Jump to content

Купих си спъната кола


lubosway

Recommended Posts

Колега, и аз скоро взех една А3-ка, с доста проблеми, но имам кой да ми я прави, стига и да имам парите.

 

Доста ми натъртваха, че е пълна скръб... "продаваи я", но аз вече доста неща и  оправих.

 

Останаха няколко неща за оправяне, но ходовата част е изрядна.   

 

Така че, просто ще кажа, решил си - сторил си, щом искаш прави я, и после си я карай с удоволствие.

То е ясно, че ще има лаинарски изказвания/коментари.

 

Аз мисля, че до края на годината ще я боядисам и ще и сложа кожа.

Ще се ръснат към 4К общо с покупката за всички тези ремонти и луксове, но това е колата която искам да карам.

Редактирано от strz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Такаа,за съжаление ще върна темата в активна.
Колата все още ми прави мизерий, чат пат като подам газ се чува 1 пляс отзад от ауспуха и все едно не съм натиснал газта трябват и 2 секунди за да почне да набира ?
Второ,че на 4та в обороти да кажем 3, 3.5 оборота като подам газ много мудно ускорява да не кажа трагично,много леко и слабо,повече шум и прах отколкото набиране?
Отзад от ауспуха ми мирише на бензин,и то НЕпреработен?
Ходих и смених кабели,свещи и се надявах да е заминала някоя свещ,но уви.
Доста четох за дебитомер,ламбда,дросел силно се надявам да не се налага да сменям нещо от тях? Някакви идеи и предложения?

Смених и термостат защото колата губеше градуси,не загряваше,или ако вдигне 90 ги държеше до като съм в движение,и като спра падаха след смяната получих това :
Най вероятно е за смяна температурния датчик??

Редактирано от lubosway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможните варианти си ги споменал, като за мен най-вероятни са дебитомер и/или температурен датчик. Но за да си сигурен една диагностика би помогнала много, поне при мен, когато колата стана много богата си беше записала грешка именно дебитомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колата мина диагностика на която нямаше никакви проблеми и грешки,ето какво ми прави стрелката на температурата

За което съм на 99% процента,че е датчика,но другото ме интересува с вървежа,а и имам чувство,че доста бензин ми гори (все още не съм я засекъл)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй датчика. И той оказва влияние на разхода, колкото и да не ти се вярва! После пиши, дали има промяна!

 

п.п Това след 40 сек. "М@ма ти ..." от песента ли беше... :)

Редактирано от IceHeart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сменяй датчика. И той оказва влияние на разхода, колкото и да не ти се вярва! После пиши, дали има промяна!

п.п Това след 40 сек. "М@ма ти ..." от песента ли беше... :)

От мен беше,клипа не беше по принцип за интернет пространството, но реших да го споделя :D

Цена - качествен датчик ?

Редактирано от lubosway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази кола трябва да станеш собственик на диагностичен кабел... иначе собственика на сервиза ще почне да ти сипва бензин. По разбираеми причини ще се развие и сервиза.

Сега сериоз.

Иначе темп. датчик се намира за 40-50лв търси нещо хубаво: беру, хела,бош. Иначе има дървета за 15-30лв колкото щеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Nova ,

Вчера напълних резервоара до капачката и ще пътувам утре извънградско малко да видя какъв разход ще ми даде,защото по стрелка хич не ми харесва.Да видим,всичко повече от 7 ще е проблемно.

А темп. датчик живот и здраве понеделник,вторник ще я карам да го сменят.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик, можеш да намериш както каза колегата по-горе и за 20 лева, но колко ще е качествен не се знае. Не, че този от 50 лева е гаранция де, но все пак! Ако имаш възможност го смени, но и така да караш, не е проблем но ще ти похапва повече, ако не греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не го сменяй, то не е проблем... А сега по-сериозно - сменяй датчика, защото ще ти прави проблеми не само с разхода, но до колкото съм запознат и с паленето, на по-късен етап. Тези глупости с "Не, че този от 50 лева е гаранция де..." ги забрави. Купи си датчик на Beru, а не евтино менте! Това е един от малкото скъпи варианти, които си заслужават като инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търпя компромиси,поне за сега.Всичко се купува качествено и един път.Малко е като купуване на костюм за прасе това начинание,но съм още мераклия....да видим до кога :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...