Jump to content

Домашен медия сървър


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Не, ТВ-то не се вижда в Network. Вижда се там на 2-те снимки които качих на предната страница.

 

Мечо, със СГС4 съм, със заводската програма за споделяне не вижда тв-то.

Ако пусна лаптопа самия лаптоп и сървъра като включа ми се виждат на тв-то...

 

И с Универсалната медия нищо не става. На тв-то на renderer е включено и всички медии, които излизат са включени. Щом с лаптопа работи, предполагам проблема не е в него.

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако пусна телефона да споделя файлове с други устройства тв-то го вижда, но ако пусна споделяне на екрана телефона не вижда тв-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си FLIPPS от аппстора на галаксито. При мен директно намира ТВто и показва на него без да пипаш нищо. АКо не го намери нещо по ТВто е блокирано. Или по пътя към него.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspremium&hl=bg

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После ще го пробвам, въпреки че май пробвах и не се виждаше. Тези снимки на предната страница, където тв-то не ми излиза в Local Network ами в All Networks ? Не трябва ли да е в Local-a, че да е в една мрежа с тв-то и ако трябва, как да го направя, защото не можах да разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си настройките на streaming в самия компютър, на втория Screenshot пише "BRAVIA ... customized settings". Може без да искаш да си променил нещо и да си забравил. Макар че това най-вероятно са настройките на Windows Media Center или както там се нарича, не на другия сървър който ползваш. Но може тези настройки да са свързани с някоя от firewall  на самия Windows, ако ти е пусната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firewall e пуснат, но навсякъде съм направил сървъра като изключение. А дори и да го изключа пак не тръгва. Ще проверя и тоя Win Media center, че той се ъпдейтва нещо скоро, може от там да е забозило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със спирането на firewall  го беше пробвал и преди. Само исках да наблегна, ако си с друг firewall да провериш дали и вградения на Windows  не се е пуснал сам при някой ъпдейт и той да реже достъпа. Windows Firewall можеш да го видиш в Services.

 

Другото, което можеш да направиш, е да пуснеш логването на firewall-а и да видиш дали изобщо се появяват заявки за достъп от IP-то на ТВто (съответно какво става с тях).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето снимки... Ot "Temeruti - HP"  се опитвам да пусна сървър към тв-то. ПП. Устанивх, че само към ip-то на тв-то няма ping. Към всички други устройства, които виждам като влезна в рутера има.

post-188-0-54358700-1426790287_thumb.jpg

post-188-0-78013100-1426790295_thumb.jpg

post-188-0-95946700-1426790305_thumb.jpg

post-188-0-42032900-1426790316_thumb.jpg

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна схема на мрежата. ТраянПЦ ли го играе рутер към интернет? Все тая.

 

Щом ФЛИПСа вижда ТВто през УиФито значи до там има връзка. Остава връзката между УиФито към Темерути. По пътя има някакъв суич, премести Темерути така че да е директно включен във УиФито.

 

Да нямаш две (или повече) включени DHCP и да ти прави весело с адресите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За рутера е закачено всичко. И мен ми се видя странен мап-а. Нет-а трябва да ми идва от рутера на всички устройства, суич в нас нямам.... Кабела от стълба идва директно в рутера и 3 от лан кабелите са един за пс-то, от което искам да пусна сървър, един за тв-то директно и един за ай пи тв-то.

 

А рутера е tp link wr740n с dd-wrt.

 

Като пусна пинг към тв-то ми дава destination host unreachable

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Автоматични слагам, пробвах с ръчни но пак нямаше ефект. Тв-то винаги си слага 144 последни цифри, а компа 100. Мап-а може ли да се променя с настройки или си е чист хардуер. защото тоя Trayan- PC според мен не трябва да е там..

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е по-скоро ориентировъчна (все пак е windows това). Дефакто рутерчето ти се вижда като две устройства, предполагам заради фърма.

Дай резултата от ipconfig /all на компа. Също пълните настройки на тв - ип, маска и гейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тъпа идея - преди малко борих на един приятел компа който не се виждаше от другите в мрежата. Оказа се че някой е сетнал мрежата на Public и съответно нанайси връзка. Преместих на Work (в неговия случай) и хоп - готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Качваха ми го от нет-а момците. Ако е рутера, защо като включа сървъра на лаптопа се вижда на тв-то? SPI firewall е пуснат иначе.

 

 

Колега прав си, в рутера е проблема. Изключих wi-fi-то на лаптопа и включих кабела - не се вижда сървъра. През wi-fi-то само се вижда. Къде какво да пипна там за настройка?

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С dd-wrt нямам близки срещи, но като за начало махни firewall.

 

ps.

не си споменал коя версия е рутера, но е възможно ако е с atheros чипсет, да има следният бъг - http://svn.dd-wrt.com/ticket/3736

Редактирано от nytro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...