Jump to content

Запотяване на стъклата


Troublesome

Recommended Posts

Здравейте, проблемът ми е следния, когато е спрян климатроника и прозорците са затворени, всичките ми стъкла се заповяват. Някой има ли идея от какво може да е това ? На VCDS ми показва, че сензора за качество на въздуха (Air quality sensor) не работи. Възможно ли е от него да идва проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай да смениш филтър купе (той е най-честия виновник). След това си провери, дали си настроил климатроника на външна рециркулация на въздуха. 

Air quality sensor-а затваря клапата за външен въздух. Но, го прави само когато клапата си я настроил на Auto:

 

Screen_Shot604.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем,и след смяна филтър купе ,многократно с различни марки,запотяването се появява в дъждовно или студено време.При пуснат климатроник проблема отсъства.Ще следя темата с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че това запотяване на стъклата, в студено или дъждовно време, не е ли нормално? И при мен се получава същото при спрян климатроник и затворени стъкла (авто рецирклулацията ми е изключена).

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божи, боже... дали някой е отсъствал от часовете по физика...

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам за това Air quality sensor има ли значение дали се ползва в комбинация с Auto + компресор или без компресор? Какво става, когато се ползва без Auto, тъй като от време на време пускам приоритет на духането в краката например и Auto-то отпада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора на мен ми се запотяват стъклата и в сухото и топло време...
Както не ми работи Air quality sensora, възможно ли е при всички условия именно той да не пуска въздух в купето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screen_Shot608.png

 

Тоест, когато не е на Auto рециркулацията, датчикът е деактивиран!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си я купил скоро и е била "прана" от продавачът, дълго време ще ти запотява. Мойта запотяваше зверски в продължение на 5-6 месеца след покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си я купил скоро и е била "прана" от продавачът, дълго време ще ти запотява. Мойта запотяваше зверски в продължение на 5-6 месеца след покупката.

Еми аз тамън от толкова време я имам... 5 месеца и половина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я купих на пролет (преди 2 години). Първото лято, всеки път при възможност я оставях да я пече слънцето с отворени прозорци. На есен, най-после спря да запотява. А иначе ме вадеше от нерви. На вън 20 градуса, аз тръгвам на път и за 5 минути е изпотила предния прозорец. След като изсъхна като хората, забравих изцяло че съм имал този проблем. От тогава, не е запотявала прозорците.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...