolleyes:

Още в началото на темата е коментирано,че се реже калника...

А относно закупуването - ами сам казваш,че с отстъпка за сервиз са 95лв,а за продажба на частни лица 160/лв за брой....да им имам отстъпките на тия сладури, а дори не съм сигурна за едни и същи фарове ли говорим.

Ако визираш мен в търсенето на сайтовете - не знам дали правиш разлика е цената между 300,00 лв/ комплект и 95 евро / комплект за едно и също нещо, като във втория случай ти го носят вкъщи и хората, на които го поръчваш са компетентни и разбрани, а не рабирачи видяли въпросните фарове на картинка и не знаещи какво продават, та дори да имат наглостта да те убеждават,че нищо не разбираш :steinigung:

Защото всеки си мисли, че нещо купено от Western Europe /EC/ made in China /Indonesia/ Bangladesh... е по-качествено и надеждно, па даже и с грамадна "интернационална" и "междупланетна" Гаранция /дето ходи я търси.../ от нещо купено от "Илиенци" със същия произход! Важното е да си пуатиш с И-бей копеуе!

Нещо по темата ли написа или само мина да надраскаш :rotcol: ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния ъп на темата - поръчката дойде и съм в невъобразим душевен екстаз... :dance:

За по-малко от половин час качих стоповете:

img_00000057_43e95_29344882.jpg

img_00000063_a5a8d_29344894.jpg

Свалих и фаровете, но се оказа,е освен,че трябва да се подреже калника ми трябват и други букси. Някой има ли идея от къде да си взема подобни преходници или да търся фейслифтова а3 и да режа по остатъците от инсталацията???

Ето това е сегашната букса:

img_00000059_15b34_29344887.jpg

На новите фарове е тази:

img_00000058_bdc6a_29344884.jpg

П.П. Днес се замислих, че може би ако бях поръчала фаровете с диодчетата и всичките му накичени историйки нямаше да се наложи да режа калиници и преправям букси,т.к. на тях си пишеше че са за модела 1996 - 2000г.

Редактирано от foxy-the infant prodigy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...