Jump to content

Покупка на ВАГ КОМ кабел и софтуер


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Ще съм ви много благодарен, ако ми дадете линк към онлайн магазин, от който да си купя кабел за ВАГ КОМ и софтуера за Ауди А6 4Г. Приятна вечер!

 

edit: забравих да допълня, ако може софтуера да е актуален

Редактирано от cvetelin96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма в продавалника нямат гаранция. Отделно по-новите коли не се поддържат от 409.1 примерно и я можеш да триеш грешки, я не. Един път ще ги дадеш тея 100лв и ще си ги избиеш на третия месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво го купуваш кабела. Ако ще си четеш грешките и ще променяш кодинга на свойта кола, за 35 лева има VCDS 12.12 в продавалник, който ще ти върши перфектна работа. Но ако ще се занимаваш нон стоп с твойта и други коли (от което ще изкарваш пари), заложи на качествен (100 лева).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, във всички случаи да не е 409.1 - само 12.12 или нагоре. Аз имам същия като този на линка от около 7 години - никакви проблеми до сега. Това е 100% индентичния китайски фалшификат. Не знам с какво тези на склад 66 са по-качествени от него - в крайна сметка става въпрос за разлика между два фалшификата. Оригиналия кабел на Poc-Tek с лиценз е над $300.

 

От Продавалник също можеш да го изпробваш преди да го платиш. Ако тръгне без проблем бъди 99.99% сигурен че няма да се развали в бъдеще. Електрониката в него е доста елементарна. Така че гаранцията която склад 66 предлагат ти излиза прекалено скъпа - 50 лева и отгоре. За тези пари ако някога се развали можеш да купиш втори, даже и трети.

 

Другото важно нещо е да не се ъпдейтва VCDS софтуера който идва с кабела. Всяка нова версия може да усети че кабела не е оригинален и да спре да работи с него.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, CVT написа:

Другото важно нещо е да не се ъпдейтва VCDS софтуера който идва с кабела. Всяка нова версия може да усети че кабела не е оригинален и да спре да работи с него.

 

Точно поради тази причина взимаш от склад и си спокоен ,че няма да гръмне и имаш винаги последната версия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано само не ги сгащят някой ден! :)

Американците в Китай нищо не могат да направят, но от България си екстрадирват без проблем.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега идва интересния въпрос: дали моя кабел (същия като този от Продавалник, но купен от DHGate за $20 преди 6-7 години) който също дойде с версия 12.12 ще тръгне с тяхната кракната версия 15.7.4 на VCDS?
Пиратство от пирати един вид, така че морално оправдано. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, защото на моралисти не тръгва :)

Иначе сериозно - и на неморалисти не тръгва :)

 

Ама какво ли обяснявам - то вие всичко си знете явно...

 

 

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам просто от любопитство, понеже също се занимавам с електроника и софтуер. Иначе не съм професионален диагостчик, а колата ми е Б7 от 2006. Моята версия на VCDS 11.11 (бях писал по-горе 12.12 - грешка) работи с коли произдевени до 2012, така че най-новата 15.4.4 която работи и с модели от 2013 и 2014 не ми е нужна. Един ден - дай Боже! :)

 

А от морална гледна точка, мисля че ако Ross-Tech бяха свалили цената на $50 щяха да са фирма за милиарди днес, защото почти всеки щеше да има оригинален кабел, а не както сега един на сто или един на хиляда. И това е положението в цял свят, не само в БГ - навсякъде можеш а купиш 100% хардуерен клон на кабела, направен със същите станартни електронни компоненти както техния оригинал и следователно не по-малко надежден само за $20!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механиците - да ползват оригинали масово в Щатите и навсякъде на Запад, но не и обикновените собственици на Аудита. А те са много, много повече от механиците. Сега цената е прекалено висока за не-професионалистите, даже и за Щатите, даже и да можеш да си позловиш тези пари.

 

Достъп до вътрешния им форум пък в днешни дни просто не нужен. Има много други форуми и хората навсякъде ще ти помогнат, даже и в нашия форум тук.

 

За цената и сега има за под $20, но това вече е лимита при който китайците могат да го произвеждат и да направят печалба. А ако оригинала беше $50, много хора биха купили оригинала (включително и аз), даже и да имаше фалшификати за по $20. Но когато оргинала е $350 или нещото такова - то самата постъпка изглежда глупава.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че за хора като нас, дето си чоплим нашите си коли и тук-таме на някой приятел няма смисъл да си говорим за кабели за по 300$ С кабела за 100лв си чистя грешките, гледам си живите данни, кодирам си... Не виждам смисъл да давам шапка пари за оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се малко и в eBay. Актуалните цени са следните:

 

Клон 409.1 - около $7, модели преди 2005

Клон 11.11- около $22, модели преди 2012

Клон 15.7 - около $55, модели преди 2017

Оригинал 15.7 - около $340

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя го взех от Али за 16$ (12.12 - не може да се ъпдейтва)

преди почти година. Като обявата се маха и се добавя нова всеки ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...