Jump to content

Афтърмаркет нави или РНС-Е за А3 8П


krasko7878

Recommended Posts

Антената за телефон е същевременно GPS и се намира на покрива, когато я има (което изисква жична подготовка за телефон или навигация от завода)

Трета антена на стъклото няма. :)

 

Нещо си се заблудил, но погледни, може пък да се роди нещо, което не знам. 

 

Иначе за да се завърнем към темата - каква интеграция търсиш в един от предните ти постове - не разбра ли, че "технологията" е важна иначе си аутфешънъд с твоята интеграция. Много по-важно е колко RAM има устройството, от колкото това да ти работят копчетата на волана и да има връзка с FIS-a  :hilezh: Това са отживелици  :hilezh:  :respekt:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колко RAM има един компютър, колко му е мощен процесора и какво разрешение му е екрана са от изключителна важност когато по-нов и по-стар модел се продават на почти еднаква цена. Ако човек не се вглежда доста подробно в тези неща със сигурност става жертва на търговец който се опитва да се освободи от стар инвентар който не е успял да продаде преди да излезе по-новия модел. В тази тема видяхме как едно радио което е с два пъти по-малко RAM, с два пъти по-малко разрешение на екрана, със 6 пъти по-бавен процесор и още няколко отживелици се продава с по-малко от 20% намаление спрямо новия модел. За такава разлика намалението трябва да е поне 50%.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е заблудата на повечето андроид потребители благодарение на маркетинговата стратегия главно на Самсунг.... Който ползва i устройства знае, че цифрите зад RAM, CPU и т.н. са абсолютно без значение, когато всичко на устройството работи безупречно и лети, а то изпълнява всяка своя функция без грешка и без замисляне.... И до ден днешен не знам колко мега или гигахерца и рам имат тези ми устройства и никога няма да разбера, защото не ми трябва да знам - те просто работят.

Аналогично е и със сравнението на техниката в тази тема. Между устройство с много РАМ и много гигахерци (образно) и такова, което работи безупречно и е напълно интегрирано винаги бих избрал второто още преди да премигна.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ме мога да се съглася с това твърдение за Андроида, защото постоянно излизат по-бързи таблети и телефони, а приложенията за тях стават по-богати и съответно по-гладни за ресурси. Да се трърди че ресурсите не са от значение е просто абсурд. Освен това като си купиш таблет (или лаптоп) ти го купуваш както за днешните така и за утрешните приложения.

 

А пък за безупречното ще ти дам следния пример. Имам Правец 8 - пазя си го и до днес. Все още работи безупречно.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не си купуваш таблет или лаптоп, а навигация за кола! 

Отново май се свеждат нещата до очакванията - навигация/радио/мултимедиен плейър/дисплей за камера за кола ли си купуваш или очакваш да можеш да рънваш и Аутокад 3D 2017 на малкия екран в централната конзола? Ако е второто - ок. Ако е първото обаче, интеграцията, ергономията, надеждността, безопастността и т.н. са хиляди пъти по-важни от това колко RAM има устройството. Защото аз на устройство за 100 евро дори не бих се изненадал ако прегрее и се запали в колата (и има такива случаи!), камо ли да разчитам, че няма да ме разсейва, вместо да ме облекчава, когато е просто един мега-евтин таблет вкаран в 2-DIN шаси. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но тези антени са напълно безсмислени за мен. Сваляш си готини тракове с клиповете от youtube и се кефиш на музика и готини мацки на клиповете :dance: , а не на странни предавания, реклами и новини по радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.fakti.bg/news/167400

Точно това е заблудата на повечето андроид потребители благодарение на маркетинговата стратегия главно на Самсунг.... Който ползва i устройства знае, че цифрите зад RAM, CPU и т.н. са абсолютно без значение, когато всичко на устройството работи безупречно и лети, а то изпълнява всяка своя функция без грешка и без замисляне.... И до ден днешен не знам колко мега или гигахерца и рам имат тези ми устройства и никога няма да разбера, защото не ми трябва да знам - те просто работят.

Знам, че не ти омръзва да пишеш глупости и пълни небивалици, но ме учудва, че още има хора които ти се връзват на тъпотиите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква антена за TV!? Къде горе дясно? Нещо си се объркал ми се струва...

 

Трета антена на стъклото няма. :)

 

Нещо си се заблудил, но погледни, може пък да се роди нещо, което не знам. 

То пък взе че се роди:

Screen_Shot355.png

 

Screen_Shot356.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж ти, я виж ти....

 

Очевидно това е за моделите от пред ифейслифт и то само при наличието на TV-tunner.... T.e. никой на практика не би се сблъскал с това при ретрофит, но гууд ту ноу. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре колеги,тъй като никъде не намирам за момента рнс-е,или китайско на добра цена,мисля за в момента да сложа Concert 2+!Моля да ми кажете какви преходници ми трябват за буксите и това,че явно съм с една антена проблем ли ще е и какво ще е нужно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е драматичен проблем, но ще имаш влошен радио-обхват. Ако не се лъжа в такъв случай е хубаво да закачиш антената на вътрешната букса (експериментирай обаче все пак и с 2-те, тъй като не съм 100% убеден, а има значение).

 

Трябва ти преходник към Quadlock (от какво обаче не мога да ти кажа щом си с неоригинално радио и съответно букси). Трябва ти и преходник към двоен FAKRA щекер (въпреки, че ще използваш само едната половина). 

 

Имаш ли AUX букса? Ако да, трябва да закачиш и нея, а ако не - можеш да помислиш за такава ако слагаш Concert II+ - минимална инвестиция, а пък ще имаш удобен начин да плейваш музика от вънпен носител, макар и през аналогова връзка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ги оригиналните букси,и антенна букса!


ето ги оригиналните букси,и антенна букса!

и може ли да помоля за линкове на това което ми трябва!

Благодарности

post-92309-0-44161600-1452090968_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да се види нещо така. Надали ще намериш директен преходник, ще е най-лесно и практично да си пренаредиш кабелите в новите букси и готово. Т.е. ти трябва просто Quadlock букса (заедн ос вътрешните буксички), а вече за пинове ще видиш дали ще са ти нужни други (ако не са сменяни оригиналните, няма да имаш нужда).

 

Ето до това трябва да докараш нещата в крайна сметка:

6565d1327176756-diy-concert-3-rns-e-retr

 

След това ако някога решиш да слагаш RNS-E нещата ще са Plug&Play.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Нито Quadlock буската е Quadlock (сравни с моята снимка), нито виждам какво ще напъхаш в тия 4 плоски конектора от другия край гледайки твоята снимка...

 

Купи си просто една Quadlock букса и пренареди кабелите вътре както трябва да бъдат! При твоята неоригинална история кой знае кое къде е свързано и колко правилно или грешно... дори да има адаптерен кабел пак вероятно ще трябва да пренареждаш и коригираш. 

 

Quadlock_vorne.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от модела. 192-ките са по-евтини от 193-ките. Тези със SDS пък са доста трудни за намиране и съответно също по-скъпи.

Но общо казано:

Крадено - 400-700 евро

Некрадено - 800-1200 евро

Ново - ~2500 евро по спомен  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този и следващия пост ще ти отговорят на въпроса подробно.

 

Накратко разликите са в:

  • външния вид
  • процесора
  • вида подсветка на дисплея
  • разделителната на дисплея
  • поддържаните SD-карти
  • ограничението за брой записи на картите
  • поддържането на аналогово / дигитално видео
  • поддържаните допълнителни устройства (AMI и т.н.)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от модела. 192-ките са по-евтини от 193-ките. Тези със SDS пък са доста трудни за намиране и съответно също по-скъпи.

Но общо казано:

Крадено - 400-700 евро

Некрадено - 800-1200 евро

Ново - ~2500 евро по спомен  :hilezh:

 

Значи единствения логичен начин да се предпочете RNS-E пред китайските Андроиди е ако си го откраднеш сам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цената е единственото от значение - да. А още по-евтино, с още по-"модерна" технология и при аналогично ниво на интеграция - Самсунг тИлифон на вакуумче на джама и си в джаза и можеш да се хвалиш, че имаш мега много рам и дори падащ панел [emoji108]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е виж линковете по-горе де :) Всичко е написано.

 

Камера може, но само оригиналния вариант (дигитален вход, допълнителен контролер). Описано е в A3 8P раздела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...