Jump to content

Скърцаща предница


BVB.

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Ясно ми е, че на този въпрос има много отговори, но поне насоки очаквам. Досега не съм чувал такъв звук да излиза от предница, та затова да питам какво е. Преди 2-3седмици смених гумите и огледах предницата - нямаше никакви проблеми като и преди си скърцаше, но много тихо се чуваше. Постепенно започна много дразнещо да скърца, нищо не тропа, но скърца при най-малкото раздвижване. Чува се само отляво като при скорост над 50-60 спира да скърца.

Ето и едно клипче, което снимах днес, за да се чуе.

 

http://www.vbox7.com/play:ad139db6c5

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

 

Колата е А4 Б5 седан 1.8 96г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбит ти е големия "кокъл", оня дето държи амортисьора, малкия ябълковиден болт е заминал.

(пиши на модератор да ти оправи заглавието, че вади очи)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързият отговор и забележката.Уж бях погледнал, но не съм видял грешката в заглавието.

А сега най-глупавият въпрос - може ли да се кара така, защото чак в събота ще мога да го сменя. Даже съм си приготвил цял комплект носачи, от 1 години ги чакам да започнат и да съм подготвен. Та опасно ли е да се кара така?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени само този носач, другите си ги запази. Той е най-слабия по принцип. По-добро от оригиналното няма. Съветче. Сменяй само това което е проблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Или другия вариант,бий му една инжекция с масло в маншончето и скърцането ще спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се само тампона и скърцането спира. При мен скърца, като циганска каруца, но тези дни ще я вкарвам в сервиза да го сменя пустият тампон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре в шарнира има една метална(вероятно стоманена) чашка, естествено без някакво покритие, а хидравличното масло е първо хигроскопично, и второ химически агресивно към голия метал. Съответно въпросната чашка в определен момент буквално ръждясва и временния ефект става дефект.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...