Jump to content

Скоростна кутия от 2,5TDI на 1,9TDI


tisho_psg

Recommended Posts

Дали може да се сложи 6-степенна скоростна кутия от Б5 2,5TDI 2000 година на Б5 1,9TDI 90 коня AHH 2000год.(с 5-степенна кутия) без други промени по колата? И двете коли са само на предно предаване?

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да стане,но предавателните числа на двете кутий са съвсем различни и със сигурност ще окаже влияние върху вървежа и разхода на колата,ако ноистина ти се е скапала кутията то по добре си търси същата за модела от някоя морга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита дали са взаимно заменяеми, а не какъв ще е ефекта.

 

Не мога да ти дам конкретен отговор, дали става или не. Това което съм чел тук е че от 1,9 115 става на 1,9 110.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах дали са взаимозаменяеми,но явно трябва и преправяне. Имах съмнения,че заводската кутия има проблем,но съм на път да разсея тези съмнения.

Благодаря на всички за мненията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз минах по този път,трябва ти кутия с лапите и тампоните,приводи,магаре,буксата за задна се удължава 10см и цял ден разглабяне и зглабяне.Аз ползвам кутия от 2.5 v6 150кс с код на кутия DQS.Ако я слагаш на стокова кола малко ще я убиеш,аз я смених тъй като колата ми е далеч от фабричната си версия и с оригиналната кутия и беше тегаво мноого и идваха оборотите и бързо свършваше.

5ск 3000об 137км

6ск 3000об 175км

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да попитам и аз: с какъв съединител си ? В смисъл с твърд маховик или двумасов, четох едни неща, че с твърдия се повреждали бързо синхронизаторите..?  Предполагам си оставил "малкия" маховик, щот с по-големия ( 240мм ) се налага и стартер и конзола климатик  ( не съм сигурен дали се налага и смяна на компресора, предполагам не )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...