Jump to content

АУДИ А4 1.9 TDI - 2002 avf motor проблем с ксенона


don_cezar111

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

 

Моля за съдействие и коментари по следния проблем възниклал в моята кола  - AUDI. А4/B6 AVF МОТОР -1.9 TDI. 

 

Колата е с оригинален ксенон на късите светлини. След запалване на мотора и включване на къси светлини се получава следния проблем в 80% от случайте- На таблото светва "BREMSE" в центъра на таблото придружено със звуков сигнал, а също така и ABSи АSP индикатори. 

След изгасяне на колата и повторен опит всичко е нормално и светлините си работят, грешката е пустоянна, и се оправя едиствено с рестарт на мотора. Има няколко подобни теми, изчетох нещата, но моля ако някой има яснота и подобен случай да сподели, и дано да помогнем, и на други колеги. 

 

Благодаря на всички предварително!

 

Поздрави, 

Петко

Редактирано от don_cezar111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от самия ксенон ако е китайски - често се случва да прави смущения по електрониката на колата в момента на включването му. Понякога проблема е в баластите (пуска се допълнителна "маса" към корпуса им), понякога е в самите крушки, а понякога и в двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за коментарите по темата. Ксенона ми е оригинален, но и аз стигнах до извода, че някъде масата бяга. Чакам малко да се затопли и ще проверя всички връзки, а както ме посъветва колегата Hranow, ще пусна доп. маса, и да видим тогава.

 

Поздрави и да си помагаме взаимно повече, че пари за майстори дето да се учат на колите ни - поне аз нямам, а и не желая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих фара и се указа, че ксенона не е оригинал както си мислех вкаран е вътре. Препоръчаха ми да го увия с фолио? 

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускаш директно маса от акумулатора  си решаваш проблема - повярвай ми и не си блъскай главата с други неща. Това ти е най-лесно да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А същия проблем го имам и аз колеги къде дая сложа тази маса от минус акумолатор после къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да сподели дали е отстранил проблема. Аз още не съм пробвал, просто нямам време да се захвана с това. 

 

Мерси,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...