Jump to content

Ново Audi Q5


Worldwide217

Recommended Posts

Здравейте на всички Аudi фенове, преди месец купих ново Audi Q5 2.0Tdi clean diesel,дават му разход градско -6.8, колата е на около 1000км пробег,но под 8,8 не мога да го докарам даже при внимателно каране.Градското е Варна-разстоянията да малки.Това ми е първата нова кола, колко км е нужно за пълно разработване на двигателя.Мерси за съветите предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Разход под 7 е само за град като Ловеч (и подобни големини). Варна, София и Пловдив - забрави :) щом и разстоянията са малки, караш я студена и нямаш никакъв шанс (ако преди това си имал и минимален).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет и честито!

Може ли за малко информация относно автомобила цялостно като впечатления до момента? Предполагам, че караш двигателя със 190к.с.

Мерси много и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не мога да дам цялостна оценка, щото го карах до 1000км. и временно го кара жената,но общо взето много добра машина.Стегнат,комфортен,с хубаво качество на салона  и озв. с-ма.Прилично ускорение, е не може да се сравни с 3.0tdi, но много други от неговия клас ще ги отвее.Имам особенно мнение за s-tronica, много са се оплаквали от него,но се надявам ,че след фейслифта, ауди са го оправили.

А и страничните огледала са излишно големи,сякаш присадени от Q7,ел.прибирането не помага много,пак си стьрчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия разходи дето ги пише по книжките отдавна се разбра, че са измишльотини.

На моята 8-ца й дават среден разход 9.5-9.8, аз при най-икономичното възможно каране на магистрала и извънградско с не повече от 130-140 съм я свалял до 12, без един километър в града. Влезне ли в града, средния скача на 14-15 минимум. 

А на старата ми Q7 по книжка беше 10.5, реален среден разход е 12.1, което пак не е кой знае каква разлика де. Но колата върви главно извънградско и магистрала.

Ако искаш реални разходи на подобни автомобили, виж spritmonitor.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тези разходи "по книжка" са правени при условия близки до лабораторните, но са много далеч от реалните!

Най-точно ти го казва Венков - колата непрекъснато се загрява и изстива и това неминуемо повишава разхода и то осезаемо. Касае, както старите нечупливи машини така и новите наблъскани до безобразие с електроника. Имам приятел, който е голям техничар и фен на Мерцедесите и познава отлично почти всички модели от  легендарните "японка" и "пура" до най-новите днешни.:)

Те двигателите всъщност са си едни и същи, но заради вредното племе наречено еколози се правят непрекъснато уж подобрения, които всъщност са си чисто вредителство.:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Честито за прекрасната придобивка.

Разходът пада драстично след втората, трета смяна на масло. Ще видиш, че с 20-30 % ще е надолу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...