Jump to content

Проблем с таблото и надписа ОК на борда


Shubert

Recommended Posts

Имам някакъв странен проблем с таблото или борда. При даване на контакт надписа ОК се появява когато си поиска. Когато не се повява и натисна селф теста тогава минава само през червените сигнали и не минава през жълтите. От къде може да идва проблема? Прецакано табло, прекъснат кабел или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си обърнал внимание или имаш някаква аларма. Като дадеш контакт, ако след 1-2 сек не ти писне зумера за нещо ти изписва ОК пак за кратко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно би трябвало като дадеш на контакт да ти изпише brems licht или да покаже определен символ(както е при мен) и след натискане на спирачка да изпише "ОК". Ако дадеш на контакт направо с натисната спирачка тогава изписва веднага "ОК". По темата мисля, че самото табло прави своеволия. Принципно ако е сменявано с такова от 100ца или колата е 100ца с табло от А6 е възможно да се получава. Защо не развиеш 3те винчета и не погледнеш все пак кабелите и не им пръснеш малко...примерно WD. :stupid::nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 натисна селф теста тогава минава само през червените сигнали и не минава през жълтите. 

Чека нямаше ли две подсветки(жълта и червена)?Да не е изгоряла крушката за жълтите символи?Нещо от този род ми се върти в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 си е с неговото ситабло.Преди да го сваля за втори път си работеше добре. Ще го пробвам това с натиснатата спирачка, а ВеДе-то ще го оставя за пролетта или за новия собственик. :)

Чека нямаше ли две подсветки(жълта и червена)?Да не е изгоряла крушката за жълтите символи?Нещо от този род ми се върти в главата.

Е виж за това не съм се замислял, а има логика, защото и ОК е жълт и ако е стдена спойка някаква изглежда най-логично. Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, забравил съм.

Изписваше бремслихт и като се натисне спирачката угасваше и натам тъмно. ОК само ръчно съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи brems light трябвало да свети и след като натиснеш спирачка да изгасен... един вид нямаш изгоряла стоп светлина. При мен нямам идея защо не работи според правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тая сутрин при даване на контакт си светна директно ОК.  Въобще си нямам идея от къде да позна. За сега имам само един жокер да презапоя жълтата светлина заради студена спойка евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е като дадеш на контакт трябва или да изпише brems licht или да покаже символа за това.(Мисля, че колите произведени за Германия са с надписа brems licht, а тези с символа са за Италия както моята). Проблема за това може и да е в стоп машинката.(само давам идея не знам дали е възможно..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със стоп машинката не би трябвало да имам проблем, че ще ми се отрази веднага на автоматика, както ревах миналия петък.  :)

Днес пак забелязах 2 пъти паля без да натискам спирачка и си светва директно ОК. На 3-тото палене, няма ОК.  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че си с автоматик. Добре де...чакай малко сега. Като примерно нямаш бензин в колата и я запалиш пищи за бензин и показва жълтата колонка на екранчето нали? А другия символ показва ли го? Защото примерно при мене като няма бензин и дам на контакт без спирачка показва колонка и сивола за тест. При теб така ли е или изобщо липсва въпросното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От как съм я взел не съм падал под първата чертичка след половината на бензина.... сега в студа карам повече на бензин, но пак няма да я чакам до края. Когато ми беше прецакан датчика за перките ми изписка таблото за прегряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...