Jump to content

3.0TDI 204hp и 233hp разлики ?


boboweb

Recommended Posts

Колеги прав ли съм като си мисля че разликата между двата двигателя е единствено във софтуера на ECUто ?

 

Имам пред вид:

 

BKN 204к.с

и

ASB 233к.с

 

И евентуално след ремап двата двигателя ще покажат еднакъв краен резултат като мощност ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги турбината (ККК / BorgWarner BV50), дюзите , блока с буталата биелите и главите с валовете и клапаните са идентични и са с абсолютно еднакви номера по VAG ! Това лесно може да го провери всеки в ETKA за 2 минути. Така че моля колеги които не са запознати и не знаят за какво точно говорят да не спамят глупости в темата . :zustimm:

 

ETKA

Редактирано от boboweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТКА та и на Б5 ги давят еднакви турбините - К 03, но на практика на фейса са К 03-029, а на преди фейса К 03-005.

След като си наясно защо питаш?

Колегите, които са ти отговорили обикновено знаят каво пишат и са доста наясно с нещата. Поне моето мнение за тях е такова.

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Wizi за това че отново отключи темата ! Моля колеги които могат да споделят личен опит по въпроса някой може ли да даде инфо или дино графики след ремап на тези двигатели ? Според инфото което аз намирам и двата двигателя след ремап отиват на около 270кс +- 10к.с на вала .

 

3.0-tdi-edc16-uitdraai.jpg

Редактирано от boboweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да на хартия след ремап излизат еднакви което има логка след като "железата" са еднакви ;) Въпроса ми е по-скоро на практика как стоят нещата към колеги които са мерили на дино след ремап .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...