Jump to content

AUDI A3 8P 1.9TDI- Информация по време на път


shashas

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Имам едно странно питане относно борд.компютър на колата .Дисплейчето свети единствено при отворена врата,не показва моментен разход,температура и т.н.Интересното е,че на лоста на чистачките изобщо го нямам копчето,което сменя информацията и прави чек -> се чудя дали изобщо го имам като функция.Четох до преди малко книжката на колата,би трябвало всеки модел да го има.Моята е: Audi A3 8P 1,9 TDI 2005. 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш го като функция. Само трябва да смениш лостчето за чистачките и може да се наложи и да се пипне Steerin wheel модулът софтуерно. Явно FIS дисплеят вече ти е активиран. Което ме навежда на мисълта, че явно колата ти е с автоматична скоростна кутия, щом нямаш правилното лостче, а имаш FIS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на лостчетата (нови) е една и съща. Няма логика някой да си играе да сменя лостчето. Достатъчно трудоемко е. А да се повреди такъв лост (освен физическо счупване), абсурд. 

@shashas, в понеделник монтирах на колега лостчето, което имах при мен. Ако беше попитал преди седмица, можеше да го отнесеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не си мисли че се сменя лесно. Препоръчвам ти първо да прочетеш някоя друга тема по този въпрос. Свалянето на Steering wheel модулът си има чалъм.

Не отговори на въпросът ми:

преди 21 минути, bsdnikolov написа:

Което ме навежда на мисълта, че явно колата ти е с автоматична скоростна кутия, щом нямаш правилното лостче, а имаш FIS.

Прав ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Интересно. Такава комбинация (FIS, без управление) се среща при автоматиците. Когато колата се поръчва без FIS, но с автоматична скоростна кутия, тогава от Ауди нямат избор и слагат табло с FIS, за да има къде да изписва предавките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би изобщо да няма фис? Не трябва ли да изписва по подразбиране оставащите километри с наличното гориво ако е без лостче с копчета? 

Колега shashas , какво ти изписва под часовника в ляво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Ivan_Ch написа:

Да не би изобщо да няма фис?

Знаеш ли, че според мен си прав.

 

@shashas

Преди 1 час, shashas написа:

.Дисплейчето свети единствено при отворена врата,

Ако ти показва отворена врата така:

image.png

 

значи нямаш FIS.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,колеги.Благодаря на всички за отвоговрите: @Vantage @bsdnikolov  @Ivan_Ch Нямах възможност по-рано да пиша.. Значи точно по този начин изглежда дисплея.Все пак има ли вариант да се сложи FIS ?До момента карах а4-ка (2001 8Е ) и тя имаше FIS,което доста  помагаше..сега май ще трябва да свиквам без :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има - смяна на табло (вкл. прекодиране на имобилайзер/ключове), смяна на контролер, вероятно допълнително окабеляване.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...