Jump to content

Проблем при палене.


don_gepi

Recommended Posts

Здравейте

колата е Audi A3 1997 AGU-мотор с газов инжекцион.
Oт една седмица имам проблем с паленето в началото беше след като спра и изгася двигателя и след 5-10-30 мин без значение се опитам да запаля въртя ключа и двигателя върти и не пали..... случи ми се два пъти като спра на светофар колата да изгасне... случва се като изчакам няколко минути да запали но не винаги е опция. Ако някой ме дръпне или бутат колата тя пали без проблем... Преди 2 дни смених свещите проблема продължи но се появи и още един тази сутрин когато опитах да запаля завъртях ключа и нищо не се случи все едно нямаше ток но всичко си светеше и работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...................... тази сутрин когато опитах да запаля завъртях ключа и нищо не се случи все едно нямаше ток но всичко си светеше и работеше.

Масата на двигателя към купето или шалтера на стартера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Гасне докато работи на едно място след това не мога да запаля или директно се качвам и опитвам да запаля само върти. Върти двигателя и нищо не се случва. Смених клеморед уж се оправи за 3 дни сега пак го направи.

Редактирано от don_gepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един тази сутрин когато опитах да запаля завъртях ключа и нищо не се случи все едно нямаше ток но всичко си светеше и работеше.

Това не може да го причини датчика на хол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем. Когато колата е престояла около 2-3 часа винаги пали трудно. Въртя 3-4 секунди докато запали. Като загрее, изгася и запаля пак, пали веднага на четвърт оборот. Възможно ли е да е заминал датчика на хол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече за 2 седмици не си отишъл на диагностика, как да ти помогне някой, като сам си пречиш.Датчик колянов вал обикновенно прави тези мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поради ред причини не мога да сваля датчика за да го покажа в магазина, а ми казват че има два вида за този мотор.

Възможно ли е по VIN номера да разбера кой от двата модела е?

VIN: wauzzz8lzva093534

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега смени магазина, щом не могат да ти извадят номер на частта по рамата!

Датчика за твоята кола е OEM 06a906433c, ако имаш въпроси за цена на част можеш да се свържеш с мен!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...