Jump to content

Хидравлична рейка Ауди А6


Elenko Shtilyanov

Recommended Posts

Кормилна рейка от Ауди А6 C5 V8 4.2 1999 протече. Намерих в OLX кормилна рейка от А6 1,9 TDI 1999. Номерата на рейките са съответно 4B1422066D и 4B1422066E. Едната е марка ZFO, а другата е Koyo. Видимо имат минимални разлики в извивките на тръбите на самата рейка, основната тръба на Koyo-то е минимално по-тънка, иначе захващането и дължините на основния прът са еднакви. Откъде мога да очаквам някаква изненада? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм заменял Койо със ЗФ, но на А4/Пасат.

Койо-то ми харесва повече като поведение - има повече обратна връзка. Със ЗФ-а волана е като на ластици.....но в крайна сметка не е нещо фрапиращо и е въпрос на навик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз трябва да сменям рейката, моятя не тече но хлопа скърца, при въртене надясно леко затягя... Сегашната е Койо и се чудя пак ли такава да слагам или ЗФ?

Сервотроника това което прилича на амортесьор ли е? И може ли на кола която е нямяла да се постави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, и аз имам проблем с рейката тъкмо ще я сменям но още не съ ммахнал старата , а ми се струва че тя е без сервотроник (амортисьора) а взех такава със сервотроник на Коьо  от ауди а6 2.5 нз коя година. та някой знае ли ще стане ли с тая няма ли да стане да я връщам отсега още и каква е разликата между тях.

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш дали имаш сервотроник, отвори капака на бушоните и погледни навътре, има няколко релета, едно от които /номер 605 ако не се лъжа/ е за сервотроника и си пише на него Servotronic. Ако имаш такова реле, имаш и екстрата, ако нямаш - нямаш. Другия вариант е да видиш на самата рейка дали има букса за сервотроника, но по спомени, без да я свалиш не се вижда.

 

Амортесьорчето не е сервотроника!

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно сервотроник нямам проверих остана да разбера дали мога да вкарам тая рейка с амортисьора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я я дай снимана, аз букса на рейката имам, ама хамортисьор неам... що за чудо е това? А и като знам как се монтира/демонгира... само мога да ти пожелая железни нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво амортизира хамортесьора?

Дайте принципи, снимки, модели кога и защо се амортизира? За първи път чувам за таквоз говедо в а6.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да снимам ще ти дам снимки понеделник дака че днес ми се ... мамата с тая предница и задния диф 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение не е за там тоя мортесьор, ама това наизуст го казвам. Виж в ибей дали няма некое китайче под наем... ще ти трябва за пуста рейка. Аз със свалени глави... един ден демонтаж и един ден монтаж. Без канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на MOON за отговора по темата, а на останалите колеги с амортЕсьорите, ХамортЕсьорите, МортЕсьорите - газ до ламарините, здраве, щастие и дано Господ спаси България от Бойко Борисов. Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...