Jump to content

Информация за алкантара


bonevstiliyan

Recommended Posts

Здравейте, колеги! От доста време се информирам относно този материал, но срещам различни мнения, информация, цени и препоръки. Ще си претапицирвам тавана с тъмно сива алкантара, както и всички съпровождащи го детайли. Причината да не търся от кола на части е че предните гредички ще бъдат леко преработени и не вярвам, че ще мога да намеря алкантара едно към едно с тази от Ауди и да бъде направена така гредичката, че да няма разлика в материала (ако някой може да гарантира че има такъв афтърмаркет материал, веднага ще скоча). Та в момента се готвя за по-лошия сценарии..изцяло преработване на този детайл от колата. Разпитвах при различни тапицери, но там парите на цяло не са ги виждали, понеже ми обаждат цени от 600 до 1200 лв. за един таван..дори без да сме се пазарили за по-специфичните гредички, които ще имам. По мое скромно проучване, истинската алкантара струва мнооого пари..нещо от рода 180 лв. линейния метър с дунапрен, НО има достатъчно добри имитации, които ще свършат идеална работа. Там варираме от цени за 35 до 70 лв., като пак си е доста относително от кой какво ще купуваш. Доколкото съм разбрал до момента, за таван би трябвало да се ползва алкантара с дунапрен, а за детайлите без (първо че там дунапрен не виждам за кавко ти е и второ че има по-голяма разтегливост)...с което стигаме и до основния проблем при този материал..нейната разтегливост. Някой работил ли е с алкантара, за да ми даде информация относно особеностите й при нанасяне, лепене и полагане. Имам приятел, който е много добър с тези неща, но никога не е работил с такъв материал..момчето е доста сръчно и се разбрахме да му събера цялата информация, да му дам мостра и да видим дали ще се навие, защото поне ако не друго, знам че като каже, че ще го направи, то тогава ще стане. Затова сега съм се наел със задачат да събера инфото, което ми трябва и за целта се надявам да ударите едно рамо, кой с каквото може и кой каквото знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами досега за 20 лв. метъра не съм намерил и ако беше толкова обикновен плат, щеше да има доста повече избор и предложение, а досега повечето тапицери бягат, като дявол от тамян от алкантарата. Метода на налагане също ми е интересен какъв е и как се процедира, ако някой има опит би било добре да сподели..също така какво лепило е добре да се използва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не мога да разбера защо се харесва алкантарата. Дори и на сравнително нови интериори стои на петна. На третото клипче genesis-a е ужас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами салона ми е с алкантара, като за начало..отделно че имам детайли, които са малко променени и трябва да бъдат тапицирани, а няма как да докарам фабричното, затова ще престъпим към вариант Б

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е проблем да се намери алкантара с дунапрен, бих искал да питам дали ще има проблем ако се сложи такава без дунапрен за тавана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Правил съм 2 тавана от алкантара А6 Ц4 и БМВ Е36.Купувал съм я от Панчерево с дунапрен.При А6-та пробвах да я сложа както си е с дунапрена но просто с него няма огъване и директно се пречупва.Ядосах се и свалих целия дунапрен от нея,но като почнах да правя тавана тя почваше да чете и най малката неравност по него.При БМВ-то пробвах първо да сложа някаква подложка отдолу и след това алкантарата и нещата станаха горе долу перфектни.Много е важно да се прави на малки части защото наистина е доста трудна за пречупване.Мажеш малка част от тавана с лепило и почваш да я опъваш като предварително си я изпънал и центровал върху самия таван защото при самото лепене по малко може да бяга на ляво и дясно.Не съм професионалист просто останах разочарован от това което направи уж добър тапицер с моя и вземането на доволно пари за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам това опасение от тапицерите и затова започнах да разпитва. Ходих в този склад в Панчарево точно..ей така в дясно се пада ако тръгнеш посока Самоков..имаха само два цвята, като и двата нямаха нищо общо със седалките и корите ми. В момента търся плат, който да я имитира..има не лоши предложения, а и цената им е добра. Много е трудно да намеря точно този нюанс алкантара, който искам и освен това да е и с дунапрен..тавана ми е голям и не ми се иска да рискувам с нещо, с което няма да стане, защото тук говорим за поне 2-300 лв. само за материала, а с плата ще ми легне 100 лв...ще видим сега какво ще стане...ако някой има по-добро предложение, може да го сподели, ама тая алкантара голям филм ще излезе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Привет, има ли развитие по темата и актуална ли е въобще още, че вече е на две години и половина?

Имам идея за намирането на точния цвят и модел алкантара...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами проучването, което направих е че истинска алкантара много трудно се намира и дори да намериш, то цената е баслословна...доста желан и доста скъп материал. Има доста доста добри платове с дълъг косъм, който върши доста добра работа при положение, че цената му е многократно по-ниска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...