Jump to content

Audi s3 1.8t около 400кс


Recommended Posts

Откъде да си купя биели, съединител и дюзи ? Засега май най-трудно ще е с дюзите.Бях се спрял на бош 550цц обаче тука в бг никъде не намирам.Другия ми вариянт беше Pink Injectotors от STi pak 550cc но и тях вече не ги намирам имаше само едни втора ръка и са продадени.Сименс дека май засега ми е вариянта, но доколкото чувам с тях не работи добре колата на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам Siemens Deka са едни от препоръчителните дюзи за 1.8Т. Аз ще карам с такива 850cc, мой колега кара  с такива на 1.8Т, само че 630cc и няма никакви драми с празен ход и каквото и да било...Другите варианти са ти да търсиш Bosch EV14, но те са си цифра или някои RC-та/Precision.

 

Биели от България търси при Heed, UPG или директно от чужбина/ebay и т.н. Мога да се пробвам да ти намеря китайски от тук на сносна цена, ако те интересува ми пиши на ЛС. За съединител също мога да ти кажа някакви варианти в зависимост от целите на проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам Siemens Deka ....

Масово се слагат, защото са евтини. Определено не са от препоръчителните дюзи за 1.8Т(стават за 1.8Т, да, но препоръчителни...), защото масово има проблеми с тях. Щом при твоя човек са ок, значи трябва да се радва.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя човек и ти го познаваш и знаеш много добре и самата кола(Сашо от Дружба с Пасат комби 1.8Т). Можеш лично да го питаш дали има проблеми и да се радва ли, да се притеснява ли за дюзите :)

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бо, отново влетя със страшна сила

Нека колегата да сподели, какви финанси е подготвил за да се дадат, точни примери и да се изясни картинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че при него няма проблем не значи абсолютно нищо. Всеки да си слага каквито иска дюзи, все пак е въпрос на личен избор, но да се пише, че дюзите са препоръчителни за този мотор е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=71757е написано абсолютно същото от друг потребител и доколкото знам информацията е събирана от чуждестранни форуми и проекти и преведена:

 

1.8Т моторите изискват високоомни дюзи с широк ъгъл на разпръскване на горивото. Ако сложите погрешни, работата на празен ход и горивната смес ще бъдат лоши. Препоръчителни марки – Genesis и Siemens Deka. RC Injectors също работят добре. Избягвайте BOSCH 440cc Green Top инжекторите, тъй като не пасват на заводския ъгъл на разпръскване на 1.8Т и причиняват гореспоменатите проблеми.

 

И на мен общо взето ми е все тая кой, какво мисли и ми е още повече все тая кой с какви дюзи ще кара, както сам каза

въпрос на личен избор и финанси. Ако не са проблем парите е ясно, че примерно Bosch EV14 е по-добър вариант. Аз просто казах това което знам, чел съм и имам лични наблюдения над него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитираната тема нали виждаш кога е писана? Разликата между 630 дека и 650 EV14 е точно 40лв на дюза, бахти проектите правите, ако ви бутат 160лв за 4 дюзи . Да не говорим, че ако знаеш какво, как и къде да търсиш ev14-ките идва по-евтини от Деката.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че тогава са били препоръчителни променя ли нещата сега 6-7 години по-късно? Не съм разбрал 2009 1.8Т да е бил един мотор и сега 2015 1.8Т да е друг мотор, концепцията си му е все същата. Или това, че са излезли нови по-добри дюзи автоматично вече прави Deca-та непрепоръчителна ли? Ако е така се извинявам за сътворения спам и може да ми се затрият мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тогава и бош грийн топ са били препоръчилни, ама сега не кара никой с тях, нали? А са още по-евтини от Дека-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично в цитираното от мен пише, избягвайте Bosch Green Top и не мога да разбера къде видя, че са били препоръчителни точно тези. Няма смисъл да спорим, както казах всеки има глава на раменете и може сам да си прецени и да избере, на мен ми е все тая. Аз съм си направил моя избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитираната тема нали виждаш кога е писана? Разликата между 630 дека и 650 EV14 е точно 40лв на дюза, бахти проектите правите, ако ви бутат 160лв за 4 дюзи . Да не говорим, че ако знаеш какво, как и къде да търсиш ev14-ките идва по-евтини от Деката.

Без да се заяждам, намери ми 4 EV14-ки на цената на Deca и ги взимам веднага...явно наистина не знам къде да търса. И не се тревожи за нашите проекти, гледай си твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ти намеря, от какъв зор? Защото те мързи да търсиш ли? За твоя информация, 36.76$ струваше 1бр, аз моите ги поръчвах при долар 1.33лв, може сам да си сметнеш колко пари са ми излезли. Сега им е малко по-висока цената, вдигнали са ги на 38.90$ на брой.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми как да намерим, като вие тунинг гурутата всичко си пазите под секрет и никой, никаква информация не дава от къде, за колко и т.н. То по твоите сметки излиза, че аз Deca-та съм я плащал повече отколкото ти EV14-ката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тунинг гуро не съм. От 3 години една кола искам да направя и съм напреднал точно с един сантиметър, спрямо момента,в който почнах. Да не говорим, че познанията ми в тази тема са абсолютна нула. Четене му е майката, проблемът на масовия юзър тук е, че чака всичко наготово, някой да му го снесе, сдъвче и изплюе в устата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее тук съм на 101% съгласен с теб, просто това за дюзите от къде, колко и т.н. го написах с цел да си помагаме с каквото можем, понеже не сме много хората, които сме се захванали с това, а повечето минали по тоя път или занимаващи се с това пазат информацията, като че ли е за проект на НАСА...

 

Проекта, като цяло и аз го мъча от вече година+, но поне му се вижда края...Тема няма да пускам поради ред причини, но съм готов да помогна на всеки с информация, която съм прочел, научил и т.н. стига да мога разбира се. И тук е момента да благодаря специално на ЦЕЦО, защото той наистина е един от малкото минали по този път и готови да помогнат без да чакат някаква изгода след това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чакай някой да ти помогне тук, сам си написал две от главните причини. Трябва да разчиташ само на себе си, който търси (информация), намира. Всичко е свободно достъпно, просто трябва да се изчете и пресее. От тази страна на голямата вода, немските форуми за Ауди са най-добрите, след това са английските. Хората са много напред с материала и за разлика от тук, пишат много сериозни тунингари/тунинг батки, такаче се налазва информация от първа ръка. В американските форуми също има какво да се прочете, но там инфото е малко пречупено през тяхната си призма и се размятат коне, турбини и кубици на дюзи се едно сме на волейболен финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност каква и идеята да се продължава да се пише как се прави тръц 400кс.
Дори в този форум има десетки такива проект. Просто трябва да се чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово се слагат, защото са евтини. Определено не са от препоръчителните дюзи за 1.8Т(стават за 1.8Т, да, но препоръчителни...), защото масово има проблеми с тях. Щом при твоя човек са ок, значи трябва да се радва.

аз карам с такива ,колата върви перфектно, 280 коня

А всъщност каква и идеята да се продължава да се пише как се прави тръц 400кс.

Дори в този форум има десетки такива проект. Просто трябва да

 човека пуска тема ,който иска той пише.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се изкоментират някои неща просто.Явно е че има няколко проекта с тоя двигател, но не съм задал въпрос как да стане.Въпросите са ми откъде да си намеря частите и какви точно инжектори да избера.Иначе който и проект да се сетя се са със сименс дека, а доколкото знам не са от най-подходящите и затова се чуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е че има няколко проекта с тоя двигател

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh: Щом казваш, че са само няколко, най-вероятно е така.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...