Jump to content

Подмяна на UPS за домашен компютър


Recommended Posts

Здравейте, ако може да ме посъветвате за подходящ UPS за нормален PC и монитор. За предпочитане е ако някой има лични впечатления от определен модел. Търси се нещо от порядъка на 800..1000 VA,  поне два извода IEC- 320 - стандарт, комуникация и управление през USB, защита на RJ-45 не е задължителна, по възможност черен на цвят. Най-важно за мен тъй като през него ще се включва/изключва компютъра е да не пиука все път като му натисна Power-копчето или като го изключвам от контакта без да има включени консуматори към него.

В момента от 3 месеца с нов EATON 5Е 850i USB DIN, от който съм доста недоволен като аларми и настройки, иначе си изпълнява основните функции. Оригиналният му софтуер всеки път при стартиране на PC изкарва грешки, че няма комуникация с UPS-a, което е нормално все пак изключвам PC-то. Като му променя в настройките каквото и да е, след изключване на USP-a от контакта си забравя всички настройки така че всичко си е по подразбиране винаги.  Като включвам всеки път към мрежата пиука еднократно, като го пускам от Power-бутона издава продължителен звук, който се чува и от съседите. Така, че марката EATON отпада за момента от това което търся. Цената не определяща към момента в разумни граници.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая история със свиркането я елиминирам за 10 минути с отверка и изолирбанд. Развиваш капака, намираш свирката' залепяш 1-2 слоя лепенка на дупката и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за офф-топика, но исках да попитам каква е целта да изключваш компютъра през UPS-а?

 

И малко по темата: аз минах през Eaton и сега съм с най-евтиния APC за непрекъсваемо захранване на рутера и NAS-а като главното предимство ми е, че АРС-то се разпознава от всичко закачено през неговия USB порт докато Eaton-а ми носеше само неприятности. Честно казано бих си потърсил и нещо втора ръка, но качествено, което после за някакви нормални пари да му подменя акумулаторите и да си свиркам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за кой да е APC, втора употреба работещ също е добра оферта. Сменяш акумулаторите и забравяш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая история със свиркането я елиминирам за 10 минути с отверка и изолирбанд. Развиваш капака, намираш свирката' залепяш 1-2 слоя лепенка на дупката и готово.

Чисто нов е, нито гаранция ще важи, нито ще мога да го продам втора употреба, като махна зумера като спре тока какво ще пищи?

 

 

Извинявай за офф-топика, но исках да попитам каква е целта да изключваш компютъра през UPS-а?

 

 

Аз го гася последователно, нормално от Windows-a и му спирам захранването от UPS-a след това, накрая, но не винаги му щракам копчето на контакта където са вързани и рутер, мрежови принтер и др. устройства.  Проблемът с пиукането идва при обратното последователно включване и забравяне на настройките си всеки път.

 

Сега ще огледам APC-тата, ще бъде чисто нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По указания начин нито нарушаваш гаранцията, нито премахваш зумера. Само го затихваш значително. В зависимост от запушването на дупката. Ако го продаваш просто разлепяш тиксото и готово, всичко е като фабрично. Свирката обикновено е такава. Достатъчно е да се залепи на дупчицата отгоре и затихва значително.

 

8377_img_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите АРСта са тояги като всичко в този клас и пари. Ако искаш истински UPS без излишни тъпни в този клас си вземи от старите smart-UPS 1200/1500/2000VA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите АРСта са тояги като всичко в този клас и пари. Ако искаш истински UPS без излишни тъпни в този клас си вземи от старите smart-UPS 1200/1500/2000VA

 

Малко са ми големи, а и ценово са повече от колкото съм предвидил.

 

На тези съм се спрял, не знам този с по-малката мощност дали би издържал на един монитор и PC:

 

http://www.apc.com/shop/bg/en/products/APC-Back-UPS-950VA-230V-AVR-IEC-Sockets/P-BX950UI    - 193 лв.

 

http://www.apc.com/shop/bg/en/products/APC-Back-UPS-700VA-230V-AVR-IEC-Sockets/P-BX700UI   - 150 лв

 

А за тази марка  и модели Fortron EP850 (144лв)и EP1000(163 лв), какво мислите:

 

http://fsp-europe.com/ep-series-6508501k1-5k2k/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах всичките са пръчки.

 

Старите smartUPS-и имат входен трансформатор който освен че може да компенсира проблеми в мрежата в режим (automatic voltage regulator) играе ролята и на филтър. 

 

Ако искаш мога да ти взема AccuPower това е марка която ги правят за бившата ми фирма, имам два такива вкъщи и работят що годе добре. Но мисля че не можеха да се mute-нат при проблем с мрежата. Имат дисплей с данни и USB интерфейс който криво ляво работи, тествал съм го за мониторинг. Зарядните им са постоянно претоварени при мен защото под сигуряват в единия случай 100Ah-ови акумулатори а в другия 200Ah-ови и още не са гръмнали което е криво ляво читава атестация.


Преслушай го тоя чиляк какъв му е случая.

 

И тоя става с едни нови батерии.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах по-горе, ще бъде чисто нов, черен, малко по-малък от тези които си дал. Изкарал съм над 10 г. с по-обикновен, не съм имал забележки към него, за това за сега ще карам с тези "пръчки". Иначе аз не искам да му спра звуците когато са необходими, искам да му спра излишните пиукания на сегашният и по възможност бъдещ  UPS. Според мен не може Еатон-a да пиука при включване към ел. мрежа и да издава продължителен сигнал при включване на Power-бутона без да има консуматори накрая, няма логика да се случва това нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето така пищят, успех.....

 

най-малкото защото когато си играеш да го включваш и изключваш (едно напълно безполезно занимание) го караш да си прави self test и затова са звуковите сигнали.......

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери си консумацията и ако е нещо около 200w си вземи малък АПЦ.

Ако искаш повече мощност и/или повече време на резервираност - фортрон 1000+ е добър (не 850).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Взех си Fortron EP1000. За сега съм доволен, остана само един лек сигнал, много приглушен спрямо другият UPS на EATON при пускане на самият UPS от копчето му.  :dance:

 

036648738-big.jpg?r=0

 

036648739-big.jpg?r=0

 

 

036648741-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...