Jump to content

Адлер ауто-чип тунинг


Recommended Posts

Нека в тази тема дадат мнения хора който са с чип от Адлер Ауто.
Интересуват ме мнения от първо лице,всичко което ми кажете ще ми е от полза.
Мисля да му слагам чип в адлер на моя АФН.

Благодаря ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 377
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колата ми преди последните промени по нея беше мапната там и беше ОК. За чип на стокова кола няма какво да му мислиш, важното е да има дино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно ще установиш обективно нещо, от което не разбираш?

И как ще разбереш какви проблеми има колата? 

 

Виждам в подписа ти 1.8Т. Знаеш ли защо някои са на мнение, че трябва да се избягва фабрични мотроник, дори за малки проекти?

 

Не мисля, че проверката на дино вреди (макар, че я считам за безмислена, особено за хора, които нямат представа как да четат резултатите)...но съм категорично против "кастъм" мапването на стокови мотори, с което се прикриват проблеми на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се ,дали да е в Адлер,защото както много доволни така и много недоволни има.
Благодаря за мненията
Kerpicha -на какъв двигател ти е чипа,и как е вървежа ?Всичко ще ми бъде от полза

Благодаря пак !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug - Кое ще ти е трудно да разбереш или разчетеш - че примерно 140 к.с. са повече от 120 к.с.? Диното може да ти подскаже дали колата има проблеми, за които не знаеш, още повече, че след мапването често възникват такива, вече установяването им е отделен въпрос. Мапването и прикриването на проблемен мотор вече опира до това дали е добросъвестен мапера, но в случай, че е такъв резултата от диното ще покаже дали има проблеми. Но да, винаги има морален риск при условие, че не си ти по-компетентната страна.

Не разбрах защо намеси мотроника, но не, не знаех, че се изгбягва :). Сподели какви са проблемите и каква е алтернативата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми правиха колата в София, и на дино не е качвана.Правиха там каквото правиха към 40 минути, и казаха да ходя да я пробвам, и ако имам забележки да ги оправят.Пробвах хареса ми платих си, и хванах пътя.Разхода определено не е паднал, но не се е и качил.Във вървежа опредалено има разлика от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако имам някакъв проблем по колата,ще ми кажат ли какъв е преди чипа......или ще си затворят очите слагат чипа и кой от къде е.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения над една 1.9ка, чипосана в Адлер в Годеч. Според мен пуши малко повече от приемливото и прави високи пикове на турбото (~1.7 бара при холд на 1.4). Тоест изглежда ги настройват агресивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1,7 бара това турбо да се е разлетяло отдавна  :hilezh:

 

По темата: Имам 120 хил. км с техни софтуери, един по "лек" и един по "агресивен". Доволен съм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са ОК, вече 2-3 г., Богомил си върши работата съвестно. Аз съм доволен, ако искаш и графика мога да постна, но в другата ми тема "AFN vs AHH" има линк към нея в дизел форума. На този архаичен AFN, няма какво толкова да му мислиш :) 

Редактирано от astrapower
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизел не знам как е Богомил, ама за бензини никакъв го няма.

Направи на мен и приятели 3 различни 1.8Т с 3 различни турбини да се държат абсолютно еднакво.

К03 029, К03 заводско за А4, Ко3 при Голф4 ... всичките имат абсолютно еднакви графики - демек слага един и същи чип на де що види 1.8Т.
Ако чипа поне беше адекватен ... ми то - К03ка която тръгва от 4000 и прави 1.1 между 4100 и 4400, после пада на 0.9-1 и след 5000 умира.
Тва на 3те разлини коли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug - Кое ще ти е трудно да разбереш или разчетеш - че примерно 140 к.с. са повече от 120 к.с.? 

Това имам предвид, когато казвам, че динографиките не са за всеки.

Само като пример ще ти дам, мтм чиповете не достигат високи мощности, но колите им имат по-добро представяне, от по-агресивни чипове.

 

Помисли си и върху въпроса ми за мотроника, преди да съветваш някой да ходи някъде за дино мапване.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...