Jump to content

Обновяване на навигация/мултимедия на Д2


HannoSLM

Recommended Posts

Ако си с Андроид смартфон има един начин да направиш така че телефона ти автоматично да включва хотспота като влезеш в колата и да го изключва като излезеш. Използва се приложението AutoTether for Automatica. Повече информация за тази хитринка можеш да намериш тук.

 

Ако това не те устройва, вземи си една USB бисквитка за Интернет от GSM оператора си, но им кажи че първо искаш да пробваш дали ще тръгне преди да подписваш договори и т.н.

 

Относно огъващите се линии на камерата за задно - не, при мене не се огъват. Моята камера ги прави и няма как една 60 левова камера да знае дали съм завъртял волaна. Радиото ми не прави линии и не мога да го накарам да ги прави - не знам защо. Но и да ги правеше знам със сигурност че не поддържа огъващи се.

 

Колега, искам да те помоля за една услуга - би ли ми изпратил DRV приложението (.apk) файла, защото го изтрих без да искам!

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 206
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, CVT said:

Ако си с Андроид смартфон има един начин да направиш така че телефона ти автоматично да включва хотспота като влезеш в колата и да го изключва като излезеш. Използва се приложението AutoTether for Automatica. Повече информация за тази хитринка можеш да намериш тук.

 

ще го тествам, ако не стане с 4г картата :) Звучи готино

 

22 minutes ago, CVT said:

Относно огъващите се линии на камерата за задно - не, при мене не се огъват. Моята камера ги прави и няма как една 60 левова камера да знае дали съм завъртял волaна. Радиото ми не прави линии и не мога да го накарам да ги прави - не знам защо. Но и да ги правеше знам със сигурност че не поддържа огъващи се.

в една от настройките пише, че може устройството да слага линиите. Ако то ги сложи, би трябвало да може да се въртят без значение каква е камерата?

 

23 minutes ago, CVT said:

Колега, искам да те помоля за една услуга - би ли ми изпратил DRV приложението (.apk) файла, защото го изтрих без да искам!

няма проблеми. Ще мога вечерта или утре сутринта. Не е в мен колата. За DVR става въпрос нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за DVR приложението става дума.

 

Аз пък сега реших да направя една модификация, защото ми хареса как твоята камера за задно работи през AVIN и F-CAM. Ще свържа видео сигнала от задната камера хем към входа за задна, хем към другия видео вход с един чинч разклонител. Така ще мога да я гледам и както си карам и ще настоя DVRa да записва всичко. Знам че качеството не е толкова добро, но при евентуално ПТП това няма значение. Един пич на YouTube го е направил:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това верно изглежда готино ;) Гледах го без звук и не разбрах дали си запазва функционалността да показва образа от камерата при включване на задна, по време на записа? Ако това си остане е верно много добър вариант :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, запазва я. Той просто е съединил вход задна камера и вход видео в едно и ги е вързал за задната камера.

 

При мене обаче задната камера се захранва от светлините за заден ход, така че сега я откачам от тях и я връзвам за габаритите (които при мен винаги светят с дневите). По този начин ще е захранена винаги когато колата е запалена. Да видим колко време ще издържи тази камерка на постоянна работа! :)

 

Пича на клипчето също твърди че когато кара през ноща, получава много добро осветяване на кадъра от самите габарити. Ще видим дали е така.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам приложението X-plore от Гугъл плей стора. Само че не знам къде точно е DVR-a - ще трябва да го потърсиш. Най-вероятно ако видиш някъде папка "OEM".

 

Screenshot_2016-07-30-13-56-19.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко късно, но да ти кажа, че не става, изобщо не ми дава достъп дори да погледна в root-а. Твойто да не е root-нато? Пробвах с es explorer, xplore и имам един кракнат root explorer :( Титаниум бекъп-а е най-странен, защото изобщо не зацепва и не ми показва нито едно приложение, дори тези, които аз съм свалил ....

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз не знам какво стана при мене. След като инсталирах X-plore не ме пускаше в Root, а ми искаше някакви пари за да го рутне. Аз знам че това радио не може да се рутне по този начин и затова отказах, пък и нямам кредитна карта вкарана с Гугъл Плей стора. Но след това обаче като видя че нищо няма да изкара от мене, май само реши да ми даде достъп. И сега си виждам рута и имам пълен достъп. Пробвай след някой друг ден, може и при тебе да стане същото. Ако не стане - майната му - ще видя дали китайците няма да ми го изпратят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ;) Другото е да пробвам kings root, което успешна ми руут-на няколко китайски телефона, но малко ме е страх да не бъгне, че дори не знам в recovery-то как се влиза.

 

Тествах и торк + телефон и не става да работят едновременно, а торка при повече от едно блутуут устройство много се бъгва и спира връзката с еку-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвай да го рутнеш - няма да стане (поне според хората в XDA форума). Единствения начин е чрез реставриране към рутнат имидж, но просто не си заслужава огромния риск.

 

Аз разбрах как да получиш достъп до Root папката. Трябва да влезеш с настойките на X-plore и да цъкнеш "Show Hidden files", а отдолу на "Root access" да го сложиш на "Normal":

Screenshot_2016-08-01-14-59-31.png

 

След това DVD.apk би трябвало да е в /system/app (бутона за настройките на X-plore е в горния десен ъгъл):

 

Screenshot_2016-08-01-15-29-39.png

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С xplore и настройките стана, но няма нито едно приложение, което се казва dvr :( Пуснах му search в nand и root, защото помислих че не го виждам, но наистина няма. Все пак извадих няколко приложения, дано да е между тях. Можеш да ги свалиш от тука:

https://www.dropbox.com/s/mxem64t74jsay6n/Audi_cams.7z?dl=0

 

След посещение в Авител се оказа, че камерата не беше вързана правилно и сега работи безупречно - стартира се с включване на задна :) Мисля че колата се преобрази. Единствено се чудя. защо са толкова бедни цветовете на тая камера, сякаш е черно бяла .... дали е от самата камера или нещо друго? А линиите се получиха да ги слага устройството, но не се въртят при въртене на волана и се дублират с тези на камерата, така че ги изключих. А относно огледалния образ на камерата, дори тя да не може да го прави, има настройки, която го върти :)

 

Има възможност за включване на предна камера за 0-10 сек след задната, което също изглежда гъзарско ;)

 

И естествено се появи друго дразнещо нещо: при подаване на газ се чува лек свирещ звук от нави-то (при изключено нави не се чува) .... пак ще трябва да ходя при тях :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, не са тези. Мисля че нещо съм се объркал и няма такава програма DVR. А случайно да имаш MTCDailyRoads или нещо такова? Ако не, просто ще го сваля безплатната версия от Гугъл Плей: DailyRoads Voyager

 

Супер е че си подкарал камерата! Моята я изгорих! Опитах се да я захраня с 12 V и вълшебния дим излезе! Оказа се че има 12V -> 3V скрит DC-DC конвертор в самия кабел който не забелязах. Хубавото в цялата работа е че ЛЕДа не изгоря, така че след като поръчам нова ще сложа старата на другия плафон и по този начин ще имам 100% симетрично осветяване на задния номер.

 

Аз също чувам един много тих свирещ звук когато колата не е запалена но е на контакт и натисна педала на газта. Но той не идва от радиото. Когато колата не е на контакт не се чува, даже и радиото да е включено. Мисля че това е нормално и няма нищо общо с радиото.

 

Ако имаш време можеш да разгледаш този форум - има страшно много информация, включително и как да се рутне, което не препоръчвам: http://forum.xda-developers.com/android-auto

 

Първо обаче трябва да видиш дали хардуера ти е MTCB или MTCD. Мисля че ти си със MTCD. Това се вижда от тук:

 

Screenshot_2016-08-02-20-59-32.png

 

 

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, CVT said:

Благодаря колега, не са тези. Мисля че нещо съм се объркал и няма такава програма DVR. А случайно да имаш MTCDailyRoads или нещо такова? Ако не, просто ще го сваля безплатната версия от Гугъл Плей: DailyRoads Voyager

 

ще погледна довечера. Странното е, че има приложение на иконка, което се казва DVR, но явно apk-то е с друго име. В детайлите на това apk в settings>apps нищо не пише, иначе мислех от там някак да го дръпна. Ако титаниум бекъпа тръгне, тогава е лесно да се изкара всичко, но явно за него си трябва руут.

 

11 hours ago, CVT said:

Супер е че си подкарал камерата! Моята я изгорих! Опитах се да я захраня с 12 V и вълшебния дим излезе! Оказа се че има 12V -> 3V скрит DC-DC конвертор в самия кабел който не забелязах. Хубавото в цялата работа е че ЛЕДа не изгоря, така че след като поръчам нова ще сложа старата на другия плафон и по този начин ще имам 100% симетрично осветяване на задния номер.

:) Наистина трябва да се намери разклонител на сигнала, защото сега, както е свързана правилно в f-cam нищо не излиза.

 

12 hours ago, CVT said:

Аз също чувам един много тих свирещ звук когато колата не е запалена но е на контакт и натисна педала на газта. Но той не идва от радиото. Когато колата не е на контакт не се чува, даже и радиото да е включено. Мисля че това е нормално и няма нищо общо с радиото.

при мен е гаранция от устройството, защото до вчера го нямаше и при изключено устройтво не се чува.

 

12 hours ago, CVT said:

Ако имаш време можеш да разгледаш този форум - има страшно много информация, включително и как да се рутне, което не препоръчвам: http://forum.xda-developers.com/android-auto

чета го, даже и частта за S160 (което беше предишното устройство, което не тръгна) но честно казано не ми се ще да се занимавам с руут. Не е като телефон, който да е лесен за флашване и да няма страшно :)

 

Са се чудя дали да не поръчам wifi obd2 adapter, но пише, че не на всички коли тръгва и най-вече не тръгва на камиони и дизели???? Според теб това дали ще стане при нас:

http://www.aliexpress.com/item/Best-Price-Mini-Wifi-OBD2-ELM327-Diagnostic-Scanner-Wifi-OBDII-ELM-327-V1-5-For-IOS/1000001970016.html?spm=2114.01010208.3.35.ZOVayY&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10057_10056_10055_10037_10049_10033_10059_10058_10032_10017_405_404_10060_10061_10062_412,searchweb201603_2&btsid=8230bf97-8996-453e-9823-463242bb7e45

 

в бг същото е 50 лв ....

 

торка много бъгва, когато има повече от едно блутут устройство и изобщо не работи, дори ако има само pair-нат телефон, който не е с включен блутут :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма такъв проблем. Днес от София до Пловдив през цялото време беше включен Торка + телефона. Направих и два разговара - никакво прекъсване.

 

Мисля че просто си уцелил лош ЕЛМ327 адаптер. Ако искаш можем да ги разменим временно да видиш дали е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по какво се познава ако е лош? Ако при теб работи, значи по-скоро торк-а бъгва при мен, защото като има повече от 1 блутуут устройство, той не вижда нито 1 (листата с блутут устройства му е празна) ... като ги махна и добавя само елм-а се оправя :( Ще пробвам довечера да инсталирам наново торк-а да видим.

 

торк-а с телефона работи пак по същия начин: ако тел-а е свързан с нави-то, в торк-а пак не излизат блутут устройствата. Ако е само елм-а е ок.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен самия ЕЛМ327 адаптер може да е с малко по-слаб приемо-предавател, така че връзката да се прекъсва поради смущения от второто Bluetooth устрoйство (телефона). Тези адаптери за 15 лв. са на късмет - какъвто ти се падне. Може също андроидния ти телефон да е с много силен предавател, или да прави смущения.

 

Изпратих ти лично с моя Torque.apk, но мисля че резултата ще е същия. Аз бих пробвал да сложа телефона по-далече от радиото (в багажника например). Ако имаш друг телефон пробвай с него. Аз съм с iPhone 6 Plus и когато карам винаги го държа в поставката за чаша до ръчната. Не съм пробвал как работи от други места.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих още едно приложение което също работи с ЕЛМ327 адаптера и е подобно на Торк, но с много по-мазни графики. Казва се DashCommand: клик!

И с него нямам проблем с прекъсване когато телефона е свързан. Заслужава се да опиташ и него. Ето как изглежда:

 

IMG_1883.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А4 има доста изписано по форумите, главно за хора които искат да минат на RNS-E. Виж това: http://www.ranno.net/audi/RNSeInA4.pdf

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/20/2016 at 5:29 PM, HannoSLM said:

ние тука сме толкова назад, че такива нестандартни продукти ще е голяма мъка да се намерят.

 

http://www.bomba.bg/spy-magazin/mini-kameri/ekstra-mini-ccd-cvetna-kvadratna-kamera-12x12-mm-model-xds-3010cp4-spy-389.html - тука търси ли?

 

 

 

Днес станах свидетел на поредната лудост на пътя и реших да продължа работата по проекта "скрита камера в централното огледало". Преди малко поръчах тази: https://www.amazon.co.uk/dp/B01C05CQ1S/ref=pe_385721_145348961_TE_item

 

В AndroidAuto форума един пич е писал че радиото работи идеално с тази, която е 720p и е от същия производител: https://www.amazon.com/gp/product/B00YCDHQ8K/ref=oh_aui_detailpage_o03_s01?ie=UTF8&psc=1

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пътя си е война, и аз си мисля, че е много важно да има камера! Разкажи какво си видял на пътя, че така силно ти е повлияло?

 

аз от опита, който имам с екшън камера, която ползвам като авторегистратор:

 

- няма никаква компресия: 10 мин са 1 gb - тегаво си е с такъв голям размер

- 120 градуса не обхваща всичко, леко в страни не се вижда - 170 е много по-добре

- няма сензор за движение: при паркирана кола е много полезно (камерата е хубаво да има малка батерия за да работи това)

- трябва хубав image процесор - да прехвърля от светло към тъмно бързо ;)

 

какво е това UVC за поддръжката на OS-a? Мислиш да я подкараш с вграденото dvr приложение или тя има някакво препоръчително? От къде ще й дадеш ток? Виж ако можеш да намериш youtube демо на камерата, за да се види как става. На мен ми се струва, че се ползва за задна/предна камера при паркиране заради fisheye лещата?

 

Струва ми се, че авторегистратор (който не е зависим от нави-то) и пак така прикрит в огледалото е по-добро решение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един камоин караше в насрещното и навлезе в кръговотo от насрещното! Не съм много по разказите, затова се ядосах най-много на себе си че още не съм направил камерата. Ако вече бях я монтирал, сега щях да показвам клипче.

 

USB kамерата която поръчах е 1080p, ама и 1 Гб на 10 мин. не е проблем. Тя ще записва в цикъл и ако хване нещо интересно просто спирам и го местя някъде другаде. За градусите гледах доста клипчета на YouTube и тези на 170 градуса най-много ми харесаха за целта.

 

UVC (USB Video Class) е стандарт който почти всички операционни системи поддържат (влючително и Андроид), без да се нуждаят от допълнителен драйвер - виж тук: цък! Тази камера също го поддържа, така че би трябвало да е просто плъг-енд-плей.

 

Относно приложението, много хора от Андроид Ауто форума препоръчват това приложение вместо фабричното DVR: DailyRoads Voyager

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...