Jump to content

Ауди А4 Б5 2.5 ТДИ АФБ


vwmk3

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Наскоро купих 2.5 тди АФБ двигателя който е но понеже знам за проблема им с валовете реших да отворя капаците и установих,че са сравнително износени.Въпроса ми е валове мога ли да взема от BFC 163к.с и само и единствено от BFC ли стават или и от други 163 к.с двигатели/

 

Другия ми въпрос е само горните 2 вала могат ли да се сменят или се сменят и капачки,повдигачи и т.н/

 

3тия ми въпрос е някой знае ли нещо за ' разпределител на масло към 2-те глави ' казаха ми да го сменя щото може би не отива обилно масло към горната страна на главите и за това се износват.Също така има ли ефективен вариант да ги смазвам по някакъв начин обилно да не износват валовете.

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си стигнал до двата вала значи и кобилиците и маслените повдигачи са ти заминали. Всъщност първо заминават въпросните маслени повдигачи, спират да цъцкат масло и от там завличат вала и кобилиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BFC е единствения мотор с "В"-буква, от който можеш да вземеш валове, останалите са различни. Иначе по системата има няколко клапанчета, може би единия от тях са имали предвид, като са ти казали "разпределител". Виж това {url]http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_183.PDF и ще ти се изясни картинката с мазането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правеш нещо го направи както трябва. Вариант1. Смяна на валове, кобилици и талерки1000 лв. части. Вариант 2. Смяна на глави от B-motor в комплект с валове и кобилици барабар с бовлтовете 1200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За сега съм намерил 2 нови вала да са готови за покупка / от афб / ако не намеря читави от БФЦ на сносна цена ще се слагат оригиналните си му.Само чакам цени за кобилиците и там всичко по тяхните си валове.

 

Вариант 2 е добър но пък глави,гарнитури и т.н и т.н отива доста солено  :zustimm:

 

Валовете от БФЦ за сега намерих смукателния,че е ето този номер 059109021BP който намирам из онлайн магазините дали е същия или буквите са различни /

Редактирано от vwmk3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако реша да изхвърля 2.5-цата мога ли да си сложа 1.9 тди от някое друго ауди с моста/магарета,тампони всичко нужно/  и да окомплектовам двигателя с сегашната скоростна кутия/ 6 степенна ръчка + съединителя,маховика,стартера,куатрото и т.н назад / 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преминаване от 2.5 към 1.9 разгледай тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=127916&page=3

като чета не е лесна процедурата,особено ако колата донор не е при теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...