Jump to content

Цъкане от бутона на аварийните


TiL

Recommended Posts

Колеги, имам странен проблем. Пущам мига или аварийки, спирам ги и започва едно цъкане идващо от бутона за аварийките. Понякога започва да цъка и без да съм пущал мигачи. Интересното е че всичко си работи нормално, няма изгорели крушки...

https://m.youtube.com/watch?v=s-v981I4y88

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че е реле. Говорих с robobug и каза, че вариантите са няколко:

Ново 100лв

Втора ръка

Смяна на реленцата на платката.

Стоян ми каза, че релетата които били в оригиналната платка са руски и здавали багажа. Съответно не ми се вижда разумен вариант покупката на нов бутон ако релетата са същите. Ако някой може да даде характеристики на релетата и алтернативи бих се заиграл да си ремонтирам моя бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за къФ ще си играеш, след като въпросните кошници(и съответно бутони/релета) ги има вече по стотина във всяка квартална моргичка? Руски релета там няма, освен ако Стоян (не го познавам) не е попаднал на зверска "подделка", а оригиналните не са никак за подценяване, но като всяко нещо си имат лимити и се повреждат с времето(дъъъългото време в честия случай).

А дори и да са руски, сметни на коя година от живота на кошника са сдали багажа и ако се вземе оригинално ново(с проектни руски чаркове) реле, колко ще изкара и дали няма да погребе каляската.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво има толкова да го мислиш?Купи си един втора ръка и проблема го няма :) Другия вариант е да си купиш нов,който според мен е в пъти по-добър,но и свързан с по-голямо изваждане.В този случай аз не знам как бих реагирал,но със сигурност щях да го сменя веднага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация - аз имах пробелм с мигачите, които "залепваха" или изобщо не включваха.  Преди около 3 години смених бутона на аварийните и релетата с втора употреба (мисля около 20 лв. беше) и си работят още. Не знам къде и кога са сглобявани, но на някои от елементите на моето (и на това, което взех) пише(ше) "Сделано в СССР" - колата е 2002г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко развитие. Поръчах нов бутон от човек от който пазарувам авточасти. Не помня точната цена, но 1л двигателно масло кастрол и бутон за аварийните марка febi =62лв. Всичко хубаво, но докато чаках доставката и се каних на моя бутон, то проблема изчезна :D Бях замислил да отварям моя и да диря информация за релетата, но ще го карам докато не се предаде отново и чак тогава ще го сменя с новия.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бутона почна да цъка пак и го смених. Още не съм тествал продължително време, но се пораждат съмнения, ме не е от бутона. Какъв е шанса ръчката за мигачите да е "омекнала" и да правимизерии? Присамото връщане на ръчката в нулева позиция, то има ли вероятност да се заиграва и да дава контакт за кратко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

късно виждам темата ти, но можеше да поръчаш нов оригинален бутон за 15лв. от този човек, пост #29:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=175015&page=2

 

Иначе съм чел нещо от рода, че релето за мигачите е в бутона за аварийните, и често дефектира - въпрос на проблемни спойки, но не съм задълбавал.

 

Мисля, че тук някъде беше писано:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=73498

 

или тук:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=55733

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така няма полза от смяна на бутона(вътре са релетата) за аварийните. Днес се ъверих, че цъкането си е на лице. Та от къде другаде може да е проблема, бутона за аварийните е чисто нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото имах проблем с конденза от климатроника. Модулите не бяха засегнати, пистил съм при акумулатора, тапите са махнати. Сега влага нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...