Jump to content

Фабрична аларма се пуска сама


oci

Recommended Posts

Здравейте,

 

Вчера вечерта колата ме "изненада" с доста неприятен проблем. Алармата се пускаше на всеки 2-3 мин. Отключвам заключвам колата и след малко пак. По едно време ми писна и я оставих отключена и след 2 мин отново взе да пищи. Отварях шофьорската врата, спирах и пусках обемния датчик и какво ли не правих но след 2-3 минути пак същата песен. Единствено не пробвах да оставя вратата отворена и колата отключена да видя дали пак ще се разреве.

 

Накрая в признак на отчаяние отворих и затворих предния и задния капак и спря този тормоз. И след като предния капак не е отварян от поне 2-3 седмици мисля че проблема е в датчика на задния. Някой може ли да ме насочи къде се намира точно, какво представлява и дали е имал подобни акустични проблеми  :stupid:

 

Друга информация като например как да заключа колата без да активирам алармата също биха ми били полезни  :hilezh:

 

Колата е 3.0ТДИ, 2012 преди фейслифта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами докато ти отговори някой по-компетентен, може да си деактивираш алармата, и да си я заключваш само с дистанционното.Тогава само имобилайзера ще я пази от кражба, не че фабричната върши кой знае колко повече работа ,освен че имаш звукова сигнализация.Но за да я спреш мисля ,че става само с кабел.Ако нямаш кабел,пробвай да я заключваш само с ключа, докато си решиш проблема.

Редактирано от nort
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да покаже на диагностика... Имаш скъсан кабел в сноповете на някоя врата. Търси първо в багажника, после в шофьорската врата. Друго място на което аз имах скъсан кабел бе в шоф. седалка- кабела на плафона бе окъсил и алармата отчиташе отворена врата.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Редактирано от Mountebank
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на диагностка ще покаже от кой датчик е задействана алармата ;). Това те е насочило от коя врата идва проблема. От там нататък вече може да провери дали е заради закъсан кабел или друго ако самия датчик е в ред.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Засега не е правила пак мизерии. Ако кротува до следващото обслужване, ще я погледнем тогава на диагностика.

 

Благодаря на взелите участие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...