Jump to content

Предна решетка


Paradise Lost

Recommended Posts

Момчета, един може би тъп въпрос и все пак. ;) Блъснах си вчера леко колата - с номера в задната броня на един Nissan Murano. Счупи ми се решетката, та въпросът ми е - понеже моделът е sline, с хромирания ринг около решетката - само пластмасата ли се купува като се сменя или върви с хрома? Благодаря! :)

post-91456-0-50801800-1436193599_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази решетка не е s-line ами си е съвсем обикновенна. Не се притеснявай ;). Взимай пак обикновенна решетка и си лепни емблемката s-line ако толкова държиш. Трудно ще намериш истинска S-line решетка или поне на читави пари.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но решетката ти няма нищо общо с s-line. Това си е най-обикновена предна решетка за Audi 2005-2008. Единствено, някой ти е сложил от универсалните емблемки за по 1 евро. Така че, отивай в моргата и си купи най-проста предна решетка. Твоята е такава.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напукана ти е подложката на номера.......може да се смени само тя но си е пак лев.....и трудно се намира втора ръка

 

Аз виждам доста повече от напукана подложка за номера. Решетката направо си е счупена.......

 

Screen_Shot042.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да заложиш на нова оригинална решетка, номерата са:

 

Решетката (без държача на номера) - 8P4 853 651 A, за около 500 лева:

 

Screen_Shot043.png

 

и поставката за номера - 8P4 807 285 G за около 150 лева:

 

Screen_Shot044.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и да минеш тънко, тъй като поне аз, за подобен рисков екстериорен детайл не бих дал трицифрена сума за нов, бих погледнал тези оферти:

 

http://olx.bg/ad/reshetka-za-bronya-za-audi-a3-sled-2005-ID3TkVK.html#99e8ec879f

http://olx.bg/ad/reshetka-za-audi-a3-ID4tp6a.html#99e8ec879f

http://olx.bg/ad/reshetka-za-a3-2005g-ID51I0G.html#99e8ec879f

http://olx.bg/ad/reshetka-kora-nad-radiator-audi-a3-2003-2008-ID49ICQ.html#99e8ec879f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мерси, baha - мисля, че първият ти линк ще ми свърши чудесна работа. Видно е, че хромираният ринг може да се демонтира и да се вземе само решетката, щото в моя случай, той си е ОК... Аз си мислех, че решетката си е s-line, защото колата си s-line изпълнение отвсякъде - интериор - кожа, алуминий, прагове, черен таван, ауспух и си е 170 кончета, ама може и да са я треснали и да са сменили решетката - кой знае. ;) Лека вечер на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 TDI 170 коня си е редови дизелов двигател през 2007-ма година. Нищо s-line няма в него. Ако на сдалките ти не пише през средата с големи букви s-line и те не са. S-line екстериора се различава от далече по бронята и задния спойлер (този на петата/третата врата). Ако той ти е като на всички, не е S-ка. Не емблемите правят S-ката а оборудването (интериорно, екстериорно или и двете при пълния пакет).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е с вътрешен и външен С-лайн,2009г фейслифт.Преди няколко месеца камък ми ми удари решетката в долната част под номера и ми е счупило малко парче.При положение че предната и задна брони са С-лайн,решетката обикновенна ли е?Завел съм е като щета и във възлагателното писмо ми е писана за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейслифта решетката е една и съща, само бронята е различна. При S3 facelift вече е друга и решетката. Нека някой ме поправи ако греша.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хромната рамка е черна е black edition,аз имам в предвид самата решетка.След 2011 последния фейслифт решетките на халогените и голямата са черен лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са някакви дребни промени. Правят доста такива от Ауди. Примерно и на въздуховодите в началото ринга е матово черен, а последната му ревизия е с пиано лак и т.н. Но това няма общо с това дали е s-line колата или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така(решетката е една и съща при s-line и при обикновенна броня) със сигурност застрахователя е заложил неоригинална защото има китайски такива.

Аз имам наблюдения за цвета че са сиви и черни.Нека някой по запознат да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че от снимковия материал още в началото на тази тема човек може да добие добра представа кое как трябва да е и какви са разликите...

Някои неща са и дискутирани там.

При фейслифт вече няма разлика в самата решетка между S-line и не-S-line, само в бронята. Няма и емблема вече отпред.

 

Последния микро-фейслифт на модела е от МГ2011 и по отношение на предната броня добавя алуминиеви лайсни до фаровете за мъгла (освен ако човек не е с Black Edition). (Иначе има и редица други промени по екстериора и интериора, но тук си говорим за предната броня...)

 

Само при Black Edition рамката на решетката е черен лак, това не е стандартно след никой фейслифт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спомена тази тема там пише следното:

"Втората фаза на модела се произвежда от 2005 до 2008 и се обозначава като 8Р2. Като тук разделената маска е заменена от цяла и съотвено с леки промени във формата на предния капак и калниците на автомобила. Това е неофициален фейслифт и е погрешно да се твърди, че 8Р2 е фейслифтов!"

Промени в калниците няма. Това може да обърка някой решил да минава от double на single grill.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, момчета. Сестра ми си блъсна нейната А3-ка 8P3. Въпроса ми е може ли да се ползва решетка от А3 2005-2008г. http://www.kz-tuning.com/index.php?seo=%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B0%20%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0%20Audi%20A3%208P%202003-2008&mod=product&show=1463 или трябва да е точно след 2008-ма решетката? Принципно решетката за нейната кола  еоколо 500 лв, както колегата по-горе писа и ми е малко странно тази , че е 100. Благодаря за отговора. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...