Jump to content

KODI......


Recommended Posts

Линкът, който Коко е шернал горе - четеш последните 2 страници.

В Коди/система правиш всички файлове (включително невидимите) видими... сваляш това: https://my.pcloud.com/publink/show?code=Q4HotalK

Инсталираш го и го стартираш през Коди

После в Система/адонс/моите адонс/ ПВР отиваш на ПВР Симпъл ИПТВ клиенти и следваш това:

http://epg.kodibg.org

Като в основните настройки на ПВР клиента трябва да въведеш M3U файла, който се е появил след активирането на ЗИП файла, от първия линк. (за различните операционни системи е на различно място, но го има описан във видеото, което шернах по-горе)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тези настройки искат ли да имаш някакъв акаунт или всеки може да гледа ТВ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат юзърнейм и парола - въвеждат се в ПВРа.

Аз имам такива защото съм клиент на Булсатком.

Не знам дали с един и същ юзър може да се гледа от различни компютри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 

Вчера ъпдейтнах Кодито до 17та версия и ми се размести зверски интерфейса и едвам си намирам нужното. Това е до навик и предполагам ще свикна, но  видеото върви гадно и насичащо..

Подозирам че кутийката нещо не може да му смогне. Някой друг има ли такива наблюдения и дали има опции за подобряване на представянето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам драми с тоя криптон

не може да си намери m3u файла в съответната папка, или поне е там, но не мога да го видя

 

отнася се за сони ТВ с андроид, да ме извинява туфата, ама не се стърпях да го купя :hilezh:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих снощи нещата от тези клипчета

и

 

Но ефект не усетих да има, за съжаление. Сега ще търся начин за downgrade. Леко неизползваем тоя софуер, поне при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎09‎.‎02‎.‎2017 at 15:03, SinisteR написа:

и аз имам драми с тоя криптон

не може да си намери m3u файла в съответната папка, или поне е там, но не мога да го видя

 

отнася се за сони ТВ с андроид, да ме извинява туфата, ама не се стърпях да го купя :hilezh:

 

 

Има ли някъде стъпка по стъпка за тв-то как се инсталира? Имах един неуспешен опит със сайтовете по-назад в темата, нещо ми се видя сложно и продължавам да го отлагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 16.хх версиите стъпките са тези които си намерил. Бях пускал шотове в началото, погледни ги или драсни ЛС да го борим. Довечера ще смъкна версията да видя дали ще запали пак.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм го пускал http://xmltv.free.bg/epg/ @redalex също

тук е всичко налично, с необходимите препратки 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Бях се подготвил и за този вариант. Но след като поразкарах разни ненужности от кутийката, както и разни адони с които кодито дойде +  смяната на скина, вече няма този лаг из менютата, както и насичане на видеото. За момента оставам на 17, но ако се наложи пак някакво ровене, с което не мога да се справя, ще досаждам :)

 

Поздрави и хубав ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто този advancedsettings.xml ползвам аз:

 

- <advancedsettings>
  <loglevel>1</loglevel> 
- <network>
  <memorysize>139460608</memorysize> 
  <buffermode>1</buffermode> 
  <cachemembuffersize>139460608</cachemembuffersize> 
  <readbufferfactor>20</readbufferfactor> 
  </network>
- <cache>
  <memorysize>139460608</memorysize> 
  <buffermode>1</buffermode> 
  <cachemembuffersize>139460608</cachemembuffersize> 
  <readbufferfactor>20</readbufferfactor> 
  </cache>
  </advancedsettings>

Но много зависи от наличната памет на устройството...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с разни автоматични генератори на advancedsettings.xml от echo wizard, но все не ми харесваше крайния резултат.

В крайна сметка върнах версия 16.1, като преди това бях напарвил backup, но наивно не го бях преместил на флашката. След  махането на криптона и слагането на 16 с изненада установих че бекап няма... Което май се оказа добре, понеже за около 10 минути подкарах всичките добавки, които ползвах и всичко върви по-добре и от преди.

Ще потърся довечера имам ли и какви са ми напредничавите настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да ми се инсталира добавката subsunacs/subsab. Дава ми грешка "Инсталирането на изискване се провали". - къде е решението? Пробвах да я инсталирам от няколко репота - все греда...

И друг въпрос - мога ли да подкарам бг субтитри с английски интерфейс, че тоя бг интерфейс винаги ме е дразнил :)

Версията на КОДИ е 17.

Редактирано от Miladin Miladinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера тръгнах да гледам Арсенал през Коди и се оказа, че то се ъпдейтнало и съответно вече не работи.

 

След кратко четене, това реши проблема:

1. Отворете System -> Add-Ons -> System -> Dependencies
2. Намерете и кликнете на requests
3. Забранете Auto-update
4. Кликнете Update
5. Изберете версия 2.9.1
6. Рестарт на КОДИ
7. Всичко трябва да работи

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Тая хийня Коди пак отказва да работи... каналите ги зарежда, показва превю и като цъкна да ги гледам - нищо...

 

някой има ли решение?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, и аз се борих преди седмица с това...

Ето како съм си записал, като бележки:

При новите версии е необходимо да инсталираме фужъна от добавка файл, не от хранилището. И то, само тази работи - plugin.program.bscfusion.andro-master.zip

Предишната версия на добавката се деинсталира, затваря се Коди и се изтрива директорията "plugin.program.bscfusion" (пътят до нея е следният за Windows7 x64 - C:\Users\Вашият потребител\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.program.bscfusion\). Тогава, инсталираме новата добавка от файл.  За ЕПГ, ползвам:  Настройки > Отдалечен път (интернет адрес) > Връзка до XMLTV и въвеждаме http://snip.li/freeepg  На другия таб - Лога на каналите>Отдалечен път (интернет адрес)>Възка към базата с лога на каналите, пишем - http://logos.kodibg.org

Чекваме и най-отдолу - предпочитай XMLTV

Пробвай, при мен тръгна малко на магия, но в момента работи.

plugin.program.bscfusion.andro-master.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@demiro, евала пич!

 

Благодаря ти много - стана от раз.

Преди ползвах друг ZIP файл, който работи 3-4 месеца и сега изведнъж спря. Нямам идея защо.

 

Благодаря ти отново! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...