Jump to content

ускорение 0-100км


djkoce

Recommended Posts

Незнам защо ама преди малко се опитах да вкарам питанка но нещо не стана.Та исках да знам дали е нормално A3 1.9 TDI 110hp да ускори от 0-100 за 9,2sec или е добре а може би ЗЛЕ ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как го засече? Щото километража рядко показва точно. 5-10% грешка е почти задължителна!

Иначе времето дето си писал е мн.добро :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери километража (може с GPS) доколко е точен. След това можеш да провериш и ускорението 0-100.

За твойта дават 10.7/11.5, т.е. доста по-бавно от това което ти постигаш. За повече инфор ТУК

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се почна с ускоренията.Преди 20 ина дни пак имаше такава тема, че за 1-час се изписаха 5страници. 9.2сек :hilezh: малко ме съмнява, ама виж тук за всеки случай http://audi.newcar.bg/Audi-A3-2.0-TDI-Spor...ion-skl244.html все пак говорим за 2000куб.см и 140 к.с. А за 1.9 резултатите са далече от тези .

Редактирано от Iv-o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е прав си има голяма разлика между двата модела но не виждам защо 1.9 TDI да не върви почти колкото 2.0 TDI при положение че е чипосана и в момента е 140hp. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си хванеш някой с VAG-COM,качваш го в колата и тестваш,0-100 за ускорение,400метра за колко ще ги вземеш,всичко и то с голяма точност.

Преди 4-5 дни пред НИМ замервах пасатора,при заводските 9.9 ми даде 12 и нещо,и 400м. за 18 и нещо,с околу 240кг. вътре(аз и Васето) и преплъзгващ съединител.Тази седмица ще сменявам съед. и пак ще пробвам.Така е най-верно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко е вярно ама ми казаха че колата трябвало да е с пълен резервоар и с 5 човека вътре,малко ме съмнява за хората ама за резервоара може и да е така незнам !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 човека е широко понятие :hilezh: В едния случай подобен на моя,5 те стават околу 600кг. а в друг случай едва 300кг.

Сериозно,не знам каква трябва да е тежеста при тестване,и едва ли 100кг. +/- ще са от огромно зна4ение за коли с над 300Нм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SLO,

100 килца са си 100 килца. Усещат се. Особено като мериш време.

А и това с VAG-COM не съм сигурен дали ще измери вярно! Проблема е че в много редки случай километража показва вярно. На почти всички коли които съм тествал при 100 km/h се оказва че реално се движиш с 90-95! Първоначално ми направи впечатление че като ме спрат куки със 110km/h (с толкова се движа извънградско) рядко радара показва повече от 101-102. После засякох с GPS и бях неприятно изненадан. Та ако гледаш километража ще засечеш времето от 0 до 90-92, а не до 100. А това си е близо секунда разлика...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВагКом-а мери чрез компа на колата,вооще не е това което показва таблото,иначе с него се замерва и отклонението в него,при мен показва +3км/ч.когато съм на 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа :flehan:

Как компа разбира скоростта? От въртенето на колелата. До тук добре. Ама как разбира какви гуми си сложил? Дали са 195х65х15 или 195х70х15? Ама ако сложа 205ци? Разликата никак не е малка! От там идва и грешката. Да добавим и това че ако са меки гумите диаметъра им е по-малък а като са твърди по-голям.

Затова, не случайно, при тестовете на ADAC (и не само) слагат пето мерително колело. То мери истинската скорост и разстояние а не показанията на таблото/компа които рядко са верни.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си!Друга ми беше мисълта,че с компа замерването ще е много по точно отколкото с таблото и хронометър в ръката. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 дни пред НИМ замервах пасатора,при заводските 9.9 ми даде 12 и нещо,и 400м. за 18 и нещо,с околу 240кг. вътре(аз и Васето) и преплъзгващ съединител.Тази седмица ще сменявам съед. и пак ще пробвам.Така е най-верно!

Най-накрая едно реално мнение. Защото по тази тема обикновено се пише как коли които по заводски данни примерно ускоряват от 0-100 за 11 сек. но при нас го правят за 8,5 сек. :flehan:

На моята кола и дават 8,1/8,2 от 0-100 но аз един или два пъти само съм успявал да падна под 9сек.

Така че би ми било много интересно някой на когото колата му по заводски данни има по-лошо ускорение от моята, но той го подобрява със секунда, две, три щот е супер рацер, особено от тези дето от 11 сек. по каталог го свалят на под 8 просто ей така щот са добри шофери, да застане срещу мен за да видим за какво иде реч. /От описаната група шофери изключвам тези които са правили подобрения по колите, там е нормално цифрите да са по-ниски от фабричните/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо ама преди малко се опитах да вкарам питанка но нещо не стана.Та исках да знам дали е нормално A3 1.9 TDI 110hp да ускори от 0-100 за 9,2sec или е добре а може би ЗЛЕ ???

Аз със голф със същия мотор и чип съм правил 8.8 пак със засичане по-същия начин. Ама хич не е точно и има отклонения всеки път. Но около 9 секунди е. Бе повече вървеше голфчето от А6цата :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При засечка с GPSа Vectra-та даде точно толкова колкото е по заводски данни (12.5 ако не се лъжа). По километраж даде под 11 :flehan: Километража ми дава отклонение 10% Изводите оставям на вас :flehan:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОРАТА СА ИЗМИСЛИЛИ

GTECH www.gtechpro.com/ss.htm

кво се пънете не мога да разбера

водата ли измисляте

колелото ли

????????????

ето тук е написано с каква точност мери

какви други мерки има

и коя колко струва

линк

Редактирано от SLAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...